همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه

ترکیه کشوری در همسایگی ایران است که در چند سال اخیر رشد به سزایی از نظر اقتصادی داشته است و کارشناسان اقتصاد، این کشور را در بین 10 اقتصاد رو به رشد دنیا گذاشتند. دولت ترکیه با گذاشتن قوانین جدید خرید ملک در ترکیه و شرایط جدید خرید ملک در ترکیه، خرید و اجاره ملک در ترکیه را از راه‌های کسب اقامت ترکیه قرار داده است. به همین دلیل، رویای خرید ملک در ترکیه دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. بسیاری از ایرانی‌ها برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور اقدام می‌کنند و جمعیت ایرانیان در ترکیه رو به افزایش است. در اینجا قصد داریم نکات مهم در خرید ملک در ترکیه و چگونگی خرید ملک در ترکیه را بازگو کنیم و به برخی سوالات مانند کدام شهر ترکیه برای خرید خانه مناسب است؟ آیا با خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟ حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟ پاسخ دهیم.

در ویدئوی زیر به 10 سوال پرتکرار شما در رابطه با خرید ملک در ترکیه پاسخ داده‌ایم:

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

هزینه زندگی در ترکیه

مانند هر کشور دیگری مانند ایران، هزینه زندگی در ترکیه نیز بستگی به منطقه و شهری که در آن زندگی می‌کنید دارد. میانگین هزینه زندگی در یک شهر نسبتا گران چیزی بین 2500 تا 4000 لیر خواهد بود. هزینه اجاره ملک در ترکیه برای آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر چیزی حدود 1200 تا 1500 لیر است. هزینه‌ی یک وعده غذایی در رستوران هم چیزی میان 35 تا 60 لیر می‌شود. در ترکیه می‌توانید پوشاک را از برندهای معروف دنیا بخرید و نسبتا ارزان‌تر از ایران دربیاید. قیمت شلوار جین حدود 200 لیر است. البته تمام این هزینه‌های زندگی کاملا به نوع سبک زندگی شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در استانبول : از خرید غذا تا اجاره خانه

خرید ملک و اخذ اقامت

در بالا اشاره کردیم که دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در ترکیه است. خرید ملک یا اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک مساوی است با اخذ اقامت ترکیه. شما می‌توانید با خرید ملک در ترکیه با کمترین و حداقل قیمت یک ملک بخرید و اقامت ترکیه را بگیرید. قسمت خوب ماجرا زمانی است که شما با اجاره ملک در ترکیه نیز می‌توانید اقامت ترکیه را کسب کنید و این از مزایای اجاره خانه در ترکیه است، چون کسانی که هنوز برای خرید ملک در ترکیه شک دارند و نمی‌دانند می‌توانند در این کشور زندگی کنند یا خیر می‌توانند اقامت خود را از این طریق بگیرند و سپس به این سوال پاسخ دهند. شما پس از خرید یا اجاره ملک اقامت موقت 1 ساله قابل تمدید خواهید گرفت که در آن اجازه کار نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: خرید ملک؛ بهترین راه دریافت اقامت ترکیه

خرید ملک و شهروندی ترکیه

شاید بگویید درست است با خرید ملک در ترکیه اقامت آن را به دست می‌آوریم اما خرید خانه در ترکیه و گرفتن پاسپورت و شهروندی هم امکان پذیر است؟ در جواب باید بگوییم بله! اگر ملکی را به ارزش 400 هزار دلار آمریکا خریداری کنید می‌توانید پاسپورت ترکیه را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سالتان به صورت مادام العمر ظرف مدت 3 تا 5 ماه دریافت کنید. اگر ملکی را زیر قیمت 400 هزار دلار بخرید اقامت موقت 1 ساله با قابلیت تمدید خواهید گرفت که در صورت زندگی به مدت 5 سال در ترکیه و نگه داشتن ملک می‌توانید درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه دهید.

وکالتنامه برای شهروندی ترکیه
در این عکس 2 صفحه‌ی اول وکالتنامه‌ی یکی از مشتریان ام تی سی هوم برای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک را مشاهده می‌کنید.

بیشتر بخوانید: پاسخ تمام سوالات مهاجرت به ترکیه

تغییرات قوانین شهروندی ترکیه با خرید ملک {2023}

سال 2023 برای کسانی که قصد خرید ملک در ترکیه را داشتند با اخبار ضد و نقیض زیادی شروع شد. از همان ابتدای سال جدید میلادی اخباری مبنی به تغییر قانون شهروندی و دریافت اقامت در ترکیه با خرید ملک ایجاد خواهد شد.

آخرین قوانین دریافت شهروندی با خرید ملک در ترکیه، حاکی از افزایش ارزش ملک خریداری شده از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار است. همچنین برای اولین بار قانون کف خرید برای ملک در نظر گرفته شده است.

اگر هدف‌تان از خرید ملک در ترکیه، دریافت اقامت این کشور است باید به حداقل قیمت ملک توجه داشته باشید. این حداقل ارزش عبارت است از:

 • ارزش ملک خریداری شده در شهرهای بزرگ نباید کمتر از 75 هزار دلار باشد
 • ارزش ملک خریدای شده در شهرهای کوچک نباید کمتر از 50 هزار دلار باشد.

شهرهای بزرگ شامل استانبول، آنکارا، آلانیا، ازمیر و آنتالیا می‌‌باشد. نکته‌ی حائز اهمیت درباره‌ی قانون حداقل قیمت ملک این است که این مبلغ باید در سند درج شده باشد.

همچنین بر اساس آخرین تغییرات قوانین دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، باید به این نکته اشاره کرد که در سال‌های گذشته اگر ارزش ملکی بیش از 400 هزار دلار بود، این اامکان فراهم بود که 2 خانوار برای دریافت شهروندی ترکیه اقدام کنند. برای مثال 2 خانواده می‌توانستند به صورت مشترک اقدام به خرید ملکی با ارزش 400 هزار دلار یا بیشتر کنند و هر دو از دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه برای اعضای خانواده‌ی خود مطمئن باشند. اما بر اساس قوانین دریافت شهروندی 2023 از طریق خرید ملک تنها یک خانواده با خرید ملک با ارزش 400.000 دلار می‌توانند نسبت به دریافت تابعیت ترکیه اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات قوانین شهروندی ترکیه 2022

قوانین خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه است که می‌توانید به سرعت ظرف 3 تا 5 ماه اقامت خود را دریافت کنید اما قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه و خرید و فروش خانه در ترکیه شرایطی هم دارد که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم:

 • خانه باید نقد خریداری شود
 • 3 مالک قبلی ملک نباید خارجی باشند
 • تا 3 سال حق فروش خانه را ندارید
 • می‌توانید به جای یک ملک به ارزش 400 هزار دلار، چند ملک بخرید و آن‌ها را اجاره دهید
 • در سال 2023 می‌توانید با خرید هر خانه در ترکیه اقامت بگیرید
 • مهاجران خارجی تنها می‌توانند تا 30 هکتار زمین و ملک بخرند
 • کسانی که زمین می‌خرند باید ظرف 2 سال بنای خود را بسازند
 • در هر ناحیه تنها 10 درصد از زمین به خارجی‌ها تعلق می‌گیرد
 • تمام ایرانیان باید از قوانین ترکیه تبصره 35 قانون املاک و اراضی 2644 پیروی کنند

اگر تصمیم‌تان برای خرید ملک در ترکیه جدی است، همین حالا به لیست مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه نگاهی بیندازید.

از بخش‌های مهم قوانین خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی می‌توان به قانونی که در سال 2023 به تصویب رسید نیز اشاره کرد. بر اساس قانون خرید ملک در ترکیه 2023، اتباع خارجی تنها اجازه خرید ملک از شرکت‌های بومی را دارند. به این معنا که شرکت فروشنده ملک نباید هیچ گونه سرمایه گذار خارجی داشته باشد؛ در غیر این صورت خرید ملک در ترکیه منجر به اخذ اقامت یا شهروندی این کشور نخواهد شد.

قیمت خرید ملک در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار بستگی به منطقه و شهر دارد. شما با حداقل قیمت مورد نظرتان می‌توانید در ترکیه ملک بخرید و اقامت موقت این کشور را به دست آورید. در قوانین خرید ملک در ترکیه نوع ملک فرقی ندارد چون هر ملکی را بخرید اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

 • برای اطلاع از به روزترین قیمت ملک در ترکیه با کارشناسان ام تی سی هوم تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: اصطلاحاتی که هنگام خرید خانه در ترکیه باید بدانید

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان آنقدر ساده است که برخی از افراد می‌گویند که خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان هم ممکن است. البته در شرایطی خاص این مسئله حقیقت دارد و با 100 میلیون تومان هم می‌توانید خانه بخرید. اول از همه باید نوع ملک خود را مشخص کنید. برای مثال می‌خواهید ویلا، آپارتمان، سوییت یا خانه بخرید. برای خرید سوئیت در ترکیه حدود 170 هزار دلار باید داشته باشید. در ادامه به قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه و خرید ملک ارزان در ترکیه خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانیدمحله های ارزان استانبول کجاست؟

حداقل خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد 2023

بر اساس آخرین تغییرات ارزش لیر و ریال، با توجه به قوانین خرید ملک در ترکیه که معیار ارزش‌ گذاری ملک برای اتباع خارجی واحد پولی دلار است، در حال حاضر با پرداخت مبلغی در حدود یک میلیارد و پانصد میلیون می‌توان نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کرد.

ذکر این نکته ضروری است که این حداقل قیمت تنها برای کسانی منظور می‌شود که قصد دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک را دارند. بنابراین با مبالغی کمتر از 1.500.000.000 تومان نیز می‌توان در این کشور اقدام به خرید ملک کرد.

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

خانه و آپارتمان در ترکیه مانند ایران براساس متر مربع خرید و فروش می‌شود، در جدول زیر متوسط قیمت خرید آپارتمان در شهرهای مختلف ترکیه را ذکر کرده‌ایم.

 • قیمت‌های جدول، بر اساس متوسط قیمت متوسط خرید ملک در سال 2023 تنظیم شده است.
شهر شروع قیمت
استانبول 1.600.000 لیر
آنکارا 1.500.000 لیر
ازمیر 1.500.000 لیر
بدروم 1.200.000 لیر
آنتالیا 1.450.000 لیر
دنیزلی 1.000.000 لیر

جهت محاسبه قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران، تنها لازم است مبالغ درج شده در جدول را بر اساس قیمت روز لیر محاسبه نمایید.

در حال حاضر حداقل قیمت خرید آپارتمان در شهر استانبول به پول ایران برابر است با یک میلیارد و سیصد میلیون تا 500 میلیون تومان. با پرداخت این مبلغ شما قادر خواهید بود، علاوه بر اینکه صاحب ملکی در ترکیه می‌شوید، اقامت این کشور را نیز کسب کنید.

نکته: قیمت خرید ملک در ترکیه دو بار در سال دستخوش تغییر می‌شود؛ نیمه اول سال و شش ماهه‌ی دوم سال. بنابراین اگر در ماه‌های ابتدایی سال اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید درصد سود بیشتری در انتظار شما خواهد بود.

قیمت خرید خانه در ترکیه به لیر {2023}

مطالعه‌ی قیمت ملک ترکیه را کمی جزئی‌تر ادامه می‌دهیم. بر اساس اطلاعات روز خرید و فروش ملک در ترکیه، می‌توان لیست دقیق‌تر از خرید انواع آپارتمان در ترکیه به دست آورد، که به شرح زیر است:

قیمت آپارتمان در استانبول

 • 1 خواب داخل رزیدانس: نوساز ۲/۵۰۰/۰۰۰لیر
 • واحد ریزدانس 1 خواب سند دسته دوم: ۱/۷۰۰/۰۰۰لیر
 • متوسط قیمت نرمال آپارتمان نوساز، ۲خواب، ۱۱۰متری: ۲/۵۰۰/۰۰۰لیر
 • نرمال آپارتمان، سند دسته دوم، 2 خواب:  ۱/۷۰۰/۰۰۰ لیر
 • متوسط قیمت برای خرید آپارتمان با اقامت یک ساله بشرط تمدید: ۱/۶۵۰/۰۰۰ لیر

قیمت آپارتمان در آنکارا

 • متوسط قیمت بدون اقامت ۱/۰۰۰/۰۰۰لیر
 • متوسط قیمت نرمال آپارتمان ۱/۶۰۰/۰۰۰ الی ۲/۵۰۰/۰۰۰لیر ۲خواب
 • متوسط رزیدانس ۱خواب ۲/۵۰۰/۰۰۰الی ۳/۰۰۰/۰۰۰ لیر نوساز

قیمت آپارتمان در سایر شهرهای ترکیه

قیمت خرید آپارتمان در شهرهای بزرگ ترکیه مانند ازمیر، آلانیا و آنتالیا شبیه به شهر آنکارا است؛ بنابراین می‌توان قیمت‌های زیر را به عنوان متوسط قیمت خرید ملک در ترکیه در نظر گرفت:

 • نرمال آپارتمان دارای 2 خواب؛ 1.000.000 تا 1.500.000 لیر

سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه

ترکیه کشوری است با ثبات اقتصادی. حتی نوسانات ارزش لیر در ماه‌های اخیر که به بحران مالی ترکیه در سال 2022 منجر شد نتواست وضعیت ثبات را از تعادل خود خارج کند. از سوی دیگر اقدامات حمایتی دولت ترکیه از ورود سرمایه‌های خارجی به این کشور همچنان برقرار است و افراد زیادی از سرتاسر جهان تمایل به ورود به بازار رو به رشد ترکیه دارند. در این میان سرمایه‌ گذاری با خرید ملک در ترکیه نیز اهمیت قابل توجهی دارد. بسیاری از شهرهای ترکیه همچنین بسیاری از مناطق استانبول نظیر کارتال آینده درخشانی در زمینه‌ی توسعه‌ی شهرسازی دارند. خرید ملک در این مناطق در بلند مدت، سود قابل توجهی را متوجه مالکان خواهد کرد.
یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌ گذاری در ترکیه با خرید خانه، اجاره‌ی ملک خریداری شده است. بسیاری از ایرانیان با نگاهی بلند مدت با روش‌های مختلف؛ نقد، اقساط یا پیش‌خرید، ملک مورد نظرشان را در ترکیه خریداری می‌کنند و از طریق اجاره‌ی آپارتمان خود به صورت مستقیم از سرمایه‌گذاری خود کسب درآمد می‌کنند.
چنانچه تمایل به سرمایه‌گذاری با خرید ملک در ترکیه دارید می‌توانید با مشاوران زبده‌ی ام تی سی هوم در تماس باشید تا بهترین فرصت‌های خرید ملک در ترکیه را به شما معرفی کنند.

رشد قیمت خانه

چرا سرمایه‌گذاران اروپایی علاقه‌ی خاصی به سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه در سال‌ها اخیر داشتند؟ دلیل آن رشد سرسام آور قیمت خانه در سال‌های اخیر با ورود گردشگران و رونق اقتصادی ترکیه است. در استانبول، ازمیر و انتالیا رشد قیمت خانه چشمگیر بوده است و سود خوبی را نصیب سرمایه گذاران ملک کرده است. در زیر نموداری از این رشد قیمت آمده است.

نموداری از رشد قیمت خانه در ترکیه

نمودار زیر رشد قیمت خانه در استانبول را نشان می‌دهد:

رشد قیمت خانه در ترکیه 2023

قیمت آپارتمان در استانبول 2023

قیمت آپارتمان در استانبول 2023 براساس متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود. البته قیمت خرید ملک در محله‌های مختلف استانبول متفاوت است و برای اطلاع از قیمت به روز کافی‌ست با کارشناسان ام تی سی هوم تماس بگیرید، یا به‌راحتی از طریق گزینه‌ی چت آنلاین (دکمه قرمز رنگ گوشه سمت راست پایین صفحه) با مشاوران ما گفتگو کنید.

خرید خانه ارزان در استانبول

اگر بودجه‌ی زیادی برای خرید ملک در ترکیه نداشته باشید، احتمالا بیشتر از سایرین به دنبال خرید خانه‌ای ارزان هستید. شهر استانبول به‌عنوان یکی از پر‌رونق‌ترین شهرهای ترکیه، طبقات اجتماعی و اقتصادی متنوعی را در دل خود جای‌داده است. تنوع شهروندان منجر به تنوع قیمت در بخش‌های مختلف اقتصادی این شهر شده است.
در این میان می‌توان ادعا کرد بیشترین بالانس قیمت ملک در ترکیه به استانبول تعلق می‌گیرد. درحالی‌که برخی خانه‌ها بیش از 1 میلیون دلار قیمت دارند، می‌توان به‌راحتی برای خرید خانه با ارزش کمتر از 100.000 دلار نیز اقدام کرد. به همین سبب خرید خانه ارزان در استانبول امری غیرممکن یا رویایی نیست.

 

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی نیز امکان پذیر است. شهرک سازی در ترکیه بسیار رونق پیدا کرده است و شما می‌توانید با سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه امکان خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی را پیدا کنید. در سرمایه گذاری در پروژه‌های شهرک سازی شما می‌توانید 40 تا 50 درصد مبلغ را به صورت نقدی و بقیه مبلغ را به صورت اقساطی به صورت ماهیانه تا1 یا 2 سال به فروشنده بپردازید. پس از خرید خانه تنها قسط‌های خود را به فروشنده می‌پردازید و پس از تمام شدن اقساط خانه به نام شما زده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: با دریافت وام در ترکیه خانه دار شوید

دریافت حق شهروندی با خرید اقساطی خانه در ترکیه

دریافت شهروندی با خرید اقساطی خانه در ترکیه ممکن است. بر اساس قوانین شهروندی ترکیه در سال 2023 ارزش ملک خریداری شده باید برابر با 400 هزار دلار باشد. در اغلب پروژه‌های خرید اقساطی خانه در ترکیه شهروندی ترکیه پس از اتمام اقساط به خانواده تعلق می‌گیرد. اما در حال حاضر گروه ام تی سی هوم می‌تواند با فروش اقساطی خانه در ترکیه با شرایط ویژه امکان خاصی را در اختیار همراهان خود قرار دهد.

در حال حاضر شما می‌توانید با پرداخت 50 درصد از وجه ملک برابر با 200 هزار دلار شهروندی ترکیه را دریافت نمایید. باقی مبلغ در اقساط تا سقف 60 ماه به لیر دریافت خواهد شد. نکته‌ی قابل توجه در این طرح این است که حق شهروندی با خرید اقساطی خانه در ترکیه در این طرح در ابتدای خرید اعطا می‌شود و دیگر لازم نیست تا پایان اقساط منتظر دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه بمانید.

املاکی که در این طرح قابل خریداری هستند شامل هوم آفیس، خانه و ملک تجاری می‌شوند. همچنین در صورتی که اقساط پیش از موعد مقرر تسویه شوند، شامل تخفیفی تا سقف 20 درصد نیز می‌شوند.

املاک قابل ارائه در مناطق مختلف غرب استانبول شامل منطقه بیلیک دوزو و باغچه‌شهیر واقع شد‌ه‌اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی خرید اقساطی خانه در ترکیه با مشاوران ام تی سی هوم در تماس باشید.

مزیت خرید اقساطی خانه در ترکیه

بر اساس قوانین خرید ملک در ترکیه، شهروندان سایر کشورها می‌توانند از مزایای خرید اقساطی خانه در ترکیه بهره‌مند شوند. در این شرایط اتباع خارجی که به صورت اقساطی اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند نیز از حق مالکیت برخوردار هستند.
با توجه به امکان خرید ملک در ترکیه با وام بانکی، شرایط سقف و کف خرید خانه یا آپارتمان محدودیتی ندارد. میزان اقساط ملک در ترکیه نیز بستگی به شرکت سازنده و نوع وام دریافتی دارد. به صورت کلی تسویه وام خانه‌ی اقاسطی در ترکیه در بازه‌های زمانی 12 تا 48 ماه امکان‌پذیر است که این موضوع خود از مزایای خرید اقساطی خانه در ترکیه محسوب می‌شود.
درباره‌ی سند ملکی که به صورت اقساطی خریداری شده است نیز محدودیتی وجود ندارد. حین خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه خریدار یک تاییدیه فروش از فروشنده دریافت می‌کند. بر اساس این تایید مالک جدید قادر خواهد بود ملکش را به شخص دیگری واگذار کند.

برای خرید اقساطی خانه در ترکیه چه اقدامی باید انجام داد؟

مراحل خرید اقساطی ملک در ترکیه تا حد زیادی شبیه به خرید نقدی است. تنها لازم است مراحل بانکی و مالی مربوط به خرید اقساط انجام شود. مشاوران خرید ملک در ترکیه گروه ام تی سی هوم در تمامی مراحل خرید در کنار شما هستند.

با خرید اقساطی خانه در ترکیه می‌توان اقامت گرفت؟

با خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی می‌توان برای دریافت اقامت این کشور اقدام کرد. همچنین در صورتی که ارزش ملک برابر یا 400 هزار دلار باشد می‌توان بعد از تسویه این مبلغ برای دریافت شهروندی و تابعیت ترکیه اقدام کرد.

بیشتر بخوانیدنگاهی به شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

یکی از روش‌های کاهش هزینه‌های جهت خرید ملک، خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه است. آپارتمان‌های دست‌ دوم در ترکیه توسط اشخاص حقیقی به فروش می‌رسند. آپارتمان دست دوم در ترکیه به ساختمان‌هایی گفته می‌شود که نوساز نیستند و پیش‌تر مالک خصوصی دیگری در آن سکنی داشتند. یا ممکن است از زمان ساخت یک آپارتمان دست دوم چند سالی بگذرد اما هنوز کلید نخورده باقی‌مانده باشد.

تفاوت خرید آپارتمان دست دوم و نوساز در ترکیه

 • قیمت آپارتمان دست دوم به‌مراتب کمتر از آپارتمان نوساز است.
 • امکانات آپارتمان‌های نوساز بیشتر از آپارتمان دست دوم است.
 • آپارتمان‌های دست دوم عمدتا در محله‌های بومی و مرکزی شهرها قرارگرفته‌اند.
 • برای خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه، باید سابقه‌ی مالیاتی، تسویه بدهی بانکی و اجازه‌نامه‌های قانونی نیز بررسی شود.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

ازآنجاکه ایرانیان به خرید ملک در استانبول علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند، دور از ذهن نیست که خرید آپارتمان دست دوم در استانبول نیز موردتوجه آن‌ها باشد. قیمت ارزان‌تر مهم‌ترین عامل این توجه است. آپارتمان‌های دست دوم در استانبول در محله‌های مختلفی از شهر قابل‌خرید هستند. این محله‌ها شامل مناطق حاشیه‌‌ی‌ شهر، محله‌های بومی و مناطق مرکزی شهر می‌شود. خرید آپارتمان دست دوم در استانبول در محله‌هایی که تراکم جمعیتی بیشتری دارند نیز امکان‌پذیر است. برای مثال تکسیم و محله‌های اطراف آن، منطقه‌ی اسنیورت و شیشلی گزینه‌های مناسبی برای خرید ملک دست دوم در استانبول محسوب می‌شوند.
علاوه بر خرید آپارتمان دست دوم، خرید ویلای دست دوم در استانبول هم بسیار موردتوجه است. ویلاهای دست دوم با امکانات عالی مانند نگهبانی، پارکینگ و استخر بیشتر در محله‌های ویلایی استانبول دیده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین محله های استانبول برای خرید ویلا را بشناسید

راهنمای خرید ملک در ترکیه

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه روشی مطمئن و سودآور محسوب می‌شود. علاوه بر سرمایه‌گذاری خرید ملک مزایای دیگری دارد. بر اساس قوانین شهروندی ترکیه، چنانچه ملکی به ارزش 400.000 دلاری خریداری کنید، می‌توانید برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام نمایید. خرید ملک با قیمتی پایین‌تر از 400 هزار دلار نیز مجوز اقامت ترکیه را برای شما به ارمغان می‌آورد. این اجازه‌ی اقامت ابتدا به‌صورت محدود صادر می‌شود که پس از پایان یک سال قابلیت تمدید دارد. حداکثر پس از گذشت 5 سال اجازه‌ی اقامت قابلیت تبدیل‌شدن به شهروندی را پیدا می‌کند. مهم‌ترین نکته در موردی راهنمای خرید ملک در ترکیه، آشنایی با مراحل خرید و روندهای قانونی و اداری آن است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بیشتر بخوانیداصلاحیه قانون شهروندی ترکیه 2022

مراحل خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه باید مراحل قانونی و اداری آن به‌صورت کامل طی شود. متقاضی خرید ملک ابتدا باید نسبت به پیدا کردن خانه‌ی موردنظرش از طریق آژانس املاک یا موسسات معتبر مشاوره و خرید ملک در ترکیه اقدام کند. قیمت ملک در ترکیه به‌صورت مستقیم توسط شهرداری‌ها تعیین می‌شود. این قیمت مصوب باید عینا در سند ملک ذکر شود. در ادامه مراحل خرید ملک در ترکیه را مرور می‌کنیم:

 • بازدید از ملک و انتخاب مناسب‌ترین گزینه برای خرید
 • تعیین ارزش واقعی ملک و توافق بر سر قیمت
 • توافق در مورد روش پرداخت وجه ملک (تعیین مبلغ پیش‌پرداخت)
 • امضای قرارداد اولیه (در این مرحله مفاد قرارداد را به‌دقت مطالعه نمایید)
 • اقدام جهت انتقال سند ملکی
 • مراجعه به بانک جهت افتتاح حساب (درصورتی‌که حساب بانکی ترک ندارید)
  مراجعه به اداره‌ی مالیات جهت اخذ کد مالیاتی (چنانچه پیش‌تر اقدام نکرده‌اید)
 • تکمیل مدارک لازم جهت ارائه به دفاتر نوتر
 • حضور در دفتر نوتر و امضای سند (توجه داشته باشید که قبل از امضای سند نهایی مجددا مفاد آن‌را مطالعه نمایید)
 • پرداخت نهایی وجه ملک
توافق اولیه برای خرید ملک در ترکیه
بر اساس این سند توافقات اولیه برای خرید ملک بین خریدار و فروشنده صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانیدمراحل خرید ملک با ام‌تی‌سی هوم

قرارداد خرید خانه در ترکیه

در قرارداد خرید ملک در ترکیه، اطلاعات مختلفی درج می‌شود که خریدار و فروشنده باید به دقت مفاد و اطلاعات آن را بررسی کنند. این اطلاعات در 4 بخش دسته‌بندی می‌شوند:

 • ویژگی‌های ملک خریداری شده
 • اطلاعات مالی نظیر اطلاعات بانکی، نوع پرداخت و مبلغ قابل پرداخت
 • اطلاعات خریدار؛ شامل نام و نام خانوادگی، اطلاعات هویتی (شماره پاسپورت)، راه‌های ارتباطی (شماره تماس، آدرس و ایمیل)
 • تایید اطلاعات و امضا
نمونه قرارداد خرید ملک در ترکیه
نمونه قرارداد خرید ملک در ترکیه

هزینه‌ های خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در هر شهری و هر کجای جهان هزینه‌های جانبی فراوانی دارد. خرید ملک در ترکیه نیز شامل این هزینه‌های جانبی می‌شود. این هزینه‌ها به صورت کلی عبارتند از:
هزینه‌ی مشاور املاک در ترکیه:
چه به صورت سنتی و از طریق آژانس‌های املاک محلی اقدام به خرید خانه در ترکیه کنید و چه از طریق موسسات بین‌المللی املاک برای خرید ملک در ترکیه اقدام نمایید، هزینه‌ی مشاوره‌ را باید در نظر بگیرید. تعیین مبلغ مشاوره عمدتا به صورت توافقی صورت می‌گیرد.
هزینه‌ی کارشناسی ملک:
در ترکیه قیمت املاک توسط کارشناسان دولتی تعیین می‌شود. هر ملکی قبل از معامله باید توسط نماینده شهرداری قیمت‌گذاری شود. همچنین لازم است دستمزد این کارشناس نیز بر اساس قوانین پرداخت شود.
هزینه انتقال سند:
در زمان انتقال مالکیت خانه، طرفین باید در حدود 2٪ از ارزش ملک که در سند ذکر شده است را به صورت مجزا به عنوان هزینه‌ی انتقال سند به اداره‌ی اسناد رسمی ترکیه پرداخت نمایند.
مالیات ارزش افزوده:
از دیگر هزینه‌های خرید خانه در ترکیه، مالیات است. البته لازم نیست تمامی مالیات یک ملک در زمان سند زدن پرداخت شود. این مالیات همان عوارض شهرداری در ایران محسوب می‌شود که سالیانه برای املاک تعیین و مالک ملزم به پرداخت آن است.
بیمه اموال:
کشور ترکیه قوانین سختگیرانه‌ای در مورد بیمه دارد. بیمه تصمینی برای جبران خسارت محسوب می‌شود. در ترکیه بیمه‌ی اموال که شامل زلزله، حوادث طبیعی و آتش‌سوزی می‌شود، اجباری است و مالکان موظف هستند که خانه‌ی خود را بیمه کنند. هزینه‌ی بیمه‌ی هر ملکی با توجه به شهر، محله، نوع کاربری، متراژ و سایر عوامل تعیین می‌شود.
هزینه‌ی استخدام مترجم:
این هزینه شامل حال خارجی‌هایی می‌شود که تسلط به زبان ترکی استانبولی ندارند و بخشی از الزامات برای اتباع خارجی است.
هزینه‌ی خرید انشعابات:
بعد از خرید خانه در ترکیه، مالک جدید باید آبونمان شامل قبوض خدماتی را در به نام خود ثبت کند.

نکات مهم هنگام خرید ملک در ترکیه

در هنگام خرید ملک در ترکیه به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • در پروژه‌هایی خانه بخرید که قبلا در آن خارجی‌های دیگر خانه خریدند و اقامت گرفتند
 • قبل از خرید و پرداخت پول، کپی از سند را به اداره اسناد ببرید تا از صحتش اطمینان پیدا کنید
 • در هنگام خرید یک مترجم رسمی تمام مدارک را به انگلیسی ترجمه می‌کند. این مترجم مورد تایید اداره اسناد است
 • مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه شامل پاسپورت، شماره مالیاتی (ورگی نومارسی) و چهار قطعه عکس است
 • هزینه مالیاتی خرید ملک برای خارجی‌ها رایگان است و نباید هزینه‌ای بپردازید
 • قوانین درباره خرید ملک در ترکیه با وام و به صورت کمی متفاوت است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با نکات مهم در روند خرید ملک در ترکیه

هزینه انتقال مالکیت

پرداخت هزینه سند ملک 4% است که خریدار باید بپردازد. در پروژه‌های خاص پس از توافق با فروشنده، این هزینه نصف می‌شود. (2% خریدار و 2% فروشنده)هزینه سرمایه در گردش در سال 2021 معادل 180 لیر است.

بهترین شهر ترکیه برای خرید خانه

اگر دوست دارید از همه لحاظ امکانات خوبی داشته باشید، بهترین شهر ترکیه برای شما استانبول است. اگر در کلان‌شهرهای ایران بزرگ شدید استانبول می‌تواند به خوبی نیازهای شما را برآورده کند، اما اگر دلتان آرامش بیشتری می‌خواهد شهرهایی مانند ازمیر، بدروم، آنتالیا و آنکارا را انتخاب کنید چون در این شهرها دیگر از شلوغی‌های شهر خبری نیست و هزینه زندگی نیز پایین‌تر است.

بیشتر بخوانید: 5 شهر برتر ترکیه برای زندگی کدام شهرها هستند؟

محله های ایرانی ترکیه

بیشتر ایرانیانی که به ترکیه مهاجرت کردند، استانبول، ازمیر، آنتالیا و آلانیا را برای زندگی انتخاب کردند. اگر دوست دارید در کنار هموطنان ایرانی باشید استانبول مقصد خوبی برای زندگی است. منطقه فاتح، خان والده و بیلیک دوز می‌تواند محله‌های خوبی برای ایرانیان باشد.

در مطلب محله‌های ایرانی نشین استانبول با این محله‌ها بیشتر آشنا شوید.

بیشترین آمار خرید ملک در ترکیه متعلق به کدام کشورهاست؟

سازمان آمار ترکیه در گزارشاتی که منتشر کرده، 5 شهر را میزبان خارجی‌ها دانسته است. این بدین معنی است که شهرهای استانبول، آنتالیا، بورسا، یالووا و آنکارا محل تمرکز سرمایه گذاران برای خرید ملک در ترکیه بوده است. اتباع کشورهایی مانند ایران، عراق، روسیه و افغانستان بیشترین خانه را در ترکیه خریدند که ایرانیان در صدر آن قرار دارند.

پیدا کردن کار در ترکیه

از آن‌جا که اقامت شما در صورت خرید خانه، اقامت 1 ساله و توریستی است، امکان کار کردن در ترکیه را ندارید. پس تنها خرید ملک برای پیدا کردن کار در ترکیه کافی نیست، هر چند اگر کار مناسبی را پیدا کردید می‌توانید برای اجازه کار اقدام کنید.

پیدا کردن شغل قبل از مهاجرت کمک بزرگی به فرایند مهاجرت شما خواهد کرد. شما می‌توانید از طریق موسسات کاریابی در ترکیه شغل دلخواه خود را پیدا کنید.

به نظر شما بهترین شغل برای ایرانی‌ها در ترکیه چیست؟ این مطلب را بخوانید تا پاسخ سوالات‌تان را بگیرید.

دشواری‌ها و خطرات خرید ملک در ترکیه

برخی دشواری ها و خطرات خرید ملک در ترکیه وجود دارد که اگر از ان‌ها باخبر نباشیم شاید جبرانش سخت باشد. پس به دشواری‌ها و خطرات زیر قبل از خرید ملک در ترکیه دقت کنید:

 • سند حتما به نام شما زده شود. ملک باید سند رسمی یعنی تاپو باشد
 • شرکت با آژانس ملکی که از آن خرید می‌کنید دارای مجوز رسمی دولت کشور ترکیه باشد
 • اگر ملکی را پیش خرید می‌کنید حتما سند رسمی داشته باشد
 • ملکی که می‌خرید به بانک، دولت یا اداره‌ای بدهکار نباشد
نمونه سند تاپو
2نمونه‌ از سند رسمی خرید ملک در ترکیه (تاپو) که برای مشتریان ام تی سی هوم صادر شده است.

بیشتر بخوانید: خطرات احتمالی خرید خانه در ترکیه

هزینه رفت و آمد به ترکیه

برای حمل و نقل در ترکیه هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، چون حمل و نقل عمومی ترکیه راحتی را برای شهروندانش ایجاد کرده است، به صورتی که به شادگی می‌توانید با حمل و نقل عمومی به جای جای شهر دسترسی پیدا کنید. بلیط مترو و اتوبوس نزدیک به 3 لیر است اما می‌توانید بلیط ماهانه 200 لیری را بخرید. قیمت تاکسی‌ها از 4 لیر شروع می‌شود و برای هر کیلومتر باید 4 لیر دیگر بپردازید. اجاره خودرو نیز از راه‌ها بسیار خوب برای کاهش هزینه رفت و آمد به ترکیه است. اجاره یک خودرو تویوتا کرولا برای یک روز 97 لیر است. با وجود حمل و نقل عمومی، شاید نیازی به خرید خودرو در ترکیه نداشته باشید.

اطلاعات کلی از ترکیه

ترکیه یا جمهوری ترکیه یک کشور اوراسیایی است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی از آن در اروپا قرار دارد. وسعت این کشور ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع است که از این حیث رتبه 37 پهناورترین کشورهای دنیا را دارد. در این ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع در سال 2020 در حدود 84 میلیون نفر زندگی می‌کنند که مذهب بیشتر آن‌ها مسلمان سنی و حدود 15 تا 25 درصد مذهب علوی دارند. این کشور مردم مهربان و توریست‌پذیر دارد که آغوش خود را به تمامی مردم جهان باز می‌کنند. زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی است اما برخی از آن‌ها به زبان آذری، انگلیسی و حتی فارسی مسلط هستند. خط نوشتاری آن‌ها در گذشته به حروف عربی نوشته می‌شد اما در زمان آتاتورک به خط لاتین تغییر کرد و امروزه خط این کشور از حروف لاتین تشکیل شده است.

جمعیت ترکیه 2023

ترکیه را دریا احاطه کرده است و دریاهای مرمره، اژه، سیاه و مدیترانه آن را محصور کردندکه دو تنگه‌ی بسفر و داردانل شاه‌راه ارتباطی این کشور با دریاهای آزاد است. ترکیه 81 استان دارد و بزرگترین شهرهای ترکیه شامل استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، غازی عینتاب، آدانا، قونیه، قیصریه و آنتالیا می‌شوند. پول رسمی ترکیه لیر ترکیه است. بیشترین رونق اقتصادی ترکیه از راه گردشگری است که بیش از 40 میلیون نفر هر سال به استانبول و دیگر شهرها سفر می‌کنند، اما چرخ اقتصادی ترکیه از طریق تولید پوشاک، مواد اولیه، تجهیزات و حمل و نقل نیز می‌چرخد.

مزایای زندگی در ترکیه

 • دریافت حق شهروندی ترکیه

از مهم‌ترین امتیازهای زندگی در ترکیه، دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه برای شما و کل اعضای خانواده شما، آن هم در مدت زمان کوتاه و به‌صورت تضمینی است.

 • نقل و انتقال پول از کشورهای خارجی با ویزا کارت و یا مسترکارت

از امتیازات ویژه خرید ملک در ترکیه است که به‌طور حتم کارهای شما را چه به‌صورت حقیقی و چه به صورت حقوقی هموارتر می‌کند. تصور کنید شما به یک شماره حساب بصورت ویزاکارت یا مسترکارت دسترسی خواهید داشت که از تمام وبسایت های خارجی امکان خرید دارید و در صورتیکه تاجر هستید، کارهای تجاری خود را مستقیما بدون نیاز به دلالان یا صرافان از طریق اپلیکیشن بانک انجام میدهید.

حتی زمانی‌که ساکن ایران هستید جابه‌جایی ارز اعم از دلار، یورو و لیر به‌راحتی برای شما امکان‌پذیر خواهد بود (به‌طور عادی هر شخص خارجی چه شهروند و چه غیرشهروند می‌تواند سه نوع حساب ارزی دلار، یورو و لیر افتتاح کند).

 • دریافت ویزای شنگن

یکی از مزیت‌های خاصی که به دنبال اخذ شهروندی ترکیه در انتظار تمام مهاجران است دریافت ویزای شنگن است. جالب است بدانید با اقامت در ترکیه، امکان رد شدن درخواست شنگن شما و یا ویزای کانادا و امریکا خیلی کمتر از راه‌های دیگر خواهد بود چرا که روابط بین المللی ترکیه با این کشورها حسنه است ضمن این‌که کشور ترکیه خود در مسیر پیوستن به اتحادیه اروپا می‌باشد.

مزیت‌های بی‌شمار دیگری از قبیل:

بیمه‌های درمانی-پزشکی

با پوشش کامل در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی با امکانات تخصصی

برخورداری فرزندانتان از آموزش رایگان

در بهترین مدارس و دانشگاه‌ها که با مراکز آموزش عالی امریکا و استرالیا رابطه مستقیم علمی‌ و ترانسفر دانشجویی دارند.

طبیعت بی نظیر این کشور

همه این موارد را که در نظر بگیرید به‌این نتیجه می‌رسید که زمان را بیش از این از دست ندهید و برای تحقق آینده‌ای درخشان تصمیمی‌جدی بگیرید.

بیشتر بخوانید: زیباترین شهرهای ترکیه

سوالات متداول در مورد خرید ملک در ترکیه

آیا با خرید خانه در ترکیه می توان پاسپورت این کشور را گرفت؟

بله. با خرید ملک به ارزش حداقل 400.000 دلار می‌توان پاسپورت و شهروندی ترکیه را ظرف مدت 3 تا 5 ماه دریافت کرد. برای آگاهی از روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه با گروه ام تی سی هوم در تماس باشید.

خرید ملک در ترکیه به پول ایران (سال 2023) چقدر است؟

در حال حاضر شما قادر خواهید بود با پرداخت حداقل 1میلیارد تومان در ترکیه صاحب خانه شوید.برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از لیست قیمت‌‌های روز با مشاوران ام تی سی در تماس باشید یا به سایت وارد شوید.

مزایای خرید ملک در ترکیه چیست؟

اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه، اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال (با شرایط خاص)، تحصیل رایگان، خدمات پزشکی و اجازه کار

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟

حداقل قیمت برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه 400 هزار دلار است. با مبالغ کمتر اقامت موقت یکساله که بعد از 5 سال قابل تبدیل به اقامت دائم است.

خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است؟

با توجه به رشد قیمت ملک در ترکیه، استانبول بهترین گزینه است.

چطور می‌توانم در ترکیه با روشی مطمئن و آسوده ملک بخرم؟

هنگامی ‌که در یک کشور خارجی چه به‌صورت اندک و چه به‌صورت انبوه، تصمیم به خرید ملک و سرمایه گذاری می‌کنید، حتما توجه کنید از کسانی کمک بگیرید که مسلط بر قوانین آن کشور هستند، در غیر اینصورت در طی معامله با مشکلات متعددی مواجه می‌شوید که علاوه بر زمان، پول شما را نیز هدر می‌دهند.

این شما هستید که در نهایت با توجه به شرایط اقتصادی‌تان تصمیم می‌گیرید در ترکیه سرمایه گذاری و اقدام به خرید ملک کنید. قطعا تصمیم گیرنده شما هستید؛ اما اگر به‌دنبال یافتن متخصصان این امر هستید که بر پایه دانش و تجربه خود از ابتدایی‌ترین مرحله مشاوره تا نهایی‌ترین مرحله که دریافت سند ملک و پاسپورت شماست، پروسه خرید ملک در ترکیه را انجام دهند ام تی سی هوم انتخاب شایسته‌ای برای شماست.

ام تی سی هوم افتخار دارد با توجه به کارنامه درخشان خود، همراه واقعی تمام مشتریان ارجمند خود باشد و با ارائه بهترین خدمات با تکیه بر اطلاعات دقیق از قوانین کشور ترکیه ثابت کند، خرید خانه در ترکیه یک آرزوی دست یافتنی است و یک زندگی امن و راحت با شرایط استاندارد برای شما و خانواده‌تان مهیاست.

وکیل یا مشاور خرید ملک در ترکیه

برای خرید خانه می‌توانید وکیل یا مشاور یا مترجم رسمی دولت استفاده کنید. یک وکیل خوب و خبره می‌تواند در تمام مراحل خرید ملک و خانه در ترکیه بسیار به شما کمک کند. اول مطمئن شوید که این وکیل یا مشاور به خوبی با قوانین جدید خرید ملک در ترکیه آشنایی دارد و به قوانین ثبت قرارداد و انتقال سرمایه و امور اداری مسلط است. همچنین وکیل یا مشاور انتخابی حتما باید تمامی مدارک و جوازهای وکالت در ترکیه را داشته باشد تا بتوانند کارها را پیش ببرند. در انتخاب وکیل یا مشاور در ترکیه بسیار سخت‌گیر باشید و از آن‌ها بخواهید کاملا تمام پروسه‌های موجود را به صورت کامل برای شما شرح دهند.

همکاران ام تی سی هوم در دفتر تهران
همکاران ام تی سی هوم در دفتر تهران

مشاوران ما در ام تی سی هوم، با داشتن به‌روزترین اطلاعات در زمینه‌ی خرید ملک به شما در انتخاب بهترین پروژه متناسب با بودجه و نیازتان کمک خواهند کرد.

چرا ام تی سی هوم؟

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سال‌هاست برای آینده خود و خانواده تان برنامه ریزی می‌کنید اما با توجه به نوسانات بازار داخلی و افزایش قیمت های ناگهانی هنوز نتوانسته‌اید به اهدافی که در سر می‌پرورانید، دست پیدا کنید؟

شاید هم جزو آن دسته از افرادی هستید که خریدن یک ملک و یا داشتن پاسپورت کشوری دیگر، همیشه در رویاهای‌تان وجود داشته اما نمی‌دانید چطور رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر می‌خواهید یک‌بار برای همیشه اطلاعاتی صحیح در این باره پیدا کنید و تصمیم نهایی خودتان را در مورد آینده تان بگیرید با ما همراه شوید.

به جرأت می‌توان گفت خرید ملک در ترکیه یکی از مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در تمام کشورهاست. چرا که به شما اطمینان می‌دهد نه تنها سرمایه‌تان در طول زمان، دچار کاهش ارزش نمی‌شود بلکه علاوه بر جهش و افزایش آن، از امتیازات ویژه زیادی هم برخوردار می‌شوید. امتیازاتی از قبیل اقامت، شهروندی و البته اخذ پاسپورت آن کشور که مطلوب هر کسی است، حتی کسانی که اهل مهاجرت نیستند اما مایلند پاسپورت کشور دیگری را هم داشته باشند و از خدمات آن بهره مند شوند.

خرید خانه نسبت به سایر روش‌های سرمایه‌گذاری، قطعا ریسک کمتری دارد و با توجه به‌اینکه در کشورهای خارجی نقل‌ و انتقال هزینه و دریافت سند ملک، از طریق مراجع معتبری انجام می‌شود، بنابراین خودبه‌خود تضمین کننده امنیت معامله برای فرد سرمایه گذار است.

تمام کسانی‌که به فکر سرمایه گذاری در کشورهای خارجی هستند و یا قصد مهاجرت دارند به‌طور حتم از مشکلات عدیده سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و امریکایی مطلع هستند. در سال‌های اخیر قوانین خرید ملک در دنیا تغییرات زیادی کرده و آن را به راهی ناهموار و هدفی طولانی مدت، تبدیل کرده است اما ما در این میانه برای شما خبر خوشی داریم.

طبق آمار سال‌های اخیر، کشور ترکیه با سهولت قوانین تجاری، مشکلات زیادی را از سد راه سرمایه گذاران خارجی برداشته است.

بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده هم به تغییرات مهمی ‌در زندگی‌تان دست پیدا کنید و هم برای زندگی در کشوری با استانداردهای یک کشور اروپایی اما با فرهنگی شبیه به فرهنگ کشور خودمان ایران، برنامه ریزی کنید.

نحوه ارتباط با ما

ام تی سی هوم به تمام سوال های شما پاسخ تخصصی می‌دهد. کافی‌ست با شماره‌های زیر تماس بگیرید و یا به‌صورت آنلاین در صفحه وبسایت ما، سوالات خود را با مشاوران در میان بگذارید. حتی می‌توانید با حضور در شعب ام تی سی هوم در ایران و ترکیه از مشاوره مستقیم بهره‌مند شوید.

دیگر شماره‌های تماس:

 • 09129533230 (شماره واتس اپ)
 • 09129536964 (دفتر تهران)
 • 02188664067 (دفتر تهران)

ام تی سی هوم، با دسترسی به برترین فایل‌های ملکی کشور ترکیه با توجه به قراردادهای مشترک تجاری خود با معروف‌ترین کمپانی‌های ساخت و ساز ترکیه‌ای، می‌تواند شما را از تسهیلات پرداخت اقساطی بدون بهره و تخفیف‌های ویژه بهره‌مند نماید.

 • شما با ام تی سی هوم می‌توانید ملک مورد نظر خود را تا حداکثر ۵۰ هزار دلار کمتر از ارزش واقعی آن در ترکیه خریداری کنید.

مشاوران ما با انجام پروسه‌های اداری حق شهروندی، افتتاح حساب بانکی، ترجمه و تأیید مدارک، ارزیابی ملک و دریافت گزارش اکسپر، اخذ مراحل اداری جهت دریافت شماره مالیاتی، دریافت کارت اقامت ترکیه و تمام امور مربوط به خرید ملک، با تسلطی که به زبان ترکی استانبولی دارند، راهنمای کاملی برای شما خواهند بود.

لازم به ذکر است که طبق قوانین دولت ترکیه شما این امکان را دارید تا علاوه بر استفاده از امکانات اقامتی، ملک خود را اجاره داده و از این طریق کسب درآمد پرسود ارزی را در ترکیه تجربه کنید. ما یاری رسان شما در امر سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه هستیم.

سوالات پر تکرار درباره مهاجرت به ترکیه

سوالات متداول درباره مهاجرت به ترکیه

1. ایرانی ها بیشتر در کدام محله ترکیه هستند؟

اگرچه ایرانیان در اکثر شهرها و محله‌های ترکبه ساکن هستند، اما به طور ویژه در قسمت اروپایی استانبول و محله‌های بیلیدوزو، باهچه شهیر، اسن یورت و آوجیلار بیشتر حضور دارند.

2. آیا با اجاره خانه می‌شود اقامت ترکیه را گرفت؟

بله. با اجاره خانه در ترکیه به شما اقامت یک ساله توریستی داده می‌شود.

3. قیمت ملک در ترکیه چقدر است؟ قیمت ملک به پول ایران چقدر می‌شه؟

بستگی به منطقه و محله دارد، اما قیمت‌ها از 300 هزار لیر به بالا شروع می‌شود. به پول ایران هم بستگی به نرخ لیر در آن روز دارد.

4. آیا با خرید ملک در ترکیه می‌توان اقامت دائم گرفت؟

با خرید ملک به ارزش 400 هزار دلار می‌توان اقامت دائم ترکیه را ظرف 3 تا 5 ماه دریافت کرد، اما اگر زیر 400000 دلار باشد طی مدت 5 تا 8 سال در صورتی که مشکل قانونی نداشته باشند و بتوانید کسب و کار راه‌اندازی کنید اقامت دائم ترکیه را دریافت خواهید کرد.

5. چه مدت زمانی طول می‌کشد که پاسپورت و اقامت ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کرد؟

اگر از طریق خرید ملک 400000 هزار دلاری باشد 2 تا 4 ماه طول می کشد.

6. قیمت اجاره خانه در استانبول از چه مبلغی شروع می‌شود؟

حداقل اجاره در غرب استانبول و 700لیر است.

7. امنیت مهاجران ایرانی تبار در ترکیه چگونه است؟

ترکیه برای مهاجران ایرانی کشور امن و راحتی به حساب می‌آید.

8. برای دریافت پاسپورت ترکیه راهی به جز خرید ملک به ارزش 40000 دلار نیست؟

بله راه دیگری وجود دارد و آن هم این است ملکی خریداری شود با ارزش کمتر  از 400 هزار دلار که شخص برای دریافت پاسپورت موظف است 5 سال در خاک ترکیه بماند و در این مدت می‌تواند حداکثر 3 ماه از خاک ترکیه خارج شود.

9. با 700 تا 800 میلیون تومان هم می‌شود در ترکیه خانه خرید؟

انتخاب محدود می‌شود ولی بله امکان خرید وجود دارد. تنها باید به این نکته توجه داشته باشید، خرید ملک در ترکیه با بودجه 800 میلیونی، اقامت این کشور را دربرنمی‌گیرد.