مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟

مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟
99.06.29

سرمایه گذاری در ترکیه به دلیل فاصله کم جغرافیایی و تشابه فرهنگی مورد استقبال عده زیادی از مردم قرارگرفته است. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای استفاده از مزایای بی‌شمار شهروندی ترکیه است. تحصیل رایگان، استفاده از امکانات درمانی پیشرفته، دریافت گذرنامه ترکیه و امکان سفر به بزرگ‌ترین کشورهای جهان بخشی از مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه است. با ما در ام تی سی هوم همراه باشید تا با 5 تا از مهم‌ترین مزایای سرمایه‌ گذاری در ترکیه آشنا شوید.

چرا باید در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

افراد زیادی کشور ترکیه را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند چون می‌خواهند از مزایای متعدد این سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند. با سرمایه گذاری در کشور ترکیه می‌توانید تابعیت این کشور را به دست آورید. همچنین در مدت زمان کوتاهی صاحب پاسپورت ترکیه می‌شوید و امکان سفر به بیش از ۳۰ کشور بدون ویزا برای شما فراهم می‌شود.

البته قابل ذکر است از راه‌های مختلفی مانند:  خرید ملک در ترکیه، ازدواج، پناهندگی و سرمایه گذاری تابعیت کشور ترکیه را به دست خواهید آورد. در بین همه این روش‌ها، خرید خانه راحت‌ترین و سریع‌ترین راه است که با رعایت قوانین و از یک راه مطمئن می‌توانید به یکی از شهروندان ترکیه تبدیل شوید. البته ما در ام تی سی هوم به هیچ عنوان پناهندگی را توصیه نمی‌کنیم چون معایب و خطرهایی بی‌شماری به دنبال دارد.

دریافت پاسپورت ترکیه در مدت‌زمان ۳ تا ۶ ماه

خرید سهام، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی و خرید آپارتمان در استانبول از راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه به شمار می‌روند. بعد از به پایان رسیدن فرآیند سرمایه گذاری ظرف مدت ۳ تا ۶ ماه موفق به دریافت پاسپورت ترکیه خواهید شد. بعد از اخذ پاسپورت این کشور می‌توانید به بیش از ۷۰ کشور بدون ویزا سفر کنید.

پاسپورت ترکیه یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ترکیه

در کشور ترکیه بیشتر از ۱۷۰ دانشگاه با اعتبار بین‌المللی، مشغول فعالیت هستند. شما با سرمایه گذاری و اخذ تابعیت ترکیه امکان تحصیل در این دانشگاه‌ها را به دست خواهید آورد. هزینه پایین تحصیل و شرایط آسان جذب دانشجو از مهم‌ترین ویژگی‌های دانشگاه و تحصیل در ترکیه است.

حضور پاسپورت ترکیه در لیست ۴۰ پاسپورت معتبر دنیا

پاسپورت ترکیه یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است. پاسپورت این کشور در لیست ۴۰ پاسپورت معتبر دنیا و در رتبه ۳۸ قرار دارد. با استفاده از این پاسپورت‌ می‌توانید برای دریافت ویزای معتبرترین کشورهای جهان اقدام کنید.

حفظ تابعیت قبلی، برگ برنده سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از مزایای سرمایه گذاری در ترکیه، اخذ تابعیت این کشور است. اما جالب است بدانید با دریافت شهروندی ترکیه، تابعیت ایرانی خود را از دست نمی‌دهید. تابعیت ترکیه یک تابعیت مضاعف است که باعث می‌شود از مزیت‌های شهروندی این کشور برخوردار شوید. به‌عنوان نمونه با ثبت شرکت در ترکیه می‌توانید در این کشور اقامت نکنید اما بعد از گذشت زمان تائید شده، شهروندی ترکیه را به دست آورید.

خدمات رایگان درمانی در ترکیه

زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر خاورمیانه پیشرفت و توسعه بیشتری دارد. در این کشور بیمه‌های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها هزینه‌های درمانی به میزان قابل‌توجهی کم می‌شود. شرکت‌های بیمه هزینه تعداد زیادی از بیماری‌ها را به جز عمل‌های زیبایی تحت پوشش قرار می‌دهد.

بهترین بیمارستان‌های خاورمیانه در ترکیه قرار دارند

چه کسانی می‌توانند در ترکیه سرمایه گذاری کنند؟

هر فردی با در نظر گرفتن ریسک‌ها، مزایا و معایب سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، می‌تواند نسبت به سرمایه گذاری در ترکیه از راه‌های مختلف اقدام کند. یکی از مهم‌ترین شروط سرمایه گذاری در ترکیه داشتن سن بالای ۱۸ سال و طرح توجیه اقتصادی است.

همچنین هر نوع سرمایه گذاری هزینه متفاوتی دارد که اشخاصی که قصد شروع سرمایه گذاری دارند باید بتوانند مبلغ سرمایه اولیه را تأمین کنند.

چه کسانی می‌توانند در ترکیه سرمایه‌گذاری کنند؟

نکته‌های مهم درباره سرمایه گذاری در ترکیه

قبل از شروع سرمایه گذاری در ترکیه همه خطرها و منفعت‌های این کار را در نظر بگیرید. بعضی از کشورها نسبت به مبلغ سرمایه گذاری شده در کشورشان تعهدی ندارند و پاسخگوی کلا‌ه‌برداری‌ها و فسادهای اقتصادی نیستند. ترکیه یکی از کشورهایی است که فساد مالی زیادی دارد و شاید تأمین امنیت مالی در آن کار راحتی نباشد.

به همین دلیل ایران و ترکیه دو توافقنامه دوطرفه امضا کرده‌اند که هدف آن تأمین امنیت مالی سرمایه‌گذاران ایرانی است. در این توافقنامه‌ها به این شرح‌اند:

  • توافق‌نامه ارتقا و حفاظت از سرمایه
  • توافق‌نامه پیشگیری از دوگانه مالیاتی

هدف توافقنامه ایران و ترکیه جلوگیری از فسادهای مالی است.

هدف توافقنامه ایران و ترکیه جلوگیری از فسادهای مالی است

ام تی سی هوم همراه شما در سرمایه‌ گذاری در ترکیه

در این مقاله همه جوانب سرمایه گذاری و بهترین روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه صحبت کردیم. یکی از روش‌هایی که به مبلغ کمتری برای سرمایه‌گذاری نیاز دارد خرید ملت در ترکیه است. اگر درباره خرید املاک ترکیه سؤالی دارید می‌توانید با همکاران ما در MTC HOME تماس بگیرید. مشاورین ام تی سی هوم با شماره تلفن واتساپ در استانبول 00905312699346 پاسخگوی سؤال‌های شما در زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه خرید و فروش ملک در ترکیه هستند.