همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه

ترکیه کشوری در همسایگی ایران است که در چند سال اخیر رشد به سزایی از نظر اقتصادی داشته است و کارشناسان اقتصاد، این کشور را در بین 10 اقتصاد رو به رشد دنیا گذاشتند. دولت ترکیه با گذاشتن قوانین جدید خرید ملک در ترکیه و شرایط جدید خرید ملک در ترکیه، خرید و اجاره ملک در ترکیه را از راه‌های کسب اقامت ترکیه قرار داده است. به همین دلیل، رویای خرید ملک در ترکیه دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. بسیاری از ایرانی‌ها برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور اقدام می‌کنند و جمعیت ایرانیان در ترکیه رو به افزایش است. در اینجا قصد داریم نکات مهم در خرید ملک در ترکیه و چگونگی خرید ملک در ترکیه را بازگو کنیم و به برخی سوالات مانند کدام شهر ترکیه برای خرید خانه مناسب است؟ آیا با خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟ حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟ پاسخ دهیم.

در ویدئوی زیر به 10 سوال پرتکرار شما در رابطه با خرید ملک در ترکیه پاسخ داده‌ایم:

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

هزینه زندگی در ترکیه

مانند هر کشور دیگری مانند ایران، هزینه زندگی در ترکیه نیز بستگی به منطقه و شهری که در آن زندگی می‌کنید دارد. میانگین هزینه زندگی در یک شهر نسبتا گران چیزی بین 2500 تا 4000 لیر خواهد بود. هزینه اجاره ملک در ترکیه برای آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر چیزی حدود 1200 تا 1500 لیر است. هزینه‌ی یک وعده غذایی در رستوران هم چیزی میان 35 تا 60 لیر می‌شود. در ترکیه می‌توانید پوشاک را از برندهای معروف دنیا بخرید و نسبتا ارزان‌تر از ایران دربیاید. قیمت شلوار جین حدود 200 لیر است. البته تمام این هزینه‌های زندگی کاملا به نوع سبک زندگی شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در استانبول : از خرید غذا تا اجاره خانه

خرید ملک و اخذ اقامت

در بالا اشاره کردیم که دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در ترکیه است. خرید ملک یا اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک مساوی است با اخذ اقامت ترکیه. شما می‌توانید با خرید ملک در ترکیه با کمترین و حداقل قیمت یک ملک بخرید و اقامت ترکیه را بگیرید. قسمت خوب ماجرا زمانی است که شما با اجاره ملک در ترکیه نیز می‌توانید اقامت ترکیه را کسب کنید و این از مزایای اجاره خانه در ترکیه است، چون کسانی که هنوز برای خرید ملک در ترکیه شک دارند و نمی‌دانند می‌توانند در این کشور زندگی کنند یا خیر می‌توانند اقامت خود را از این طریق بگیرند و سپس به این سوال پاسخ دهند. شما پس از خرید یا اجاره ملک اقامت موقت 1 ساله قابل تمدید خواهید گرفت که در آن اجازه کار نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: خرید ملک؛ بهترین راه دریافت اقامت ترکیه

خرید ملک و شهروندی ترکیه

شاید بگویید درست است با خرید ملک در ترکیه اقامت آن را به دست می‌آوریم اما خرید خانه در ترکیه و گرفتن پاسپورت و شهروندی هم امکان پذیر است؟ در جواب باید بگوییم بله! اگر ملکی را به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنید می‌توانید پاسپورت ترکیه را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سالتان به صورت مادام العمر ظرف مدت 3 تا 5 ماه دریافت کنید. اگر ملکی را زیر قیمت 250 هزار دلار بخرید اقامت موقت 1 ساله با قابلیت تمدید خواهید گرفت که در صورت زندگی به مدت 5 سال در ترکیه و نگه داشتن ملک می‌توانید درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه دهید.

بیشتر بخوانید: پاسخ تمام سوالات مهاجرت به ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه است که می‌توانید به سرعت ظرف 3 تا 5 ماه اقامت خود را دریافت کنید اما قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه و خرید و فروش خانه در ترکیه شرایطی هم دارد که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم:

 • خانه باید نقد خریداری شود
 • 3 مالک قبلی ملک نباید خارجی باشند
 • تا 3 سال حق فروش خانه را ندارید
 • می‌توانید به جای یک ملک به ارزش 250 هزار دلار، چند ملک بخرید و آن‌ها را اجاره دهید
 • در سال 2022 می‌توانید با خرید هر خانه در ترکیه اقامت بگیرید
 • مهاجران خارجی تنها می‌توانند تا 30 هکتار زمین و ملک بخرند
 • کسانی که زمین می‌خرند باید ظرف 2 سال بنای خود را بسازند
 • در هر ناحیه تنها 10 درصد از زمین به خارجی‌ها تعلق می‌گیرد
 • تمام ایرانیان باید از قوانین ترکیه تبصره 35 قانون املاک و اراضی 2644 پیروی کنند

اگر تصمیم‌تان برای خرید ملک در ترکیه جدی است، همین حالا به لیست مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه نگاهی بیندازید.

قیمت خرید ملک در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار بستگی به منطقه و شهر دارد. شما با حداقل قیمت مورد نظرتان می‌توانید در ترکیه ملک بخرید و اقامت موقت این کشور را به دست آورید. در قوانین خرید ملک در ترکیه 2021 و 2022 نوع ملک فرقی ندارد چون هر ملکی را بخرید اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

 • برای اطلاع از به روزترین قیمت ملک در ترکیه با کارشناسان ام تی سی هوم تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: اصطلاحاتی که هنگام خرید خانه در ترکیه باید بدانید

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان آنقدر ساده است که برخی از افراد می‌گویند که خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان هم ممکن است. البته در شرایطی خاص این مسئله حقیقت دارد و با 100 میلیون تومان هم می‌توانید خانه بخرید. اول از همه باید نوع ملک خود را مشخص کنید. برای مثال می‌خواهید ویلا، آپارتمان، سوییت یا خانه بخرید. برای خرید سوئیت در ترکیه حدود 170 هزار دلار باید داشته باشید. در ادامه به قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه و خرید ملک ارزان در ترکیه خواهیم پرداخت.

خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان

در ترکیه هم خانه‌های گران وجود دارد و هم خانه‌های ارزان. در استانبول می‌توانید خانه‌های ارزان خوبی پیدا کنید که برای خریدشان باید چیزی حدود 500 الی 800 میلیون بپردازید البته این قیمت برای خانه‌های حدودا 50 تا 55 متری است. خرید خانه در استانبول آن هم با این قیمت شاید بهتر از خرید ملک در ایران باشد. اگر شهرهای کوچک‌تر را برای خرید ملک انتخاب کنید، قیمت خانه کاهش پیدا می‌کند و خانه‌ها ارزان‌تر هستند.

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

خانه و آپارتمان در ترکیه مانند ایران براساس متر مربع خرید و فروش می‌شود:

شهرمیانگین قیمت خانه براساس هر متر مربع
استانبول15 تا 22 میلیون تومان
آنکارا12 تا 16 میلیون تومان
ازمیر14 تا 18 میلیون تومان
بدروم12 تا 17 میلیون تومان
آنتالیا13 تا 18 میلیون تومان
دنیزلی8 تا 10 میلیون تومان

رشد قیمت خانه

چرا سرمایه‌گذاران اروپایی علاقه‌ی خاصی به سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه در سال‌ها اخیر داشتند؟ دلیل آن رشد سرسام آور قیمت خانه در سال‌های اخیر با ورود گردشگران و رونق اقتصادی ترکیه است. در استانبول، ازمیر و انتالیا رشد قیمت خانه چشمگیر بوده است و سود خوبی را نصیب سرمایه گذاران ملک کرده است. در زیر نموداری از این رشد قیمت آمده است.

نموداری از رشد قیمت خانه در ترکیه

نمودار زیر رشد قیمت خانه در استانبول را نشان می‌دهد:

رشد قیمت خانه در ترکیه

قیمت آپارتمان در استانبول 2021

قیمت آپارتمان در استانبول 2021 براساس متر مربعی 15 تا 22 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. البته این قیمت در محله‌های مختلف استانبول متفاوت است و برای اطلاع از قیمت به روز کافی‌ست با کارشناسان ام تی سی هوم تماس بگیرید، یا به‌راحتی از طریق گزینه‌ی چت آنلاین (دکمه قرمز رنگ گوشه سمت راست پایین صفحه) با مشاوران ما گفتگو کنید.

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی نیز امکان پذیر است. شهرک سازی در ترکیه بسیار رونق پیدا کرده است و شما می‌توانید با سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه امکان خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی را پیدا کنید. در سرمایه گذاری در پروژه‌های شهرک سازی شما می‌توانید 40 تا 50 درصد مبلغ را به صورت نقدی و بقیه مبلغ را به صورت اقساطی به صورت ماهیانه تا1 یا 2 سال به فروشنده بپردازید. پس از خرید خانه تنها قسط‌های خود را به فروشنده می‌پردازید و پس از تمام شدن اقساط خانه به نام شما زده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: با دریافت وام در ترکیه خانه دار شوید

نکات مهم هنگام خرید ملک در ترکیه

در هنگام خرید ملک در ترکیه به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • در پروژه‌هایی خانه بخرید که قبلا در آن خارجی‌های دیگر خانه خریدند و اقامت گرفتند
 • قبل از خرید و پرداخت پول، کپی از سند را به اداره اسناد ببرید تا از صحتش اطمینان پیدا کنید
 • در هنگام خرید یک مترجم رسمی تمام مدارک را به انگلیسی ترجمه می‌کند. این مترجم مورد تایید اداره اسناد است
 • مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه شامل پاسپورت، شماره مالیاتی (ورگی نومارسی) و چهار قطعه عکس است
 • هزینه مالیاتی خرید ملک برای خارجی‌ها رایگان است و نباید هزینه‌ای بپردازید
 • قوانین درباره خرید ملک در ترکیه با وام و به صورت کمی متفاوت است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با نکات مهم در روند خرید ملک در ترکیه

هزینه انتقال مالکیت

پرداخت هزینه سند ملک 4% است که خریدار باید بپردازد. در پروژه‌های خاص پس از توافق با فروشنده، این هزینه نصف می‌شود. (2% خریدار و 2% فروشنده)هزینه سرمایه در گردش در سال 2021 معادل 180 لیر است.

بهترین شهر ترکیه برای خرید خانه

اگر دوست دارید از همه لحاظ امکانات خوبی داشته باشید، بهترین شهر ترکیه برای شما استانبول است. اگر در کلان‌شهرهای ایران بزرگ شدید استانبول می‌تواند به خوبی نیازهای شما را برآورده کند، اما اگر دلتان آرامش بیشتری می‌خواهد شهرهایی مانند ازمیر، بدروم، آنتالیا و آنکارا را انتخاب کنید چون در این شهرها دیگر از شلوغی‌های شهر خبری نیست و هزینه زندگی نیز پایین‌تر است.

بیشتر بخوانید: 5 شهر برتر ترکیه برای زندگی کدام شهرها هستند؟

محله های ایرانی ترکیه

بیشتر ایرانیانی که به ترکیه مهاجرت کردند، استانبول، ازمیر، آنتالیا و آلانیا را برای زندگی انتخاب کردند. اگر دوست دارید در کنار هموطنان ایرانی باشید استانبول مقصد خوبی برای زندگی است. منطقه فاتح، خان والده و بیلیک دوز می‌تواند محله‌های خوبی برای ایرانیان باشد.

در مطلب محله‌های ایرانی نشین استانبول با این محله‌ها بیشتر آشنا شوید.

معرفی محله های استانبول

بیشترین آمار خرید ملک در ترکیه متعلق به کدام کشورهاست؟

سازمان آمار ترکیه در گزارشاتی که منتشر کرده، 5 شهر را میزبان خارجی‌ها دانسته است. این بدین معنی است که شهرهای استانبول، آنتالیا، بورسا، یالووا و آنکارا محل تمرکز سرمایه گذاران برای خرید ملک در ترکیه بوده است. اتباع کشورهایی مانند ایران، عراق، روسیه و افغانستان بیشترین خانه را در ترکیه خریدند که ایرانیان در صدر آن قرار دارند.

پیدا کردن کار در ترکیه

از آن‌جا که اقامت شما در صورت خرید خانه، اقامت 1 ساله و توریستی است، امکان کار کردن در ترکیه را ندارید. پس تنها خرید ملک برای پیدا کردن کار در ترکیه کافی نیست، هر چند اگر کار مناسبی را پیدا کردید می‌توانید برای اجازه کار اقدام کنید.

پیدا کردن شغل قبل از مهاجرت کمک بزرگی به فرایند مهاجرت شما خواهد کرد. شما می‌توانید از طریق موسسات کاریابی در ترکیه شغل دلخواه خود را پیدا کنید.

به نظر شما بهترین شغل برای ایرانی‌ها در ترکیه چیست؟ این مطلب را بخوانید تا پاسخ سوالات‌تان را بگیرید.

دشواری‌ها و خطرات خرید ملک در ترکیه

برخی دشواری ها و خطرات خرید ملک در ترکیه وجود دارد که اگر از ان‌ها باخبر نباشیم شاید جبرانش سخت باشد. پس به دشواری‌ها و خطرات زیر قبل از خرید ملک در ترکیه دقت کنید:

 • سند حتما به نام شما زده شود. ملک باید سند رسمی یعنی تاپو باشد
 • شرکت با آژانس ملکی که از آن خرید می‌کنید دارای مجوز رسمی دولت کشور ترکیه باشد
 • اگر ملکی را پیش خرید می‌کنید حتما سند رسمی داشته باشد
 • ملکی که می‌خرید به بانک، دولت یا اداره‌ای بدهکار نباشد

بیشتر بخوانید: خطرات احتمالی خرید خانه در ترکیه

هزینه رفت و آمد به ترکیه

برای حمل و نقل در ترکیه هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، چون حمل و نقل عمومی ترکیه راحتی را برای شهروندانش ایجاد کرده است، به صورتی که به شادگی می‌توانید با حمل و نقل عمومی به جای جای شهر دسترسی پیدا کنید. بلیط مترو و اتوبوس نزدیک به 3 لیر است اما می‌توانید بلیط ماهانه 200 لیری را بخرید. قیمت تاکسی‌ها از 4 لیر شروع می‌شود و برای هر کیلومتر باید 4 لیر دیگر بپردازید. اجاره خودرو نیز از راه‌ها بسیار خوب برای کاهش هزینه رفت و آمد به ترکیه است. اجاره یک خودرو تویوتا کرولا برای یک روز 97 لیر است. با وجود حمل و نقل عمومی، شاید نیازی به خرید خودرو در ترکیه نداشته باشید.

اطلاعات کلی از ترکیه

ترکیه یا جمهوری ترکیه یک کشور اوراسیایی است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی از آن در اروپا قرار دارد. وسعت این کشور ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع است که از این حیث رتبه 37 پهناورترین کشورهای دنیا را دارد. در این ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع در سال 2020 در حدود 84 میلیون نفر زندگی می‌کنند که مذهب بیشتر آن‌ها مسلمان سنی و حدود 15 تا 25 درصد مذهب علوی دارند. این کشور مردم مهربان و توریست‌پذیر دارد که آغوش خود را به تمامی مردم جهان باز می‌کنند. زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی است اما برخی از آن‌ها به زبان آذری، انگلیسی و حتی فارسی مسلط هستند. خط نوشتاری آن‌ها در گذشته به حروف عربی نوشته می‌شد اما در زمان آتاتورک به خط لاتین تغییر کرد و امروزه خط این کشور از حروف لاتین تشکیل شده است.

جمعیت ترکیه
آخرین آمار جمعیت ترکیه مطابق با آمار سایت worldometers (فروردین 1400)

ترکیه را دریا احاطه کرده است و دریاهای مرمره، اژه، سیاه و مدیترانه آن را محصور کردندکه دو تنگه‌ی بسفر و داردانل شاه‌راه ارتباطی این کشور با دریاهای آزاد است. ترکیه 81 استان دارد و بزرگترین شهرهای ترکیه شامل استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، غازی عینتاب، آدانا، قونیه، قیصریه و آنتالیا می‌شوند. پول رسمی ترکیه لیر ترکیه است. بیشترین رونق اقتصادی ترکیه از راه گردشگری است که بیش از 40 میلیون نفر هر سال به استانبول و دیگر شهرها سفر می‌کنند، اما چرخ اقتصادی ترکیه از طریق تولید پوشاک، مواد اولیه، تجهیزات و حمل و نقل نیز می‌چرخد.

مزایای زندگی در ترکیه

 • دریافت حق شهروندی ترکیه

از مهم‌ترین امتیازهای زندگی در ترکیه، دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه برای شما و کل اعضای خانواده شما، آن هم در مدت زمان کوتاه و به‌صورت تضمینی است.

 • نقل و انتقال پول از کشورهای خارجی با ویزا کارت و یا مسترکارت

از امتیازات ویژه خرید ملک در ترکیه است که به‌طور حتم کارهای شما را چه به‌صورت حقیقی و چه به صورت حقوقی هموارتر می‌کند. تصور کنید شما به یک شماره حساب بصورت ویزاکارت یا مسترکارت دسترسی خواهید داشت که از تمام وبسایت های خارجی امکان خرید دارید و در صورتیکه تاجر هستید، کارهای تجاری خود را مستقیما بدون نیاز به دلالان یا صرافان از طریق اپلیکیشن بانک انجام میدهید.

حتی زمانی‌که ساکن ایران هستید جابه‌جایی ارز اعم از دلار، یورو و لیر به‌راحتی برای شما امکان‌پذیر خواهد بود (به‌طور عادی هر شخص خارجی چه شهروند و چه غیرشهروند می‌تواند سه نوع حساب ارزی دلار، یورو و لیر افتتاح کند).

 • دریافت ویزای شنگن

یکی از مزیت‌های خاصی که به دنبال اخذ شهروندی ترکیه در انتظار تمام مهاجران است دریافت ویزای شنگن است. جالب است بدانید با اقامت در ترکیه، امکان رد شدن درخواست شنگن شما و یا ویزای کانادا و امریکا خیلی کمتر از راه‌های دیگر خواهد بود چرا که روابط بین المللی ترکیه با این کشورها حسنه است ضمن این‌که کشور ترکیه خود در مسیر پیوستن به اتحادیه اروپا می‌باشد.

مزیت‌های بی‌شمار دیگری از قبیل:

بیمه‌های درمانی-پزشکی

با پوشش کامل در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی با امکانات تخصصی

برخورداری فرزندانتان از آموزش رایگان

در بهترین مدارس و دانشگاه‌ها که با مراکز آموزش عالی امریکا و استرالیا رابطه مستقیم علمی‌ و ترانسفر دانشجویی دارند.

طبیعت بی نظیر این کشور

همه این موارد را که در نظر بگیرید به‌این نتیجه می‌رسید که زمان را بیش از این از دست ندهید و برای تحقق آینده‌ای درخشان تصمیمی‌جدی بگیرید.

بیشتر بخوانید: زیباترین شهرهای ترکیه

سوالات متداول در مورد خرید ملک در ترکیه

آیا با خرید خانه در ترکیه می توان پاسپورت این کشور را گرفت؟

بله. با خرید ملک به ارزش حداقل 250000 دلار آمریکا، ظرف مدت 3 تا 5 ماه.

خرید ملک در ترکیه به پول ایران چقدر است؟

شما با حداقل 800 میلیون تومان می‌توانید در ترکیه صاحب ملک شوید.

مزایای خرید ملک در ترکیه چیست؟

اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه، اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال (با شرایط خاص)، تحصیل رایگان، خدمات پزشکی و اجازه کار

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟

حداقل قیمت برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه 250 هزار دلار است. با مبالغ کمتر اقامت موقت یکساله که بعد از 5 سال قابل تبدیل به اقامت دائم است.

خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است؟

با توجه به رشد قیمت ملک در ترکیه، استانبول بهترین گزینه است.

چطور می‌توانم در ترکیه با روشی مطمئن و آسوده ملک بخرم؟

هنگامی ‌که در یک کشور خارجی چه به‌صورت اندک و چه به‌صورت انبوه، تصمیم به خرید ملک و سرمایه گذاری می‌کنید، حتما توجه کنید از کسانی کمک بگیرید که مسلط بر قوانین آن کشور هستند، در غیر اینصورت در طی معامله با مشکلات متعددی مواجه می‌شوید که علاوه بر زمان، پول شما را نیز هدر می‌دهند.

این شما هستید که در نهایت با توجه به شرایط اقتصادی‌تان تصمیم می‌گیرید در ترکیه سرمایه گذاری و اقدام به خرید ملک کنید. قطعا تصمیم گیرنده شما هستید؛ اما اگر به‌دنبال یافتن متخصصان این امر هستید که بر پایه دانش و تجربه خود از ابتدایی‌ترین مرحله مشاوره تا نهایی‌ترین مرحله که دریافت سند ملک و پاسپورت شماست، پروسه خرید ملک در ترکیه را انجام دهند ام تی سی هوم انتخاب شایسته‌ای برای شماست.

ام تی سی هوم افتخار دارد با توجه به کارنامه درخشان خود، همراه واقعی تمام مشتریان ارجمند خود باشد و با ارائه بهترین خدمات با تکیه بر اطلاعات دقیق از قوانین کشور ترکیه ثابت کند، خرید خانه در ترکیه یک آرزوی دست یافتنی است و یک زندگی امن و راحت با شرایط استاندارد برای شما و خانواده‌تان مهیاست.

وکیل یا مشاور خرید ملک در ترکیه

برای خرید خانه می‌توانید وکیل یا مشاور یا مترجم رسمی دولت استفاده کنید. یک وکیل خوب و خبره می‌تواند در تمام مراحل خرید ملک و خانه در ترکیه بسیار به شما کمک کند. اول مطمئن شوید که این وکیل یا مشاور به خوبی با قوانین جدید خرید ملک در ترکیه آشنایی دارد و به قوانین ثبت قرارداد و انتقال سرمایه و امور اداری مسلط است. همچنین وکیل یا مشاور انتخابی حتما باید تمامی مدارک و جوازهای وکالت در ترکیه را داشته باشد تا بتوانند کارها را پیش ببرند. در انتخاب وکیل یا مشاور در ترکیه بسیار سخت‌گیر باشید و از آن‌ها بخواهید کاملا تمام پروسه‌های موجود را به صورت کامل برای شما شرح دهند.

همکاران ام تی سی هوم در دفتر تهران
همکاران ام تی سی هوم در دفتر تهران

مشاوران ما در ام تی سی هوم، با داشتن به‌روزترین اطلاعات در زمینه‌ی خرید ملک به شما در انتخاب بهترین پروژه متناسب با بودجه و نیازتان کمک خواهند کرد.

چرا ام تی سی هوم؟

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سال‌هاست برای آینده خود و خانواده تان برنامه ریزی می‌کنید اما با توجه به نوسانات بازار داخلی و افزایش قیمت های ناگهانی هنوز نتوانسته‌اید به اهدافی که در سر می‌پرورانید، دست پیدا کنید؟

شاید هم جزو آن دسته از افرادی هستید که خریدن یک ملک و یا داشتن پاسپورت کشوری دیگر، همیشه در رویاهای‌تان وجود داشته اما نمی‌دانید چطور رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر می‌خواهید یک‌بار برای همیشه اطلاعاتی صحیح در این باره پیدا کنید و تصمیم نهایی خودتان را در مورد آینده تان بگیرید با ما همراه شوید.

به جرأت می‌توان گفت خرید ملک در ترکیه یکی از مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در تمام کشورهاست. چرا که به شما اطمینان می‌دهد نه تنها سرمایه‌تان در طول زمان، دچار کاهش ارزش نمی‌شود بلکه علاوه بر جهش و افزایش آن، از امتیازات ویژه زیادی هم برخوردار می‌شوید. امتیازاتی از قبیل اقامت، شهروندی و البته اخذ پاسپورت آن کشور که مطلوب هر کسی است، حتی کسانی که اهل مهاجرت نیستند اما مایلند پاسپورت کشور دیگری را هم داشته باشند و از خدمات آن بهره مند شوند.

خرید خانه نسبت به سایر روش‌های سرمایه‌گذاری، قطعا ریسک کمتری دارد و با توجه به‌اینکه در کشورهای خارجی نقل‌ و انتقال هزینه و دریافت سند ملک، از طریق مراجع معتبری انجام می‌شود، بنابراین خودبه‌خود تضمین کننده امنیت معامله برای فرد سرمایه گذار است.

تمام کسانی‌که به فکر سرمایه گذاری در کشورهای خارجی هستند و یا قصد مهاجرت دارند به‌طور حتم از مشکلات عدیده سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و امریکایی مطلع هستند. در سال‌های اخیر قوانین خرید ملک در دنیا تغییرات زیادی کرده و آن را به راهی ناهموار و هدفی طولانی مدت، تبدیل کرده است اما ما در این میانه برای شما خبر خوشی داریم.

طبق آمار سال‌های اخیر، کشور ترکیه با سهولت قوانین تجاری، مشکلات زیادی را از سد راه سرمایه گذاران خارجی برداشته است.

بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده هم به تغییرات مهمی ‌در زندگی‌تان دست پیدا کنید و هم برای زندگی در کشوری با استانداردهای یک کشور اروپایی اما با فرهنگی شبیه به فرهنگ کشور خودمان ایران، برنامه ریزی کنید.

نحوه ارتباط با ما

ام تی سی هوم به تمام سوال های شما پاسخ تخصصی می‌دهد. کافی‌ست با شماره‌های 00905340610303 و 00905312699346 تماس تلفنی بگیرید و یا به‌صورت آنلاین در صفحه وبسایت ما، سوالات خود را با مشاوران در میان بگذارید. حتی می‌توانید با حضور در شعب ام تی سی هوم در ایران و ترکیه از مشاوره مستقیم بهره‌مند شوید.

دیگر شماره‌های تماس:

 • 09129533230 (شماره واتس اپ)
 • 09129536964 (دفتر تهران)
 • 02188664067 (دفتر تهران)

ام تی سی هوم، با دسترسی به برترین فایل‌های ملکی کشور ترکیه با توجه به قراردادهای مشترک تجاری خود با معروف‌ترین کمپانی‌های ساخت و ساز ترکیه‌ای، می‌تواند شما را از تسهیلات پرداخت اقساطی بدون بهره و تخفیف‌های ویژه بهره‌مند نماید.

 • شما با ام تی سی هوم می‌توانید ملک مورد نظر خود را تا حداکثر ۵۰ هزار دلار کمتر از ارزش واقعی آن در ترکیه خریداری کنید.

مشاوران ما با انجام پروسه‌های اداری حق شهروندی، افتتاح حساب بانکی، ترجمه و تأیید مدارک، ارزیابی ملک و دریافت گزارش اکسپر، اخذ مراحل اداری جهت دریافت شماره مالیاتی، دریافت کارت اقامت ترکیه و تمام امور مربوط به خرید ملک، با تسلطی که به زبان ترکی استانبولی دارند، راهنمای کاملی برای شما خواهند بود.

لازم به ذکر است که طبق قوانین دولت ترکیه شما این امکان را دارید تا علاوه بر استفاده از امکانات اقامتی، ملک خود را اجاره داده و از این طریق کسب درآمد پرسود ارزی را در ترکیه تجربه کنید. ما یاری رسان شما در امر سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه هستیم.

سوالات پر تکرار درباره مهاجرت به ترکیه

سوالات متداول درباره مهاجرت به ترکیه

1. ایرانی ها بیشتر در کدام محله ترکیه هستند؟

اگرچه ایرانیان در اکثر شهرها و محله‌های ترکبه ساکن هستند، اما به طور ویژه در قسمت اروپایی استانبول و محله‌های بیلیدوزو، باهچه شهیر، اسن یورت و آوجیلار بیشتر حضور دارند.

2. آیا با اجاره خانه می‌شود اقامت ترکیه را گرفت؟

بله. با اجاره خانه در ترکیه به شما اقامت یک ساله توریستی داده می‌شود.

3. قیمت ملک در ترکیه چقدر است؟ قیمت ملک به پول ایران چقدر می‌شه؟

بستگی به منطقه و محله دارد، اما قیمت‌ها از 300 هزار لیر به بالا شروع می‌شود. به پول ایران هم بستگی به نرخ لیر در آن روز دارد.

4. آیا با خرید ملک در ترکیه می‌توان اقامت دائم گرفت؟

با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار می‌توان اقامت دائم ترکیه را ظرف 3 تا 5 ماه دریافت کرد، اما اگر زیر 250000 دلار باشد طی مدت 5 تا 8 سال در صورتی که مشکل قانونی نداشته باشند و بتوانید کسب و کار راه‌اندازی کنید اقامت دائم ترکیه را دریافت خواهید کرد.

5. چه مدت زمانی طول می‌کشد که پاسپورت و اقامت ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کرد؟

اگر از طریق خرید ملک 250000 هزار دلاری باشد 2 تا 4 ماه طول می کشد.

6. قیمت اجاره خانه در استانبول از چه مبلغی شروع می‌شود؟

حداقل اجاره در غرب استانبول و 700لیر است.

7. امنیت مهاجران ایرانی تبار در ترکیه چگونه است؟

ترکیه برای مهاجران ایرانی کشور امن و راحتی به حساب می‌آید.

8. برای دریافت پاسپورت ترکیه راهی به جز خرید ملک به ارزش 25000 دلار نیست؟

بله راه دیگری وجود دارد و آن هم این است ملکی خریداری شود با ارزش کمتر  از 250 هزار دلار که شخص برای دریافت پاسپورت موظف است 5 سال در خاک ترکیه بماند و در این مدت می‌تواند حداکثر 3 ماه از خاک ترکیه خارج شود.

9. با 700 تا 800 میلیون تومان هم می‌شود در ترکیه خانه خرید؟

انتخاب محدود می‌شود ولی بله امکان خرید وجود دارد.