هر آنچه درباره خرید خانه در ترکیه باید بدانید

هر آنچه درباره خرید خانه در ترکیه باید بدانید

از گذشته‌های دور تا به امروز خرید خانه یکی از امن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری بوده است. اما این روزها افراد بسیاری فقط برای افزایش سرمایه و سود اقتصادی اقدام به خرید خانه نمی‌کنند. تعداد بسیاری با خرید خانه اهداف بزرگ‌تری را هم دنبال می‌کنند. حتماً می‌پرسید چه هدفی مهم‌تر از تضمین آینده مالی و اقتصادی؟ بارها شنیده‌اید که این روزها خرید ملک در ترکیه رشد چشمگیری داشته است و تعداد متقاضیان خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه هر روز بیشتر می‌شود. این موضوع علاوه بر سرمایه‌گذاری مالی منافع دیگری مانند بهره‌مندی از حقوق شهروندی ترکیه را هم به دنبال دارد.

اگر شما هم قصد تبدیل‌شدن به یکی از شهروندان ترکیه و استفاده از مزایای متعدد آن را دارید؛ باید با مراحل خرید خانه در ترکیه آشنا شوید. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید تا با شرایط و مراحل خرید ملک در ترکیه آشنا شوید.

شرایط خرید خانه در ترکیه چیست؟

با توجه به قانون اصل تقابل شهروند کشورهایی که ترکیه‌ای‌ها می‌توانند در کشور آن‌ها خانه بخرند، اجازه خرید خانه در ترکیه را خواهند داشت. بنابراین همه شهروندان اروپایی (به‌جز کشورهای قبرس، بلژیک، چک و اسلواکی)، کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی و کشورهای آسیایی می‌توانند نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند.

اما خرید ملک توسط اتباع خارجی فقط در منطقه‌هایی که دولت ترکیه تعیین کرده، امکان‌پذیر است. به‌طور مثال اتباع خارجی اجازه خرید خانه در منطقه‌های نظامی و حومه آن را حتی در روستاها و شهرهای خیلی کوچک ندارند.

مهم‌ترین شرایط خرید خانه در ترکیه چیست؟

آشنایی با مهم‌ترین مراحل خرید ملک در ترکیه

ترکیه هم مانند ایران برای خرید خانه مراحل و قوانین تعیین‌شده‌ای دارد. قبل از هر چیز باید تصمیم بگیرید در کدام شهر ترکیه می‌خواهید صاحب یک‌خانه یا آپارتمان شوید. اگر به زندگی در شهرهای مدرن و اروپایی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم با خرید خانه در استانبول به آرزویتان جامه عمل بپوشانید. بعدازاینکه خانه یا آپارتمان موردنظرتان را انتخاب کردید باید با بررسی توافق‌نامه و شرایط ملک برای عقد قرارداد اقدام کنید.

در مرحله بعد گذرنامه خود را برای ترجمه به یکی از دفاتر رسمی ترکیه تحویل می‌دهید. بعدازاینکه صحت اطلاعات و هویت شما از طرف ترکیه تأیید شد، مجاز به امضای قرارداد مشخص‌شده هستید. بعد از امضای قرارداد مبلغ خانه خریداری‌شده را به‌حساب بانکی فروشنده واریز خواهید کرد. در این مرحله با ارسال مدارکی مانند گذرنامه خریدار، اطلاعات مسکن خریداری‌شده و شرایط اسکان به ادارات ثبت‌اسناد ترکیه، نسبت به صدور سند رسمی و قانونی ملک اقدام کنید.

سند ملک در ترکیه TAPU (تاپو) نام دارد که مشخصات مالک مانند عکس و امضای او و یک تمبر روی آن قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم مراحل خرید خانه در ترکیه با حضور افرادی که به همه قوانین آشنایی دارند انجام شود.

نقل و انتقال سند در ترکیه چه مراحلی دارد؟

برای خرید ملک در ترکیه چه مدارکی موردنیاز است؟

عکس‌هایی که از شهرهای ترکیه در اینترنت وجود دارد هر فردی را برای خرید خانه وسوسه می‌کند. عکس‌های ساحل بدروم با خانه‌های سفید، محله‌های زیبای استانبول یا مراکز تفریحی آنتالیا انگیزه‌بخش زندگی در شهرهای ترکیه‌اند. بعد از انتخاب خانه در هر کدام از این شهرها باید مدارک موردنیاز برای انتقال سند را به اداره اسناد و املاک ترکیه تحویل دهید.

مدارکی که برای خرید خانه و انتقال سند در ترکیه نیاز دارید به شرح زیر است:

  1. ۶ قطعه عکس ۳*۴ از خریدار یا خریداران
  2. دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات ترکیه
  3. اصل و ترجمه رسمی پاسپورت خریدار یا خریداران
  4. در خرید ملک به‌صورت وکالتی اصل و ترجمه وکالت‌نامه
  5. مدارک رسمی و ترجمه‌شده مترجم
مدارک مورد نیاز برای خرید آپارتمان در استانبول چیست؟

با خرید ملک در زمانی کوتاه شهروند ترکیه شوید

سرمایه‌گذاری در ترکیه راهی امن و پر سود است که افراد بسیاری آن را انتخاب می‌کنند تا به اقامت در ترکیه دست پیدا کنند. برای اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه هم می‌توانید اقدام کنید. برای اینکه تبعه کشور ترکیه شوید باید ملک خریداری‌شده را به مدت ۳ سال حفظ کنید. پروسه صدور پاسپورت ترکیه در این روش در حدود ۶۰ تا ۸۰ روز طول می‌کشد. برای دریافت اطلاعات کافی درباره مبلغ مورد نیاز برای خرید املاک در ترکیه، با کارشناسان ام تی سی هوم تماس بگیرید.

با خرید خانه‌های ارزان قیمت هم، به مدت ۳ سال اجازه اقامت در ترکیه را خواهید داشت. در این روش اجازه کار در ترکیه را نخواهید داشت مگر اینکه با استفاده از قانون‌های کارآفرینی یا ثبت شرکت می‌توانید فعالیت اقتصادی داشته باشید. نکته مهم در خرید خانه اخذ اقامت ترکیه برای خود و اعضای خانواده است. کودکانی که والدین آن‌ها مجوز اقامت در ترکیه را دریافت کرده‌اند می‌توانند به راحتی در این کشور تحصیل کنند. افرادی هم که اجازه اقامت دارند با شرایط بهتری می‌توانند کار پیدا کنند و شاغل شوند. با اجاره خانه در ترکیه هم می‌توانید به مدت محدود اجازه اقامت در این کشور را به دست آورید اما اجازه اشتغال به کار و تحصیل نخواهید داشت.

آیا راه مطمئنی برای خرید ملک و املاک در ترکیه وجود دارد؟

در این مقاله همه مراحل و مدارک موردنیاز برای خرید خانه در ترکیه را شرح دادیم. در فرآیند خرید خانه در ترکیه باید از حضور افرادی امین و آشنا به قوانین، مطمئن شوید. کارشناسان MTC HOME همراه شما در کلیه مراحل خرید و نقل و انتقال سند در ترکیه هستیم. همکاران ما در ام تی سی هوم با شماره واتساپ 0905312699346 پاسخگوی سؤال‌های شما عزیزان درباره خرید انواع ملک در ترکیه هستند.