خرید ویلا در ترکیه

کشور ترکیه در سال‌های اخیر پذیرای مهاجران زیادی از ایران و دیگر کشورها بوده است. روند رو به رشد سرمایه گذاری در ترکیه، باعث شده دولت این کشور قوانین جدیدی را در سال 2022 برای اخذ اقامت ترکیه وضع کند. خرید ملک در ترکیه می‌تواند یک راه حل ساده و آسان برای دریافت پاسپورت ترکیه باشد. خرید ویلا در ترکیه هم از جمله املاک محبوب مهاجران به شمار می‌رود. اما خرید ویلای ترکیه چه مزایایی دارد؟ ویلای ارزان در ترکیه با حدود چه قیمتی قابل خرید است؟ سرمایه گذاری در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه چه ویژگی هایی دارد؟ برای فروش ویلا در ترکیه چه کارهایی باید انجام داد؟

مزایای خرید ویلا در ترکیه

خرید ویلای ترکیه به شما کمک می‌کند تا زندگی آرام‌تر و مرفه‌تری را برای خود بسازید. زندگی در خانه‌های لوکس ویلایی با زندگی در آپارتمان‌های کوچک کاملاً متفاوت است. داشتن باغ یا باغچه، استخر، امکانات وسیع پارک خودرو، جداسازی فضاهای عمومی و خصوصی درون و بیرون بنا و بسیاری از مزایای دیگر با زندگی در ویلا ترکیه امکان پذیر است. شما می‌توانید در محله‌های خلوت‌تر ترکیه ویلا بخرید. ساخت ویلا در ترکیه نیز با خرید زمین امکان پذیر است اما قوانین خاص خود را نیز دارد که باید رعایت کنید.

از دیگر مزایای خرید ویلا در ترکیه می‌توان به امکان دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه و دریافت پاسپورت ترکیه اشاره کرد. در صورتی که ویلای شما حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد می‌توانید بلافاصله برای خود و اعضای خانواده‌تان (به جز فرزندان بالای ۱۸ سال) درخواست اقامت و پاسپورت ترکیه کنید.

اما در صورت خرید ویلای ارزان در ترکیه با رعایت شرایط و ضوابط خاصی می‌توانید اقامت موقت ترکیه را برای یک سال دریافت کرده و هر بار آن را تمدید کنید.

دیدن عکس Villa در ترکیه، هر کسی را به سرمایه گذاری در استانبول یا شهرهای دیگر ترکیه از طریق خرید ملک ترغیب می‌کند. اما بهتر است قبل از هر کاری، تنها به دیدن عکس ویلای ترکیه بسنده نکرده و با مشاوران مطمئن صحبت کنید.

فروش ویلا در ترکیه

شما می‌توانید پس از خرید ویلا ترکیه در آن زندگی کنید یا آن را به شخص دیگری اجاره دهید. در صورتی که تنها دریافت شهروندی ترکیه برایتان اهمیت دارد، می‌توانید با خرید ویلا به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای دریافت اقامت و پاسپورت درخواست دهید. پس از گذشت سه سال می‌توانید ویلای خریداری شده را برای فروش بگذارید. شهروندی ترکیه مادام العمر بوده و حتی پس از فروش ویلا و خروج سرمایه از ترکیه نیز تا آخر عمر شهروند ترکیه محسوب می‌شوید.

البته می‌توانید به جای خرید یک ویلا چند ویلای ارزان در ترکیه خریداری کرده و آن‌ها را اجاره دهید. این کار می‌تواند منبع کسب درآمد خوبی نیز برای شما باشد. در صورتی که بخواهید ویلای خریداری شده خود را جابه‌جا کنید، باید پس از 3 سال از زمان خرید ویلا، برای فروش اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با خانه‌های ویلایی در استانبول

قوانین خرید ویلا ترکیه

ویلا ترکیه از راه‌های سرمایه گذاری در استانبول و هر شهر دیگری از ترکیه به حساب می‌آید. اخذ اقامت دائم و موقت، اجاره ملک، کسب درآمد و سرمایه گذاری مسکن از جمله این راه‌ها است. اما خرید و فروش ویلا در ترکیه نیز قوانین و مقررات خاص خود را دارد.

 • پرداخت قیمت ویلا در ترکیه باید نقد صورت بگیرد
 • 3 مالک قبلی ویلا نباید خارجی باشند
 • تا 3 سال حق فروش ویلا را ندارید و تنها می‌توانید آن را اجاره دهید
 • می‌توانید به جای خرید ویلای گرانقیمت، چند ویلای ارزان در ترکیه بخرید و آن‌ها را اجاره دهید
 • در سال 2022 دریافت اقامت با خرید هر ویلا در ترکیه امکان پذیر است
 • در صورتی که قصد ساخت ویلا ترکیه را دارید باید ظرف دو سال بنای خود را در زمین خریداری شده بسازید

تمام ایرانیان باید از قوانین ترکیه تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ۲۶۴۴ پیروی کنند.

قیمت ویلا در ترکیه

قیمت ویلا در ترکیه وابستگی زیادی به منطقه و موقعیت مکانی ویلا دارد. تنها با دیدن عکس ویلای ترکیه ممکن است به خرید ویلا در ترکیه علاقه‌مند شوید، اما قیمت تمام شده برای شما را نمی‌توانید از روی عکس ویلا در ترکیه حدس بزنید.

در صورتی که تصمیم به سرمایه گذاری در استانبول یا هر شهر دیگری از ترکیه با خرید ملک و ویلا دارید، باید جستجوی خود را فراتر از دیدن عکس Villa برده و با مشاوران و وکلای مسکن مجوز دار از دولت ترکیه گفتگو کنید.

در هر شهر محله‌های ارزان و گران قیمت زیادی وجود دارد که می‌توانید نسبت به خرید ویلا در آنجا اقدام کنید. از نظر قوانین خرید ویلا در ترکیه گران یا ارزان بودن ویلا اهمیتی ندارد و با خرید ویلا می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.

جدول زیر را می‌توانید برای اطلاع از قیمت ویلا در ترکیه در نظر داشته باشید:

شهرمیانگین قیمت ویلا براساس هر متر مربع
استانبول15 تا 22 میلیون تومان
آنکارا12 تا 16 میلیون تومان
ازمیر14 تا 18 میلیون تومان
بدروم12 تا 17 میلیون تومان
آنتالیا13 تا 18 میلیون تومان
دنیزلی8 تا 10 میلیون تومان

اگر قصد سرمایه گذاری در استانبول و خرید ویلا در این شهر را دارید، باید مبالغ بالاتری را در نظر داشته باشید. استانبول به دلیل توریستی بودن و موقعیت استراتژیک، رشد زیادی را در بخش مسکن داشته و اکنون جزو شهرهای گران ترکیه به حساب می‌آید. شاید با دیدن عکس villa لوکس استانبول برای خرید ویلا ترغیب شوید. اما بهتر است قبل از هر کاری محله‌های گران و ارزان استانبول را بشناسید.

بیشتر بخوانید: گران‌ترین ویلاهای استانبول کدامند؟

سرمایه گذاری در استانبول با خرید ویلا

استانبول از مهم‌ترین شهرهای ترکیه و از مهاجرپذیرترین شهرهای این کشور به شمار می‌آید. در سال‌های اخیر استانبول بیش از هر شهر دیگر ترکیه توانسته سرمایه‌های خارجی را به خود جذب کند. سرمایه گذاری در استانبول از طریق خرید ملک و ویلا ترکیه از جمله ساده‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه انجام دهید. نمودار رشد قیمت ویلا در ترکیه نشان می‌دهد که قیمت ویلا در ترکیه نسبت به 5 سال گذشته رشد زیادی داشته است.

نمودار خرید وبلا

بهترین محله‌های استانبول برای خرید ویلا

برای خرید خانه ویلایی در استانبول می‌توانید مناطق و محله‌های زیر را در نظر داشته باشید:

 • بویوک چکمجه

بیوک چکمجه غربی‌ترین محله استانبول به شمار می‌آید و نسبت به محله‌های دیگر امکانات رفاهی بیشتری دارد. سینما، باشگاه ورزشی، مدرسه و دانشگاه، هتل، مراکز درمانی، مراکز خرید و دسترسی به حمل و نقل عمومی از جمله این امکانات رفاهی است. برای کسانی که قیمت ویلا در ترکیه برایشان چندان اهمیت ندارد، این محله می‌تواند گزینه مناسبی باشد. دیدن عکس villa می‌تواند به شما در انتخاب محل سکونت‌تان کمک کند.

پروژه آماده تحویل: ویلای شش خوابه فوق العاده لوکس استانبول در منطقه Büyükçekmece

این محله به دلیل داشتن موزه، سینما، مراکز تفریحی، مراکز آموزشی و مراکز درمانی متعدد به شهر کوچکی می‌ماند که تمامی امکانات رفاهی و آسایشی در آن قرار دارد. این محله می‌تواند برای کسانی مناسب باشد که به دنبال خرید ویلای ارزان در ترکیه هستند.

پروژه آماده تحویل: ویلای لوکس در منطقه ساریر استانبول

 • بیلیک دوزو

بیلیک دوزو منطقه‌ای سرسبز در نزدیکی دریای مرمره و در غرب به استانبول است. ساخت و سازهای مدرن لوکس و اصولی، این محله را به جایی مناسب برای زندگی تبدیل کرده است. محله بیلیک دوزو منطقه‌ای عمدتاً اروپایی و خارجی نشین به شمار می‌آید که هنوز در حال رشد است. خرید ویلا در این محله می‌تواند سرمایه گذاری خوبی برای شما باشد.

به عنوان مثال می‌توانید شرایط خرید ویلای زیر را در سایت ام تی سی هوم مشاهده کنید و برای خرید ویلا لوکس در استانبول اروپایی منطقه بیلیک دوزو با مشاوران ما تماس بگیرید:

ویلا در بیلیک دوز

 • فاتح

منطقه فاتح در مرکز استانبول قرار دارد و خود از چندین محله تشکیل شده است. محله فاتح از جمله محل‌های شناخته شده برای ایرانیان است که قدمت زیادی نیز دارد. کاخ‌ها، موزه‌ها، بازارها، رستوران‌های قدیمی، مساجد و اماکن گردشگری زیادی را می‌توانید در این محله پیدا کنید. فاتح جزو محله‌های محبوب برای مهاجران ایرانی به شمار می‌آید و در صورتی که با شلوغی و رفت‌وآمد زیاد مشکلی ندارید، می‌توانید برای خرید ویلای ارزان در ترکیه اقدام کنید.

لیست کامل خرید خانه

پس از آن‌که پرداخت قیمت ویلا در ترکیه را نهایی کردید، حال باید به فکر پُر کردن خانه با وسایل دلخواه‌تان باشید. برای این کار به لیست کامل خرید خانه نیاز خواهید داشت. البته بعضی از ویلا‌ها به شکل مُبله فروخته می‌شوند. اما در صورتی که به دنبال ویلای ارزان در ترکیه باشید، با خانه‌های عمدتاً خالی روبه‌رو خواهید شد.

در صورت مهاجرت، می‌توانید وسایل خانه قبلی خود را به ویلای خود در ترکیه منتقل کنید. می‌توانید از راه‌های زمینی و هوایی برای انتقال وسایل و کالاها استفاده کنید.

اگرچه با انتقال وسایل از راه زمینی مدت زمان بیشتری را برای رسیدن لوازم خانه صبر خواهید کرد، اما در هزینه‌های تان صرفه جویی می‌کنید. در صورتی که بخواهید تمامی وسایل ویلا خود را از ترکیه تهیه کنید، می‌توانید از لیست کامل خرید خانه زیر کمک بگیرید:

 • قیمت یخچال مینی بار تا بزرگ از ۷۵۰ لیر تا ۹۹۰۰ لیر
 • ماشین ظرفشویی ۲۰۵۰ لیر الی ۳۶۰۰ لیر
 • ماشین لباسشویی ۲۱۰۰ لیر الی ۴۱۰۰ لیر
 • فِر ۴۵۰ الی ۳۶۰۰ لیر
 • اجاق گاز رومیزی ۵۳۰ لیر الی ۱۰۰۰ لیر
 • تخت خواب یکنفره ۷۰۰ لیر الی ۱۴۰۰ لیر
 • تخت خواب دونفره ۱۴۰۰ لیر الی ۳۰۰۰ لیر
 • سرویس قابلمه چهارتایی از ۳۰۰ لیر
 • سرویس بشقاب غذا خوری چهار نفره از ۱۵۰ لیر
 • مبلمان ساده ۵۵۰ لیر
 • مبلمان کلاسیک از ۱۵۰۰ لیر به بالا
 • میز ناهار خوری از ۱۵۰۰ لیر تا ۷۰۰۰ لیر
 • جاروبرقی ساده ۱۵۰ لیر تا ۳۵۰ لیر (برند ترک)
 • فرش بزرگ از سه متری تا شش متری از ۲۰۰ لیر به بالا
 • تلویزیون (۳۲ اینچ برند ترکیه) از ۷۰۰ لیر تا ۱۵۰۰ لیر

مشاوره خرید ویلا ترکیه

با دیدن عکس ویلا در ترکیه شاید به فکر مهاجرت و تغییر مکان زندگی خود بیفتید. اما صرفاً دیدن عکس ویلای ترکیه برای گرفتن تصمیم قطعی کافی نیست.

شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ام تی سی هوم، راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم برای انتخاب شهر، محله و نوع ملک را دریافت کنید.

 • 09129533230 (شماره واتس اپ)
 • 09129536964 (دفتر تهران)
 • 02188664067 (دفتر تهران)
 • 00905304119082 (دفتر استانبول)

برای خرید ویلا می‌توانید وکیل، مشاور یا مترجم رسمی دولت را در تمامی مراحل خرید و فروش ویلا در ترکیه در کنار خود داشته باشید.

اگر قصد خرید یا اجاره ویلا در ترکیه را دارید، به شما توصیه می‌کنیم تا با مشاوران املاک معتبر و مطمئن گفتگو کنید. ام تی سی هوم به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین ویلا را متناسب با بودجه خود پیدا کنید.