میزان بار مجاز برای سفر و هزینه اضافه بار به ترکیه

میزان بار مجاز برای سفر و هزینه اضافه بار به ترکیه
98.12.28

هیچ چیز به اندازه‌ی چمدان‌ها سنگین و نگرانی از اضافه بار در هواپیما نمی‌تواند یک سفر هوایی را برای مسافران ناخوش کند. حتما شما هم درگیر وزن کردن چمدان‌ها و جست‌وجو برای پیدا کردن مقدار بار مجاز آن‌ها بوده‌اید. در این مطلب از ام تی سی هوم به توضیح مقدار بار مجاز برای سفر هوایی به ترکیه و هزینه اضافه بار به ترکیه پرداخته‌ایم. همراه ما باشید.

میزان بار مجاز برای سفر و هزینه آن چقدر است؟

قصد سفر به ترکیه را دارید؟ شاید هم رویای خرید ملک در ترکیه را به واقعیت تبدیل کردید و حالا ساکن این شهر به حساب می‌آیید. در هر صورت اگر قصد سفر هوایی به ترکیه یا در شهرهای داخلی ترکیه را دارید بهتر است قبل از بستن چمدان‌تان از بار اضافی مجاز هر هواپیمایی اطلاع کسب کنید.

میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار در فرودگاه جدید استانبول مسئله مهمی است که شما برای سفر قطعا باید از آن آگاه باشید، چرا که استانبول علاوه بر مکان‌های تفریحی فراوان، یک شهر فوق‌العاده برای خریدهای به روز و ارزان است. البته میزان بار و هزینه اضافه بار به ایرلاینی که از آن خرید می‌کنید هم بستگی دارد.

  • پرواز تجاری یا بیزینس کلاس: حداکثر بار مجاز برای مسافرین ایرلاینی همچون ترکیش ایرلاین در پرواز تجاری30 کیلوگرم است.
  • پرواز اکونومی: حداکثر بار مجاز هواپیمایی ترکیش ایرلاین در پرواز اکونومی 20 کیلوگرم است.
  • مسافر کودک: به ازای هر کودک مسافر می توان مجموعا ۲۳ کیلوگرم بار شامل ۱ بسته یا قطعه بار و چمدان و یک کالسکه یا گهواره دستی تاشو همراه داشته باشید. مجموع ابعاد این وسایل می بایست کمتر از ۱۱۵ سانتی متر باشد.

توجه داشته باشید که در صورتی که وزن یا ابعاد بار مسافر بیشتر از میزان مجاز باشد مشمول اضافه بار خواهد شد و مسافر ملزم به پرداخت جریمه اضافه بار می‌شود.

با اضافه بار چه کنیم؟

اگر بارتان بیشتر از میزان مجاز است نگران نباشید، هواپیمایی‌ها تسهیلاتی برای حمل بار و چمدان فراهم کرده و مسافران می‌توانند با پرداخت هزینه، بار بسیار بیشتری را با خود همراه داشته باشند.

میزان بار مجاز برای سفرهای بین شهری ترکیه چقدر است؟

میزان بار مجاز در سفرهای داخلی ترکیه 15 کیلوگرم می‌باشد و هشت کیلو گرم هم به عنوان کریون و یا چمدان داخلی اجازه حمل خواهید داشت.

هزینه اضافه بار چقدر است؟

در پروازهای داخلی (بیزنس کلاس و اکونومی) به ازای هر کیلوگرم بار 20 لیره ترکیه باید بپردازید. در پروازهای بین المللی جریمه اضافه بار به مبدا و مقصد شما بستگی دارد. برای محاسبه دقیق هزینه اضافه بار (با توجه به مبدا و مقصد) می توانید جدول مناطق پروازی ایرلاین خود را مشاهده کنید.