خرید خانه در محله مال تپه

مال تپه منطقه‌ای ایدئال برای زندگی و خرید خانه است. با ویژگی‌های این منطقه آشنا شوید:

خرید خانه در محله مال تپه استانبول

یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌هایی که یک منطقه را تبدیل به منطقه توسعه‌یافته می‌کند، امکانات آن است. انواع این امکانات مانند مکان‌های تفریحی، بازارها، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، شبکه آمدورفت شهری، فروشگاه‌ها و… در این منطقه در دسترس شما قرار دارند. همین جاذبه‌ها منطقه مال تپه را تبدیل به مکانی ایدئال برای خرید خانه ساخته است.

منطقه مال تپه استانبول دارای محله‌های گوناگونی است. برخی از این محله‌ها فضای بهتری دارند و خرید خانه در این منطقه‌ها اولویت دارد. محله‌های سوغوتلو چشمه، مال تپه مرکزی و فاتح مکان‌های مناسب‌تری برای خرید آپارتمان هستند. البته اگر در جست‌وجوی خانه‌ای ویلایی هستید هم بهتر است سری به محله‌های آیدوس، چایپرباغی و یوسفیاشا بزنید.

قیمت خانه در محله مال تپه استانبول

جالب است بدانید قیمت خرید خانه در منطقه مال تپه استانبول پایین‌تر از مکان‌های مرکزی این شهر است. همین نکته باعث روی آوردن بسیاری از خریداران به خرید ملک در این منطقه شده است. با پولی که در مناطق مرکزی استانبول می‌توانید آپارتمان کوچکی تهیه کنید، از آپارتمان بزرگ‌تر و لوکس‌تری در این منطقه بهره‌مند می‌شوید.

اجاره خانه در محله مال تپه استانبول

با خرید آپارتمان یا خانه ویلایی در محله‌های مال تپه استانبول از شهروندی این کشور و گرفتن پاسپورت ترکیه برخوردار می‌شوید. اگر قصد اقامت در این کشور را دارید که آپارتمان یا خانه شما در اختیارتان است؛ اما اگر به قصد سرمایه‌گذاری اقدام به خرید خانه در این منطقه می‌کنید، باید بدانید که آپارتمان‌های این منطقه از رشد قیمتی خوبی برخوردارند.

البته شما می‌توانید آپارتمان یا خانه ویلایی خود را اجاره دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. منطقه مال تپه منطقه‌ای پرطرفدار است و افراد زیادی از کشور ترکیه یا مهاجران کشورهای دیگر تمایل دارند تا خانه یا آپارتمان‌های لوکس شما را اجاره کنند.

امکانات آپارتمان‌ها و ویلاهای محله مال تپه استانبول

برخی از امکانات آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی منطقه مال تپه استانبول را بشناسید:

 • دارای فضای لوکس
 • برخورداری از دید زیبا و بی‌نظیر
 • برخورداری از تراس یا بالکن
 • دارای پارکینگ اختصاصی
 • برخورداری از فضاهای ورزشی
 • دارای استخرهای سرپوشیده یا روباز
 • دارای زمین بازی کودکان
 • دارای نگهبانی 24ساعته
 • برخورداری از دوربین‌های امنیتی

امکانات محله مال تپه استانبول

1- جاذبه‌های طبیعی مال تپه:

بعضی از جاذبه‌های طبیعی استانبول زیبا در منطقه مال تپه را بشناسید:

· پارک ساحلی Idealtepe:

پارک ساحلی Idealtepe در کنار دریای مرمره و یکی از زیباترین مکان‌های ساحلی شهر استانبول است. این پارک از امکانات زیادی مانند فضای دویدن و دوچرخه‌سواری برخوردار است. زمین‌های بازی کودکان و بازی تنیس هم فضای این پارک را به مکان دل‌خواه خانواده‌ها و ورزش‌دوستان تبدیل ساخته است.

· پارک ساحلی Sahil Park:

فضای زیبا و امکانات پارک ساحلی Sahil Park هم مکانی برای پیک‌نیک‌ها و تفریح شماست. کافه‌ها و رستوران‌های زیادی در این منطقه ساحلی وجود دارد تا غذای خود را در محیطی زیبا و دنج صرف کنید. مکانی برخوردار از صدای مرغان دریایی و موج‌های دریا که روز شما را زیباتر می‌کند.

· پارک جنگلی آیدوس داغی:

پارک جنگل آیدوس داغی مکانی بی‌نظیر برای دوری از هیاهوی شهر و لذت بردن از منظره‌های طبیعی است . این پارک مکانی بکر و زیبا برای دوچرخه‌سواری و پیک‌نیک شما در یک روز خاطره‌انگیز است.

2- منطقه‌های تاریخی مال تپه:

ترکیه کشوری با پیشینه تاریخی دیرینه است و در کنار و گوشه این کشور سازه‌ها و منطقه‌های گوناگون تاریخی را مشاهده می‌کنید. برخی از این آثار در منطقه مال تپه استانبول قرار گرفته است:

 • Gulsyu cemevi عبادتگاهی در منطقه مال تپه است که متعلق به علویان این کشور است.
 • مسجد جمهوریت مال تپه معروف‌ترین مسجد این منطقه است و زیبایی آن برای شما که دوستدار آثار معماری هستید، چشمگیر است.
 • از دیگر سازه‌های تاریخی این منطقه باید به عمارت رمزی پاشا، کاخ سوغوتلو، کلیسای ارتودوکس یونانی سنت جرج و مسجد یدالله پاشا اشاره کنیم.

3- جاذبه‌های فرهنگی مال تپه:

استانبول شهری با جاذبه‌های فرهنگی بسیار است. برخی از جاذبه‌های فرهنگی این منطقه را هم بشناسید:

 • تئاتر شهر مال تپه.
 • کتابخانه عمومی مال تپه
 • مرکز فرهنگی مال تپه

4- رستوران‌های مال تپه:

شاید چند روزی به استانبول سفر کرده‌اید و در محله مال تپه استانبول به‌دنبال یافتن آپارتمانی برای خریدن هستید. شاید هم خانه خود را در این منطقه خریده‌اید و در آن اقامت دارید. درهرصورت، شناخت رستوران‌های این منطقه هم برای شما ضروری است:

 • رستوران Karadniz Pide & Kebab Salonu محلی برای لذت بردن از خوراک‌های محلی ترکیه است. در این رستوران کباب ترکی، پیتزای ترکی و خوراک‌های گوناگون دیگر ترکی را امتحان کنید و از میل کردن آن‌ها لذت ببرید.
 • رستوران ایرانی شاندیز که مزه خوراک وطنی را در خاطر شما زنده می‌کند.

5- مراکز خرید مال تپه:

در این منطقه مرکزهای خرید گوناگونی در دسترس شماست:

· بازار محلی مال تپه:

بازار محلی مال تپه فضایی سنتی است که شما را با آداب‌ورسوم مردم استانبول بیشتر آشنا می‌کند. انواع محصولات کشور ترکیه در این بازار به فروش می‌رسد و شما می‌توانید خریدها و سوغاتی‌های خود را از همین بازار تهیه کنید.

· مرکز خرید مال تپه:

اگر از دوستداران مراکز خرید مدرن هستید، باید سری به مرکز خرید مال تپه بزنید. کالا‌هایی از برندهای گوناگون و کالاهای بومی ترکیه در این بازار در دسترس شما قرار گرفته است. این مرکز خرید مدرن در محله مال تپه استانبول مکان مناسبی برای لذت بردن و سرگرمی شماست. سینمای مرکز خرید مال تپه می‌تواند دو ساعتی شما را سرگرم کند. رستوران این بازار هم مکانی برای رفع خستگی و لذت بردن از ناهار و شامی لذت‌بخش است.

· مراکز خرید دیگر مال تپه:

مرکز خرید هیلتون و مرکز خرید فوایه را هم نباید فراموش کنید. با متروباس هم می‌توانید به مرکز خرید هیلتون بروید. مرکز خرید فوایه هم مرکز خریدی نه‌چندان بزرگ است که کالاهای گوناگونی را به شما عرضه می‌کند. همچنین رستوران و کافه این دو مرکز خرید هم خستگی شما را برطرف می‌کنند.

6- دانشگاه‌های مال تپه:

دانشگاه مال تپه یکی از دانشگاه‌های خصوصی استانبول است. این دانشگاه امکانات فراوانی برای دانشجویان خود در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فراهم کرده است. برخی از دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از: دانشکده تعلیم و تربیت، هنرهای زیبا، حقوق، ارتباطات، علوم انسانی و اجتماعی، علوم بازرگانی و مدیریت، معماری و طراحی و دانشکده فنی، مهندسی و علوم طبیعی.

دانشگاه‌های دیگری هم در نزدیکی این منطقه قرار دارند که باید از آن‌ها هم نام ببریم. دانشگاه مرمره و دانشگاه استانبول سهیر دو نمونه از این مراکز تحصیلی به شمار می‌روند.

7- درمانگاه و بیمارستان در مال تپه:

یکی از برترین ویژگی‌های منطقه‌های مسکونی این است که از درمانگاه‌های مجهز و بیمارستان برخوردار باشند. خوشبختانه بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی گوناگونی در این منطقه وجود دارند که بهتر است با برخی از آن‌ها آشنا شوید:

 • بیمارستان دولتی مال تپه
 • بیمارستان دانشکده پزشکی مال تپه
 • کلینیک تخصصی دهان و دندان
 • مرکز تخصصی چشم‌پزشکی مال تپه
 • مرکز پزشکی اوزل کاردلن
 • بیمارستان دولتی Sureyyapasa
 • بیمارستان خصوصی کوچوک یالی دلتا
 • بیمارستان دراگوس

8- هتل‌های مال تپه:

اگر قصد خرید خانه در محله مال تپه را دارید، بهتر است هتل‌های این منطقه را هم برای اقامت در زمان خرید خود بشناسید. به این صورت با بافت جغرافیایی و اجتماعی مال تپه آشنا می‌شوید و به آسانی از آپارتمان‌های این منطقه دیدن می‌کنید. دو نمونه از هتل‌ها و مرکزهای اقامتی این منطقه عبارتند از:

· هتل Days By Wyndham:

هتل دیز بای ویندهام استانبول مکانی ایدئال برای شماست که می‌خواهید از منطقه مال تپه دیدار کنید و خانۀ دل‌خواه خود را بیابید. همچنین برای شما که می‌خواهید در روزهای اقامتتان در استانبول از امکانات این شهر لذت ببرید. این هتل در نزدیکی مرکز خرید هیل تاون و پارک‌های مال تپه و توزلا مارینا قرار دارد. نزدیک بودن هتل به ایستگاه مترو نیز رفت‌وآمد آسان و کم‌هزینه شما را در زمان ماندن در این شهر به دنبال دارد.

· هتل Bossuite:

سوئیت هتل Bossuite یکی از پرفروش‌ترین هتل‌های منطقه مال تپه است و از امکانات بسیاری برخوردار است.