آشنایی با منطقه پندیک استانبول

آشنایی با منطقه پندیک استانبول

استانبول آنقدر پهناور است که گاهی می‌توان آن را یک ابرشهر نامید. از وصف بزرگی استانبول که بگذریم، می‌رسیم به محله های ریز و درشت آن. پندیک یکی از همین محله‌های معروف است که شناختن آن در این شهر بزرگ می‌تواند کمک بزرگی باشد، به خصوص اگر قصد خرید ملک در ترکیه، مهاجرت و یا حتی سفر به این شهر زیبا را دارید. در ادامه همراه ام تی سی هوم باشید تا با پندیک بیشتر آشنا شویم.

همه چیز درباره پندیک

پندیک (به ترکی استانبولی Pendik) منطقه ای از استانبول است که در سمت آسیایی شهر، مابین کارتال و توزلا و شمال دریای مرمره قرار گرفته است. جمعیت این منطقه زیبا چیزی در حدود 711،894 نفر است. منطقه پندیک از شمال غربی با سلطان بیلی، سانجاك تپه و چكمه كوی، از شمال با شیله و از شمال شرقی با قبضه همسایه است.

منطقه زیبای پندیک دارای 9 کیلومتر نوار ساحلی با دریای مرمره است که خودتان می توانید تصور کنید چقدر ترکیب زیبا و بی نظیری از این منطقه ساخته است.

چرا که از سمت شمال شرقی، شمال و شمال غربی با دشت های سرسبز و جنگل های منطقه شیله همجوار است و از جنوب با خط ساحلی و شن های نقره ای مرمره ترکیب شده است.

سابقه تاریخی منطقه پندیک به 5000 سال پیش باز می گردد، سالها پیش این شهر توسط ترکان سلجوقی به تصرف درآمد و در دوره بیزانس، این مکان به نام Pantikion و Pantikap  که نامی یونانی است (چون شهر دارای پنج دیوار یا پنج دروازه یا هر دو) مشهور شد. پندیک تا قرن بیستم محلی بود برای خانه های ییلاقی ثروتمندان استانبول که تا سال 1987 بخشی از منطقه کارتال بود، اما بعدها در روند گسترش و مدرنیته شدن، کاملا از مناطق کارتال و توزلا جدا شد و بصورت مستقل رو به پیشرفت نهاد.

پندیک

پندیک دروازه ای بین آب و هوای بارانی از طرف دریای سیاه و آب و هوایی معتدل از نوع مدیترانه می باشد. وزش باد شدید از شبه جزیره بالکان در زمستان و هوای بارانی دریای سیاه تأثیر خود را در این منطقه نشان می دهد؛ بنابراین.این منطقه دارای تابستان های گرم و خشک.و زمستان هایی با آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است.

میانگین دمای سالانه 14.1 درجه، متوسط دما.در زمستان 5.6 درجه و متوسط تابستان 28.6 درجه است.

مراکز بهداشتی-درمانی منطقه پندیک

عملیات بهداشتی توسط ریاست گروه بهداشت منطقه پندیک.انجام می شود. این منطقه دارای 23 مرکز.بهداشتی، 3 خانه بهداشت.وابسته به ریاست گروه بهداشت و همچنین 1 مرکز بهداشت و برنامه ریزی خانواده و مادران و اطفال.و یک آزمایشگاه بهداشت عمومی است.

بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی پندیک.دانشگاه مرمره که ظرفیت بزرگترین بیمارستان.در سمت آناتولی را دارد، با 540 تختخواب.و مجهزترین امکانات درمانی، در حال خدمت رسانی به عموم است.

همچنین در این منطقه 4 بیمارستان خصوصی، 8 کلینیک، 8 مرکز پزشکی، 5 کلینیک مخصوص دهان و دندان، و 2 مرکز تخصصی دیالیز و 144 داروخانه به نمایندگی از بخش بهداشت خدمت می کنند.

حمل و نقل منطقه پندیک

  • ایستگاه قطار:

ایستگاه قطار پندیک که در سال 1870 تأسیس شد، همچنان امروزه به فعالیت خود ادامه می دهد. کلیه قطارهایی که از استانبول عزیمت می کنند، همه قطارها دربستانجی و پندیک ایستگاه توقف دارند و قطارهای حومه ای که در استانبول فعالیت می کنند نیز در ایستگاه هایPendik ، Kaynarca ، Tersane ، Güzelyalı  با امکانات و تجهیزات مدرن تری در حال خدمت رسانی هستند.

  • اتوبوس دریایی:

همچنین اتوبوس دریایی که همان کشتی های بزرگ حمل و نقل مسافر هستند، که از.سال 1998 تأسیس شده اند و همینطور کشتی های اکسپرس، که از سال 2004 راه افتادند، همگی سهولت.حمل و نقل دریایی را در این منطقه فراهم آورده اند.

استفاده از حمل و نقل دریایی برای ایرانیان جذابیت ویژه ای دارد و.هم فال است و هم تماشا. ضمن.اینکه بلیت آن بسیار هم ارزان و در دسترس است.

  • فرودگاه:

فرودگاه Sabiha Gökçen نیز که یکی از مراکز.حمل و نقل هوایی در استانبول است، در پندیک واقع شده است.

  • حمل و نقل جاده‌ای:

حمل و نقل جاده ای هم بوسیله اتوبان E-5M و جاده ساحلی زیبای پندیک به عنوان شریان اصلی و جاده های میانی هستند که لذت رانندگی را برای شما چندین برابر نموده اند.

  • مینی بوس:

استفاده از مینی بوس.که در ترکیه به دولموش معروف است، و تاکسی و اتوبوس های شهری هم امکانات دیگر حمل و نقل به این منطقه است که خیالتان را از بابت دسترسی به مرکز شهر کاملا راحت می کند.

اگر نیاز باشد به دانشگاه رفت و آمد کنید.و یا شغل.و کاری در استانبول دارید و.حتی رفت و آمد مکرری به مراکز خرید دارید، از هر جهت می توانید با هزینه ارزان خود را به مقصد دلخواهتان برسانید.

  • مترو:

گذشته از اینها خط مترو که از Kadıköy تا Kartal امتداد خواهد یافت نیز در دسترس شماست.

در آخر بد نیست یادآور شویم منطقه.پندیک با تمام زیبایی های منحصر به‌فرد خود، در مسیر پیشرفت بیشتری قرار دارد که با تمرکز فعالانه معماران ترک و معماران خارجی هر روز در حال رشد است و جهت سرمایه گذاری در حوزه.مسکن.می تواند جزء گزینه‌های هوشمندانه شما هموطنان عزیز قرار بگیرد.

جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد قیمت‌ها برای خرید ملک به صورت نقد و اقساط با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.