معروفترين غذاهاى خيابانى استانبول

معروفترين غذاهاى خيابانى استانبول
98.12.02

معروفترين غذاهاى خيابانى استانبول

استانبول شهر بسيار بزرگ، جذاب و دلفريبى است. گره خوردن بافت تاريخى و مدرن اين شهر ذوق كشف انسان را نسبت به اين شهر برمي انگيزد. در ميان جاذبه هاى ديدنى، نبايد از جاذبه ها و لذت هاى خوراكى منحصر به فرد اين شهر چشم پوشى كرد. غذاهاى تركى بسيار خوشمزه و لذيذ بوده و خوشبختانه با مزاج ما ايرانى ها سازگار است. جدا از لذت ها و غذاهاى موجود در رستوران ها، غذاهاى خيابانى استانبول نيز طرفداران زيادى دارد.اين غذاها مهمولا در خيابان روى چرخ ها، دكه هاى كوچك و يا مغازه ها فروخته ميشوند. در ادامه مطلب چند غذاى معروف خيابانى را به شما معرفى ميكنيم:

١-ساندويچ ماهی

balık ekmek:

اكثراً در كنار دريا چرخ ها و يا قايق هايى را ميبينيد كه ماهى هاى تازه صيد شده خود را از تنگه بسفر همان جا كباب ميكنند و با مخلفات ديگر (جعفرى،پياز،گوجه و…) سرو ميكنند. معروفترين اين دستفروش ها در منطقه ساحلى اِمين اونو emin önü و كاراكوی karaköy هستند.

٢-كوكورچ

kokoreç

يكى از غذاهاى لذيذ و پر طرفدار استانبول است. از كباب كردن روده گوساله (خوش گوشت) درست ميشود كه ابتدا آن را مانند دنر كباب ميكنند، سپس با ادويه ها و چاشنى هاى مخصوص با روغن خود تفت ميدهند و با گوجه و پياز داخل نان ساندويچ و يا پرسى سرو ميكنند.

٣-ساندويچ كوفته

köfte ekmek

كوفته در تركيه با كوفته ايرانى ها فرق دارد. در تركيه كوفته غذاى كتلت مانندى است كه از گوشت چرخ كرده،پياز، ادويه مخصوص و ديگو مخلفات و با گريل تهيه ميشود. در خيابان ها ميتوانيد كوفته فروش هاى زيادى را ببينيد، توصيه ميكنيم حتما كوفته را امتحان كنيد.

٤-صدف midye

به دليل موقعيت ساحلى و دارا بودن دريا، صيد صدف در شهر استانبول به وفور انجام ميگيرد. اين صدفها به رنگ سياه/طوسى بوده و داراى گوشت داخل خود ميباشند. بعد از صيد داخل آنها را با مخلوط برنج،پياز داغ،كره و ادويه پر ميكنند و ميپزند. تركيب صدف با ليمو ترش معركه است.

٥-سيمیت

simit

سيميت غذا نیست ولى ميتوان از آن به عنوان ميان وعده و يا صبحانه در كنار چاى لذت برد. از خمير مخصوص و در تنورهاى سنگى تهيه ميشود، روى آن كنجد داشته و يك لذت تاريخى محسوب ميشود.