همه آنچه باید در مورد فرم راندوو ترکیه بدانید

همه آنچه باید در مورد فرم راندوو ترکیه بدانید

راندوو کلمه ای است که برای گرفتن وقت ملاقات از اداره مهاجرت ترکیه (türkiye il göç idaresi) به کار برده میشود. شما اگر به قصد اقامت (هر اقامتی اعم از دانشجویی, کاری, دائمی و…) به کشور ترکیه وارد میشوید باید این راندوو را بگیرید. وقتی شما راندوو میگیرید به معنی این است که یک روز مشخص معین میشود تا شما بتوانید مدارک لازم برای گرفتن کارت اقامت خود را به اداره مهاجرت ارائه بدهید. اما گرفتن راندوو  به چه ترتیب است؟

شما باید راندوو را از طریق سایت اداره مهاجرت (e-ikamet.goc.gov.tr) و با پر کردن فرم مخصوص بگیرید. پر کردن این فرم کار دقت ویژه ای میطلبد و حدودا کار وقت گیری است. کسی که فرم را پر میکند باید کاملا مسلط به یکی از دو زبان ترکی و یا انگلیسی باشد. این فرم مرحله به مرحله پیش میرود و اگر مرحله موجود درست و بدون غلط پیش نرود، نمیتوانید به مرحله بعدی وارد شوید. اگر فرم اشتباه و یا با کم و کسری پر شود پروسه تأیید اقامت را به خطر جدی میاندازد. شما هم خودتان می توانید فرم را پر کنید  و هم اینکه میتوانید این کار را به شرکت های مخصوص محول کنید. بعد از اتمام مرحله پرکردن فرم و بارگذاری فایل دیجیتال مدارک لازم، سیستم به صورت اتوماتیک روز و ساعت معینی را برای شما به عنوان وقت ملاقات (راندوو) تعیین میکند. روز تعیین شده به هیچ وجه قابل تغییر نیست. اگر چه بنا به هر دلیلی نمیتوانید در وقت معین شده در آنجا حاضر بشوید، باید قبل از روز معین شده راندوو را کنسل و دوباره اقدام به گرفتن آن کنید. این سایت به خاطر شلوغ بودن و پر مصرف بودن آن، گاهی دچار اختلال فنی شده و کار شما را مختل میکند. در این زمان ها صبور باشید و آرامش خود را حفظ کنید.

اگر به صورت خانوادگی اقدام به گرفتن راندوو میکنید برای هر فرد خانواده (حتی نوزادان) باید به صورت جداگانه این کار انجام شود. روز راندوو هیچ مصاحبه و یا سوال و جوابی از شما صورت نمی گیرد و شما میتوانید با خیال راحت به آنجا مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل مأمور مربوطه بدهید.