همه چیز در مورد منطقه آوجیلار استانبول

همه چیز در مورد منطقه آوجیلار استانبول

منطقه آوجیلار استانبول از جمله مناطق اروپایی ترکیه است که به دلیل نزدیکی به ساحل محبوبیت زیادی در بین ساکنان ترکیه و البته مهاجران این کشور دارد. اگر شما هم قصد خرید ملک در ترکیه و مهاجرت به این کشور را دارید، در ادامه همراه ام تی سی هوم باشید تا با هم نگاهی بیندازیم به منطقه آوجیلار استانبول و امکانات رفاهی آن. همراه ما باشید.

منطقه آوجیلار را بیشتر بشناسیم

منطقه آوجیلار (به ترکی استانبولی Avcılar) منطقه‌ای از استانبول در سمت اروپایی آن است. موقعیت آوجیلار به این صورت است که از طرف شرق به وسیله دریاچه کوچوک چکمجه Küçükçekmece، از شمال بوسیله منطقه باشاک شهیر Başakşehir ، از غرب با اسنیورت Esenyurt و بیلیکدوزو Beylikdüzü و از جنوب بوسیله دریای مرمره محصور شده است. جالب است که بدانید کلمه آوجیلار به معنای ماهیگیران و صیادان است.

آپجیلار استانبول کجاست

بنابراین به طور خلاصه باید بگوییم آوجیلار در غرب استانبول واقع شده است و دسترسی مستقیم به ساحل دارد. آوجیلار با مرکز شهر 27 کیلومتر فاصله دارد که بوسیله  بزرگراه TEM (E-80) و بزرگراه  E-5 (D-100)دسترسی کاملی به کل شهر پیدا می‌کند.

بزرگراه E5  که در زبان ترکی استانبولی آن را (ا بش) می‌خوانند، بزرگ‌ترین شاهراه استانبول است که به وسیله متروبوس دسترسی به منطقه آوجیلار را برای تمام ساکنین به آسوده ترین نوع خود تبدیل کرده است، چرا که در نیمه شب هم شما امکان استفاده از آن را دارید بنابراین با بلیت بسیار ارزان نسبت به تاکسی می‌توانید با خیال آسوده به رفت و آمد خود فکر کنید. متروبوس وسیله‌ای شبیه اتوبوس‌های بی آر تی (اتوبوس های تندرو) در تهران است که بدون کوچک‌ترین توقفی بر اثر ترافیک با سرعت بالا، کل مسیر را طی می کند و دارای ایستگاه های متعددی است.

امکانات منطقه آوجیلار چیست؟

در منطقه آوجیلار تمام امکانات رفاهی برای ساکنان پیش‌بینی شده است چنان که باید گفت آوجیلار دارای پارک‌های وسیع، سینما و سالن‌های کنسرت و همچنین موسسات آموزشی زیادی است که در بین این موسسات آموزشی، دانشگاه پردیس Avcılar استانبول از اهمیت بالایی در استانبول برخوردار است. در این دانشگاه همانطور که از نامش پیداست، دانشکده مهندسی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده های بازرگانی و همچنین دانشکده‌های علوم فنی وجود دارند.

آوجیلار دارای حوزه‌های فعال در زمینه ماهیگیری و کشاورزی است. تاکستان‌های آوجیلار به بخشی از تاریخ این منطقه تبدیل شده و پتانسیل صادرات این منطقه به کل استانبول از چشم کسی پوشیده نمانده است.

بیش از 250 کارخانه صنعتی اعم از کارخانه‌های بزرگ و کوچک در آوجیلار فعالیت می‌کنند که به ترتیب اهمیت در زمینه‌های سخت افزار و بعد صنعت پارچه و پوشاک قرار دارند. بر این اساس، بیش از 40٪ از جمعیت این منطقه متشکل از کارگران است و 10٪ از بازرگانان منطقه و باقی جمعیت کارمندان می‌باشند.

خیلی جالب است که بدانید این منطقه حتی بسیاری از ارگان‌های مطبوعات محلی را زنده نگه می‌دارد. در واقع بنیانگذار چند برنامه رادیویی است که بین مردم ترکیه محبوبیت دارد. دو رادیو و تعداد زیادی مجله ها و روزنامه وجود دارد که سه مورد از آن‌ها به شکل روزانه منتشر می‌شود.

کلینیک‌های درمانی آوجیلار

برای ایرانیانی که قصد اخذ اقامت ترکیه را دارند و به ترکیه مهاجرت می‌کنند و مخصوصا منطقه آوجیلار را برای زندگی انتخاب می کنند قصد داریم تعدادی از کلینیک‌ها و مؤسسات بهداشت عمومی و خصوصی را هم نام ببریم چرا که خانواده‌های ایرانی خصوصا کسانیکه فرزندان خردسال دارند و یا بالعکس افراد خانواده سن بیش از پنجاه سال دارند، نیاز به آرامش فکری از بابت تأمین امکانات درمانی را حس می کنند و اهمیت ویژه ای برای دسترسی فوری به موسسات درمانی قائل هستند.

بنابراین در خطوط زیر لیست کیلینیک‌های بهداشتی-درمانی آوجیلار را طبق منابع موثق ذکر می نماییم:

 • Avcılar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği  (بیمارستان دولتی آوجیلار)
 • Merkez Aile Sağlığı Merkezi  (کلینیک بهداشت دهان و دندان آوجیلار)
 • Firuzköy Aile Sağlığı Merkezi(مرکز بهداشت خانواده فیروزکوی)  
 • Cihangir Aile Sağlığı Merkezi(مرکز بهداشت خانواده جهانگیر) 
 • Ambarlı Aile Sağlığı Merkezi (مرکز بهداشت خانواده آمبارلی) 
 • Özel Avcılar Medicana Hastanesi (بیمارستان خصوصی آوجیلار)   
 • Özel Avcılar Hospital (بیمارستان خصوصی آوجیلار)   
 • Kristal Diş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği (کلینیک بهداشت دهان و دندان و کریستال دندانپزشکی)

آشنایی با محله‌های آوجیلار

منطقه آوجیلار که خود جزء مناطق 39 گانه ی استانبول است دارای 10 محله است که دانستن نام آن‌ها خالی از لطف نیست. محله های 10 گانه آوجیلار طبق سطور زیر قابل ملاحظه است:

 1. Yeşilkent Mah.
 2. Cihangir Mah.
 3. Tahtakale Mah.
 4. Mustafa Kemalpaşa Mah.
 5. Denizköşkler Mah.
 6. Gümüşpala Mah.
 7. Ambarlı Mah.
 8. Merkez Mah.
 9. Firuzköy Mah.
 10. Üniversite Mah.

سخن آخر

از نام محله‌ها که بگذریم، باید این نکته را متذکر شویم که آوجیلار منطقه‌ای است دارای موقعیت خاص در استانبول چرا  که مرزهای جنوبی آن دارای زیباترین سواحل دریای مرمره می‌باشد و این سواحل، محلی بسیار مناسب برای تفریح، پیاده روی، ورزش و پیک‌نیک‌های خانوادگی است.

ضمنا این منطقه به نوعی محله سکنی ثروتمندان شده است به دلیل اینکه ویلاهای رو به دریا و سیته های بزرگ ساخته شده با معماری های بسیار مدرن، دارای تمام امکانات رفاهی است. امکاناتی همچون استخر های اختصاصی، سالن ماساژ، نگهبانی 24 ساعته، زمین تنیس و بسکتبال و باشگاه بدنسازی و غیره که آرامش ساکنان را بطور کامل فراهم نموده است.

خرید ملک در این منطقه برای تمام ایرانیان میسر است و اقامت، شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه را به ارمغان می آورد که نسبت به شرایط شهروندی سایر کشورها با تسهیلات بهتر و شرایط آسان تری مواجه است.

برای کسب اطلاعات دقیق راجع به قیمت های خرید ملک حتما با بخش تماس های سایت ام تی سی هوم در ارتباط باشید.