نگاهی به شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

نگاهی به شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه
01.07.06

خرید قسطی ملک در ترکیه یکی از سؤالات متداول در فهرست جستجوی گوگل در دوره اخیر است؛ بنابراین این سؤال برای ایرانیانی که قصد رفتن به ترکیه را دارند بسیار مهم است. خرید اقساطی ملک یکی از گزینه‌های تملک املاک موجود در ترکیه است و یک گزینه تأمین مالی موفق محسوب می‌شود. شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه بسیار آسان است، خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی به شما کمک می‌کند تا با قرارداد مالکیت معوق مالکیت ملک را داشته باشید که در آن پیش‌پرداخت قیمت ملک را می‌پردازید، مشروط بر اینکه مابقی پرداخت‌ها را به صورت اقساطی در دوره‌های توافق شده با فروشنده بپردازید. برای آشنایی با شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه با ام تی سی هوم همراه شوید.

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه برای خارجی‌ها چیست؟

ترکیه فرصت خرید اقساطی املاک و مستغلات در ترکیه را برای یک خارجی مانند شهروند ترکیه فراهم می‌کند و خریدار در عین حال از حقوق و مزایای کامل شهروندان ترکیه برخوردار است. اتباع خارجی در ترکیه حق مالکیت اقساطی املاک و مستغلات را دارند و هیچ محدودیتی مانع از این مالکیت نمی‌شود و محدودیت خاصی برای مبلغ آن وجود ندارد، بنابراین می‌توانید ارزان‌ترین آپارتمان‌های ترکیه را به صورت اقساطی خریداری کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 1. مدت زمان پرداخت اقساط با توجه به شرکت سازنده متفاوت است. شما می‌توانید انتخاب کنید که کل مبلغ ظرف مدتی که مناسب شماست در 12 ماه، 24 ماه، 36 ماه و یا چهارم 48 ماه اقساطی پرداخت شود.
 2. کلیه پرداخت‌هایی که باید برای ملک انجام دهید باید با فیش بانکی باشد.
 3. در صورت خرید اقساطی ملک در ترکیه، به خریدار یک قرارداد فروش تأیید شده داده می‌شود که سند مالکیت نیست، اما به خریدار اجازه می‌دهد ملک را به خریدار دیگری بفروشد که اقساط مابقی مبالغ را بر عهده می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟

مراحل خرید قسطی ملک در ترکیه برای خارجی‌ها

 • انتخاب ملک مناسب در مکان مناسب برای خریدار.
 • یک کپی از تاپو (سند مالکیت) ملک انتخابی یا اظهارنامه ملکی در صورت ساخت و ساز.
 • یک کپی از شهرداری که محل ملک را در نقشه‌های شهرداری مشخص کرده و بیانیه محل ملک.
 • قرارداد خرید آپارتمان بین فروشنده و خریدار با بیانیه پیش‌پرداخت امضا می‌شود.
 • گذرنامه معتبر برای خریدار خارجی با ترجمه آن به ترکی و تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی.
 • چهار عکس شخصی از خریدار
 • پرونده برای بررسی و انتقال مالکیت در سازمان ثبت اسناد و املاک پس از تأیید فروشنده به اداره تاپو ارسال می‌شود.

بیشتر بخوانید: مراحل خرید ملک با ام‌تی‌سی هوم

دریافت اقامت ترکیه با خرید اقساطی ملک

خریداران ملک در ترکیه از امتیازات دولتی بسیاری برخوردار می‌شوند. پس از دریافت سند مالکیت می‌توانید مستقیماً اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کنید. همچنین پس از اتمام تمام اقساط، امکان درخواست شهروندی ترکیه وجود دارد. در صورت خرید اقساطی آپارتمان به شرط پرداخت اقساط بیش از 400 هزار دلار از ارزش ملک می‌توان تابعیت ترکیه را دریافت کرد. حتی اگر بعد از 400000 دلار اقساط پرداخت نشده باشد.
اتباع خارجی می‌توانند با خرید اقساطی آپارتمان، تابعیت ترکیه را دریافت کنند، مشروط بر اینکه خریدار آخرین اقساط را از ارزش ملک پرداخت کرده باشد و بدین ترتیب مالکیت به طور کامل به خریدار منتقل شود تا بتواند درخواست تابعیت کند. البته باید با شرایط خرید نقدی مطابقت داشته باشد و ارزش ملک باید حد نصاب دریافت اقامت را داشته باشد. همچنین برای خریدار تا زمان پرداخت اقساط امکان فروش آپارتمان وجود ندارد. خرید اقساطی ملک در استانبول به تسریع در خرید مسکن کمک می‌کند، به خصوص اگر به منظور کار در استانبول هستید، بنابراین می‌توانید در مدت کوتاهی و با هزینه‌های معقول ساکن شوید.

روش‌های خرید قسطی ملک در ترکیه

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه بسیار آسان است خرید ملک به صورت اقساطی در ترکیه یا مستقیماً از خود فروشنده یا از طریق شرکت‌های املاک صورت می‌گیرد.
روش اول: خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه به صورت مستقیم از شرکت ساختمانی
در این روش قرارداد فروش رسمی بین شرکت ساختمانی و خریدار تنظیم می‌شود که در آن ارزش پرداخت‌ها و بازه‌های زمانی اقساط تعیین و قیمت ملک مشخص شود و خریدار موظف است وجه را در زمان توافق شده پرداخت کند. همچنین شرکت ساختمانی موظف است ملک را در موعد مقرر تحویل دهد، به ویژه زمانی که ملک در حال ساخت است. هر چه زودتر املاک تحویل داده شود، قیمت ساخت و ساز بالاتر می‌رود. در این روش ارزش عادی پیش‌پرداخت معمولاً 35٪ است، اما مقدار آن بسته به شرکت سازنده و پیشنهادی که ارائه می‌دهید متفاوت است.
روش دوم: خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه از طریق وام بانکی
بانک ملک را خریداری می‌کند، سپس آن را می‌فروشد و ملک را به عنوان رهن می‌گذارد، تا پس از پرداخت تمام اقساط آن را خارج نمی‌کند. این اقساط اغلب ماهانه بوده و ارزش آنها کمتر از ارزش خرید مستقیم از شرکت‌های ساختمانی است، زیرا بانک‌ها از روش اقساط طولانی مدت بین 5 تا 10 سال استفاده می‌کنند، اما قیمت ملک در بانک نسبت به شرکت‌های ساختمانی بالاتر است. بنابراین گزینه دشوارتری نسبت به خرید مستقیم در نظر گرفته می‌شود.

مزیت‌های خرید اقساطی خانه در ترکیه

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه و به خصوص در شهر استانبول ایده جذابی است، به خصوص اگر در یکی از محله‌های توریستی سطح بالا باشد یا خانه‌ای با چشم‌انداز جذاب باشد. فرایند خرید خانه در ترکیه از طریق سامانه اقساطی یکی از مهم‌ترین راه‌های اخذ ملک در زمان حاضر با پرداخت اولیه مبلغ و پرداخت مابقی به صورت اقساطی است. خرید اقساطی خانه در ترکیه مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

صرفه‌جویی

در هنگامی که یک آپارتمان را به صورت اقساطی خریداری می‌کنید، باید چند ماه پرداخت‌های جزئی انجام دهید که به شما کمک می‌کند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید یا مازاد آنچه را که باید برای سایر نیازها خرج کنید ذخیره کنید.

راه‌حلی برای مشکل مسکن در صورت ناکافی بودن بودجه

در واقع املاک اقساطی راه‌حل ایده‌آلی برای کسانی است که نمی‌توانند ارزش کامل ملک را پرداخت کنند یا ممکن است پول کافی نداشته باشند. حتی اگر پول کافی ندارید، می‌توانید آپارتمان رؤیاهای خود را بخرید، اما این باعث تعهدات مالی برای مدت طولانی می‌شود. اگر رؤیای یک آپارتمان گران‌قیمت، یک مجتمع مدرن یا منظره‌ای جذاب دارید، خرید اقساطی یک راه‌حل سریع است.

سرمایه‌گذاری سریع

در صورتی که برای سرمایه‌گذاری می‌خواهید آپارتمان بخرید، اما پول کافی برای آن ندارید، خرید اقساطی راه‌حلی برای آن است که می‌توانید آپارتمان بخرید و سرمایه‌گذاری کنید.

امکان خرید چند آپارتمان به طور هم‌زمان

برخی از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند به جای خرید یک ملک نقدی، دو ملک را به صورت اقساطی بخرند تا پولشان همه یک جا نباشد.

خرید خانه با تخفیف

گروه بزرگی از شرکت‌ها در ترکیه هنگام نمایش آگهی فروش اقساطی خانه در ترکیه تخفیف‌هایی را بر روی قیمت خانه ارائه می‌کنند، همچنین شرکت‌ها در صورتی که مشتری بخواهد اقساط باقی‌مانده را به یک باره بپردازد، تخفیف می‌دهند.

امکان خرید آپارتمان‌ها در مجتمع‌های مسکونی لوکس

خرید آپارتمان در ترکیه امروزه یک معامله بسیار منطقی است زیرا مزایای زیادی دارد. آپارتمان‌ها در مجتمع‌های مسکونی لوکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند. امکانات و خدمات بسیاری مانند زمین‌بازی و باغ برای لذت بردن وجود دارد.

آپارتمان لوکس اقساطی در ترکیه
با دریافت وام می‌توان خانه‌های لوکس مبله در ترکیه خریداری کرد.

عدم نیاز به وثیقه اضافی یا اثبات درآمد

مزیت بزرگ، هنگام خرید ملک از طریق طرح اقساطی، عدم نیاز به وثیقه اضافی یا اثبات درآمد است. یکی دیگر از مزایای این سیستم، بر خلاف دریافت وام مسکن، عدم دریافت هزینه اضافی است.

گزینه‌ای جایگزین برای اجاره ملک

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه گزینه‌ای جایگزین برای اجاره ملک است و در نهایت ملک مال شما می‌شود و بنابراین هم‌زمان به دو هدف رسیده‌اید، اولی رهایی از بار اجاره و دوم داشتن ملک است.

بیشتر بخوانیدمزایای زندگی در ترکیه چیست؟

خرید قسطی ملک در ترکیه چه معایبی دارد؟

تصمیم به خرید ملک به صورت اقساطی یا نقدی تصمیمی است که به عهده خود شماست و به شرایط مالی شما بستگی دارد، هر کدام از این روش‌ها نکات منفی و نکات مثبت خود را دارند.

 • مطمئنا خرید نقدی آپارتمان در ترکیه مقرون به‌ صرفه و مطمئن‌تر است و ضمن صرفه‌جویی در وقت و تکمیل مدارک شناسایی، استقلال مالی را نیز ارائه می‌دهد.
 • یکی از مشکلاتی که در خرید اقساطی آپارتمان مشاهده می‌کنیم این است که سالانه حدود 9 درصد قیمت آپارتمان به قیمت آپارتمان اضافه می‌شود که بار مالی اضافی به همراه دارد.
 • انتقال کامل مالکیت ملک به خریدار تا پرداخت آخرین قسط نیز از دیگر معایب شرایط خرید قسطی ملک در ترکیه است.
  بودجه لازم برای خرید قسطی ملک در ترکیه

بودجه لازم برای خرید قسطی ملک در ترکیه از شهری به شهر دیگر متفاوت است، حتی از منطقه‌ای به منطقه دیگر در خود شهر نیز متفاوت است. به طور کلی، شما می‌توانید با خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه در منطقه خوب جدید با مبلغی که از 65 هزار دلار شروع می‌شود، آپارتمان‌های اقساطی منطقی داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد شرایط خرید ملک در آنکارا، استانبول و به صورت کلی ترکیه آن هم به صورت اقساطی صحبت کرده‌ایم. قوانین ترکیه به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق سیستم اقساطی املاک و خانه‌ها را در داخل خاک ترکیه خریداری کنند و هیچ محدودیتی برای جلوگیری از این امر وجود ندارد. شما می‌توانید با خریدار یا شرکت املاکی که تأمین مالی را برعهده می‌گیرد در مورد اصول اولیه قرارداد، با مشخص کردن پرداخت اولیه و تعداد پرداخت‌های اقساط توافق کنید. در پایان می‌توان گفت که خرید اقساطی ملک در ترکیه کار سختی نیست و محدودیت و شرایطی برای سرمایه‌گذاران ندارد.