بیلیکدوزو

بیلیکدوزو

پربیراه نیست اگر بیلیکدوزو را زنده‌ترین محله استانبول بنامیم. محله‌ای که این روزها به دلیل شرایط مناسب خرید ملک مورد استقبال ایرانیان زیادی قرار گرفته و همین امر باعث شده بر محبوبیت این محله افزوده شود. در ادامه تور محله شناسی استانبول همراه ما باشید تا با هم سری بزنیم به بیلیکدوز استانبول.

بیلیکدوزو کجاست؟

منطقه بیلیکدوزو در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و در حقیقت یکی از غربی‌ترین مناطق استانبول به حساب می آید. منطقه بیلیکدوزو جزء پر رفت و آمدترین، زنده ترین و در عین حال کم ترافیک ترین مناطق استانبول به شمار می رود. منطقه بیلیکدوزو از هر لحاظ بسیار مورد توجه قرار دارد چرا که به سرعت در حال رشد و توسعه می باشد و از آنجاییکه به دلیل ساخت و سازهای مهندسی شده و شیک با وام های بی بهره، در حال ارائه ملک های مناسب می باشد، برای سرمایه گذاران نیز منطقه ای چشمگیر به حساب می آید.

این مسئله یکی از دلایل مهم ایرانیانی است که در فکر خرید ملک در ترکیه و یا راه اندازی کافی شاپ، رستوران های مدرن یا سنتی، مغازه و هر نوع کسب و کاری هستند.

بیلیکدوزو چه امکاناتی دارد؟

امکانات متنوع این منطقه از جمله بیمارستان‌های مجهز و مراکز درمانی تخصصی و مراکز آموزشی کاملا پیشرفته و مدارس ترک دولتی، مدارس غیر انتفاعی و مدارس بین المللی برای کودکان و نوجوانان ایرانی، مراکز تفریحی متنوع در طول ساحل زیبای آن و داشتن مراکز خرید بسیار لوکس همچون مارمارا پارک و آکباتی و… باعث محبوبیت دوچندان بیلیکدوزو گردیده است.

بیلیکدوزو چه محله‌هایی دارد؟

شهرداری این منطقه شعار بسیار جالبی دارد و آن شعار این است:

« بیلیکدوزو خانه ماست»

و همین شعار کوتاه و زیبا باعث گردیده این منطقه و محله هایش به یکی از زنده‌ترین، امن‌ترین و پیشرفته‌ترین مناطق استانبول تبدیل شود.

منطقه بیلیکدوزو از ده محله به نام‌های زیر تشکیل شده است:

  • گورپینار (Gürpınar)
  • عدنان قهوه چی (Adnan Kahveci)
  • جمهوریت (Cumhuriyet )
  • بویوک شهیر (Büyükşehir)
  • باریش (Barış)
  • دره آغزی (Dereağzı)
  • مرمره (Marmara)
  • ساحل (Sahil)
  • یاکوپلو (Yakuplu)
  • کاواکلی (Kavaklı)

بندر آلتاش یاکوپلو

بندری در این منطقه وجود دارد که بندر برجسته ای به‌لحاظ حمل و نقل برای ترکیه می باشد بنام بندر آلتاش یاکوپلو. این بندر بزرگترین بندر حمل و نقل کانتری ترکیه است که حدود 40 درصد حمل و نقل ترکیه را بر عهده دارد و طی چهار سال گذشته دو و نیم میلیون تن بار در این محل جابه‌جا شده است .

این بندر در دهه ی هشتاد میلادی سنگ بنای آن گذاشته شده و به کاربری رسیده است. حدود  سی و پنج هزار نفر در بندر آلتاش یاکوپلو مشغول کار و فعالیت هستند. جالب است بدانید هم اکنون ردیف سی و هشتم بندر حمل و نقل جهان را از آن خود کرده است.

سواحل بیلیکدوزو

دو ساحل مهم و شگفت انگیز بیلیکدوزو ساحل گل پینار و ساحل وست مارینا می باشد.

همچنین سینمای شهرداری بیلیک دوزو واقع در مجتمع های میگروس و موزه جانداران دریایی بالیکچی کنان از جاذبه های تفریحی این محله بشمار می رود که می‌توانید ساعت‌ها در آن سرگرم باشید.

خرید ملک در بیلیکدوزو ترکیه

به‌طور کلی منطقه بیلیکدوزو تمام مشخصات و ویژگی ها و امکانات یک زندگی بسیار راحت و امن را برای شما هموطنان فراهم می نماید. پیشنهاد ام تی سی هوم، بازدید از پروژه های لوکس و مناسب آن برای شماست. چرا که آپارتمان ها، ویلاها و مجتمع های رو به پیشرفت بیلیکدوزو شرایط بسیار مناسبی را برای خریداران فراهم نموده است. حتما جهت اطلاع از شرایط فروش نقدی و اقساطی با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.