از 0 تا 100 اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

از 0 تا 100 اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
02.03.30

آیا تا به حال به موضوع اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری فکر کرده‌اید؟ در این روش با تحصیلات و یا تسلط مهارت زبان انگلیسی بیشتر از سطح B1 نیاز نیست. ضمن اینکه با اقامت در آلمان از طریق سرمایه گذاری می‌توانید برای درخواست تابعیت و اقامت دائم را نیز دریافت کنید. اما چطور باید سرمایه‌گذاری کنید؟ چقدر سرمایه نیاز دارید؟ آیا با کمک یک موسسه مهاجرتی می‌توانید به بهترین روش، اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را انجام دهید؟ آیا خرید ملک در آلمان جز روش‌های دریافت اقامت است؟ برای دریافت پاسخ به این سوال‌ها با ام تی سی هوم همراه باشید.

منظور از اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

در این روش اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری برای راه‌اندازی یک کسب و کار می‌توانید ویزای اقامت در این کشور را دریافت کنید. این ویزا به مدت 3 سال اعتبار دارد و می‌توانید از طریق آن، خانواده خود را نیز به آلمان ببرید. در عین حال با دریافت ویزای سرمایه گذاری، امکان تحصیل برای شما و اعضا خانواده (همسر و فرزندان) در آلمان برایتان فراهم می‌شود.

یکی از مزیت‌های اقامت در آلمان با سرمایه گذاری امکان ارائه درخواست ویزای اقامت دائم است. البته باید این ویزا را بعد از 3 سال تمدید کنید و بعد از 2 سال، برای دریافت ویزای اقامت دائم به اداره امور مهاجرت آلمان مهاجرت کنید. در صورتی که طی این 5 سال، مالیات دولت آلمان را پرداخت کرده باشید و سوءسابقه کیفری نداشته باشید، برای شما ویزای اقامت دائم صادر می‌شود.

مشاوره تلفنی اقامت آلمان
09129533230

روش های اخذ اقامت آلمان

برای اینکه بتوانید با مجوز (ویزا) در آلمان به طور قانونی زندگی کنید، دولت فدرال این کشور چندین راه‌حل در مقابل شما قرار می‌دهد:

دریافت ویزای تحصیلی

مهاجرت تحصیلی برای اقامت در این کشور با شرایط خاصی انجام می‌شود که یکی از آن‌ها تسلط به زبان آلمانی تا سطح B1 است. ضمن اینکه باید در آزمون ورودی یکی از دانشگاه‌های این کشور نیز پذیرفته شوید. برای تحصیل در دبیرستان و دریافت دیپلم نیز می‌توانید در یکی از مدارس این کشور تحصیل کنید و ویزای تحصیلی بگیرید.

اقامت تحصیلی در آلمان
اقامت تحصیلی در آلمان

اقامت در آلمان با ویزای کار (جاب آفر)

در این روش باید در یکی از شرکت‌های آلمانی استخدام شوید. از آنجا که آلمان با کمبود نیروی ماهر و متخصص مواجه است، اقدام به پذیرش نیروی کار خارجی کرده است. اگر در یکی از رشته‌های مورد نیاز آلمان تخصص دارید، می‌توانید برای شرکت‌های این کشور درخواست خود را ارسال کنید.

همچنین می‌توانید ویزای جستجوی کار (جاب سیکر) دریافت کنید تا اجازه 180 روزه آلمان به شما داده شود. سپس طی این مدت می‌توانید طی این مدت به جستجوی کار بپردازید و برگه استخدام خود را دریافت کنید.

اقامت از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌های اقامت در آلمان از طریق ازدواج با یک شهروند آلمانی انجام می‌شود. یکی از شرایط این اقامت اینست که طرف آلمانی شهروندی یا اقامت دائم آلمان را داشته باشد. سپس همسر ایرانی می‌تواند با مراجعه به سفارت یا کنسولگری آلمان در ایران برای دریافت ویزای خود اقدام کند. یکی از مزیت‌های این روش مهاجرت، نداشتن سخت‌گیری برای تسلط به زبان آلمانی است. به طوری که با سطح A1 نیز می‌توانید به کشور مهاجرت کنید.

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

در این روش شما باید حداقل 25000 یورو در یک کسب و کار سرمایه‌گذاری کنید. ضمن اینکه ارائه طرح تجاری (بیزنس پلن) خود را نیز تهیه کرده و به دولت این کشور ارائه دهید. این طرح مشخص می‌کند که ایده شما برای کارآفرینی یا راه‌اندازی کسب و کار چقدر برای دولت آلمان سودآور است. ضمن اینکه باید حداقل 5 شهروند آلمانی را نیز استخدام کنید تا قادر به دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری باشید.

اقامت از طریق پناهندگی

این روش قانونی نیست و با مشکلات زیادی روبروست. فردی که قصد دریافت پناهندگی آلمان را دارد باید به کمپ پناهجویان آلمان در مرزهای این کشور برود. همچنین باید مدتی در شرایط سخت و بی‌امکانات این کمپ زندگی کند. یکی از شرایط اقامت از طریق پناهندگی، تهدید جان فرد و یا شکنجه او توسط دولت است.

شرایط گرفتن اقامت آلمان بر اساس آخرین قوانین

برای اقامت در این کشور شرایط خاصی توسط دولت فدرال آلمان مشخص شده که شامل موارد زیر است:

تمکن مالی برای اقامت در آلمان

توانایی مالی برای دریافت ویزای اقامت در آلمان در روش‌های مختلف متفاوت است. برای مثال برای ویزای تحصیلی تمکن مالی 12.324 یورو در سال یا 1.027 یورو در ماه ضرورت دارد. در حالی که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری داشتن برگه تمکن مالی با حداقل 10.332 یورو در سال یا 861 یورو در ماه ضروری است.

برای دریافت اقامت با سرمایه گذاری در آلمان تمکن مالی حداقل 350.000 یورو ضرورت دارد.

داشتن مهارت زبان آلمانی

در هر یک از روش‌های دریافت اقامت آلمان، سطح مهارت زبان آلمانی نیز متفاوت است. برای دریافت ویزای کار و تحصیلی این کشور داشتن مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح B1 ضروری است. اما برای ویزای سرمایه‌گذاری اگر به این زبان تا سطح A2 نیز مسلط باشید، کافیست. در اقامت از طریق ازدواج سطح A1 اعلام شده است.

شرایط سنی مهاجرت به آلمان

اگر می‌خواهید برای ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت کنید، سن بین 18 تا 31 سال است و برای ویزای کاری نیز سن زیر 40 سال مشخص شده است. البته طبق قوانین جدید آلمان، در برخی از مشاغلی که با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند، تا سن 50 سال نیز پذیرفته می‌شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در المان محدودیت سنی وجود ندارد.

تماس با کارشناسان ام تی سی هوم جهت دریافت مشاوره: 09129533230 و 09023346652

روش‌های دریافت اقامت المان از طریق سرمایه گذاری

برای اینکه بتوانید با روش اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید، چندین روش وجود دارد که عبارتند از:

اقامت آلمان با سرمایه گذاری با ثبت شرکت

یکی از روش‌های آسان برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در المان است که می‌توانید کسب و کار جدیدی را در یکی از بهترین کشورهای دنیا راه‌اندازی کنید. در این صورت باید بیزنس پلن تهیه کنید که دولت آلمان آن را تایید کند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای این روش، 25 تا 30 هزار یورو است.

اقامت سرمایه گذاری المان از طریق خود اشتغالی

یکی دیگر از راه‌های اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری است که به حداقل 25000 یورو سرمایه نیاز دارد. برای این روش نیز باید طرح توجیهی ارائه دهید تا توسط دولت آلمان تایید شود. در برخی از مناطق به نیروی کار خوداشتغال نیاز است که می‌توانید در آنجا سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

سرمایه‌گذاری با روش خرید ملک

به طور کلی خرید ملک در آلمان نمی‌تواند به شما اجازه اقامت بدهد. بلکه شما باید از طریق روش‌هایی مثل ثبت شرکت، کارآفرینی یا خوداشتغالی ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کنید. خرید ملک تنها راهی برای کسب سود و حفظ سرمایه در آلمان است.

سرمایه گذاری در کشور آلمان با کارآفرینی

کارآفرینی هم از دیگر روش‌های اقامت در آلمان با سرمایه گذاری است. در این روش باید با کمک ویزای جاب سیکر وارد کشور آلمان شوید و سپس همه مراحل کارآفرینی و ارائه طرح تجاری را انجام دهید. طرح شما باید آنقدر معتبر و قابل قبول باشد تا دولت آلمان را برای ارائه ویزای کارآفرینی مجاب کند.

اقتصاد آزاد در آلمان
بازار آزاد در آلمان

خرید اوراق قرضه دولتی و سرمایه‌گذاری در آلمان

در این روش باید اوراق قرضه یا سهام آلمان را خریداری کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز در این روش نیز 25.000 یورو است تا بتوانید به EFT دسترسی داشته باشید و به شکل مستقیم به خرید و فروش سهام بپردازید. برای خرید سهام یا اوراق قرضه باید با شرکت‌ها این کشور آشنایی داشته باشید و با افراد متخصص مشورت کنید تا دچار اشتباه نشوید.

خرید بیزنس در آلمان

یکی دیگر از روش‌های اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری خرید بیزینس است. خرید بیزنس برای اقامت سرمایه گذاری در آلمان به این معناست که یک کسب و کار آماده یا در حال فعالیت را خریداری کنید. اگر این کسب و کار ورشکسته و غیرفعال است، نمی‌توانید با خرید آن، اقامت آلمان را دریافت کنید. بنابراین باید به فعال بودن بیزنس توجه داشته باشید و برای مراحل انتقال سند به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.

اقامت آلمان از طریق خرید فرانچایز

خرید فرانچایز در آلمان

یکی دیگر از بهترین روش‌های اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری با خرید فرانچایز در آلمان صورت می‌گیرد. خرید فرانچایز در آلمان به این معناست که بتوانید در یک شغل با برندهای معتبر خارجی همکاری کنید. از جمله این مشاغل باید به رستوران‌های معروف تجاری (مثل مک دونالد)، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، کافی و … اشاره کنیم.

در این روش به دلیل پایین بودن ریسک سرمایه‌گذاری، متقاضیان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری علاقه بیشتری به آن دارند. به طوری که در مدت زمان کوتاه میزان سود آن 20 تا 50 درصد است.
از سوی دیگر میزان رقابت در این روش بالاست و باید با وکیل و یا افراد متخصص مشورت کنید. برای این روش داشتن حداقل 150 تا 250 هزار یورو سرمایه ضرورت دارد. همچنین از جمله شرایط خرید فرانچایز داشتن رزومه کاری قابل قبول، سابقه مدیریتی، تسلط به زبان آلمانی تا سطح A2 و شرکت در دوره‌های آموزشی صاحب برند است.

در این روش نیاز نیست که کسب و کار خود در آلمان را از صفر شروع کنید. از سوی دیگر به ثبت شرکت و دریافت مجوز هم نیاز ندارید و با خرید فرانچایز می‌توانید فعالیت اقتصادی خود را شروع کنید.

اقامت از طریق خرید فرانچایز در آلمان
اقامت از طریق خرید فرانچایز در آلمان

ویزای خود اشتغالی آلمان

با دریافت این ویزا به مدت 3 ماه فرصت اقامت در آلمان را دارید. سپس می‌توانید در این کشور یک شغل مناسب پیدا و برای دریافت ویزای کار، به اداره مهاجرت آلمان مراجعه کنید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا با شغل آزاد در آلمان زندگی کنید. از جمله مشاغلی که می‌توانند ویزای خود اشتغالی دریافت کنند شامل حسابدارها، وکلا، پزشکان، روزنامه‌نگاران، مترجمان، معلمان، معماران، دندانپزشکان، نوازندگان، دامپزشکان و … است.

بعد از تبدیل ویزای خود اشتغالی به ویزای کار می‌توانید به مدت 3 سال در آلمان اقامت داشته باشید و آن را برای مدت 2 سال دیگر تمدید کنید. بعد از این مدت می‌توانید برای دریافت ویزای اقامت دائم آلمان اقدام کنید.

حداقل سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت

حداقل سرمایه‌ای که برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری نیاز دارید، 25.000 یورو است. البته این مقدار کف هزینه‌هاست و فقط برای راه‌اندازی کسب و کار به آن نیاز دارید. در کنار این میزان سرمایه، باید به هزینه اجاره محل کسب و کار، حقوق و دستمزد کارکنان، هزینه خرید تجهیزات، اجاره آپارتمان برای زندگی، پرداخت مالیات دولت آلمان و هزینه‌های زندگی خود و خانواده نیز توجه داشته باشید.

میزان هزینه برای اقامت با سرمایه گذاری در المان به نوع کسب و کار نیز بستگی دارد. اداره اتباع خارجی محلی آلمان ابتدا درخواست، طرح تجاری و مدارک شما را بررسی می‌کند و برحسب اینکه چقدر مقرون به صرفه است، اجازه ورود به این کشور را برایتان صادر می‌کند.

مراحل اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید از طریق ویزای جاب سیکر به این کشور بروید. سپس با بررسی وضعیت کسب و کار، زمینه لازم برای راه‌اندازی شرکت و یا خوداشتغالی را فراهم کنید. همچنین باید طرح توجیهی یا بیزنس پلن برای سرمایه‌گذاری را نیز تهیه کنید و به دولت آلمان ارائه دهید تا درخواست بررسی شود.

بعد از دریافت برگه تاییدیه راه‌اندازی کسب و کار باید به ایران برگردید و درخواست ویزای خود را به سفارت آلمان در تهران ارائه دهید. برای این کار به برگه تایید کسب و کار و سرمایه‌گذاری در آلمان نیاز دارید. بعد از بررسی مدارک و درخواست، برای شما ویزای سرمایه گذاری صادر می‌شود و می‌توانید همراه با همسر و فرزندان زیر 18 سال به آلمان مهاجرت کنید.

مدارک لازم برای اقامت در آلمان با سرمایه گذاری

برای اینکه بتوانید با روش اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید به مدارک زیر نیاز دارید:

 • داشتن پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه کپی ترجمه شده کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه درخواست برای راه‌اندازی کسب و کار
 • ارائه بیزنس پلن به زبان آلمانی
 • ارائه برگه تمکن مالی
 • دریافت مجوز کسب و کار (Gewerbeanmeldung) از اداره اتباع خارجی محلی
 • ارائه مدرک سابقه مدیریتی در ایران
 • ارائه مدرک شرکت فعال در ایران با حداقل یک سال فعالیت

هزینه ویزای سرمایه گذاری آلمان

برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری فرد اصلی باید مبلغ 74 یورو پرداخت کند. همچنین در صورت متاهل بودن، برای همسر نیز به همین مقدار پول نیاز است تا برای او نیز ویزا دریافت کند. اما برای کودکان زیر 12 سال، دریافت ویزا به طور رایگان صورت می‌گیرد. برای کودکان 12 تا 18 سال نیز باید 37 یورو بپردازید.
آیا با اقامت از طریق سرمایه گذاری می‌توان اقامت خانوادگی را دریافت کرد؟

شما می‌توانید برای تمامی اعضا خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست دریافت ویزا را به سفارت آلمان ارائه دهید. بدون دریافت ویزا به همراه بردن آن‌ها در آلمان ممکن نیست. در عین حال برای ارائه درخواست، باید شناسنامه و عقدنامه را نیز ارائه دهید تا نسبت همسر و فرزندان با شما ثابت شود.

پروسه دریافت اقامت سرمایه گذاری در آلمان چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی دریافت این ویزا حدود 6 تا 10 ماه طول می‌کشد. اما شرایطی از جمله ناقص بودن مدارک هم ممکن است روی مدت زمان دریافت ویزا تاثیر داشته باشد. برای دریافت ویزا باید مدارکی از قبل موارد زیر را به سفارت آلمان تحویل دهید:

 • ارائه برگه تمکن مالی
 • ارائه عکس 6*4 مورد تایید سفارت
 • ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل و امضا برگه درخواست ویزای سرمایه‌گذاری
 • ارائه مجوز کسب و کار (Gewerbeanmeldung)
 • ارائه برگه عدم سوءسابقه کیفری
 • داشتن بیمه سلامت آلمان

تمامی این مدارک را تکمیل و به سفارت آلمان ارائه دهید. در صورت ناقص بودن ممکن است زمان دریافت ویزای شما طولانی‌تر شود.

محدودیت‌های اقامت سرمایه گذاری آلمان

یکی از مشکلات اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان توانایی تأمین هزینه‌هاست. میزان سرمایه لازم برای مهاجرت از این طریق حداقل 30.000 یورو است و از سوی دیگر باید طرح تجاری نیز تهیه کنید. این طرح باید به حدی قانع‌کننده و قوی باشد که دولت آلمان را برای راه‌اندازی کسب و کار راضی کند.

شما باید ثابت کنید که توانایی نقش‌آفرینی در اقتصاد آلمان را دارید و کسب و کار شما برای این کشور سودآور است. ضمن اینکه باید حداقل 5 شهروند آلمانی را نیز استخدام کنید.

از سوی دیگر باید بعد از راه‌اندازی کسب و کار و اقامت آلمان با سرمایه گذاری به دولت مالیات پرداخت کنید. این میزان مالیات حداقل 30 درصد میزان درآمد شماست.

تمدید اقامت در آلمان با روش سرمایه گذاری

اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری 3 سال است که در این مدت باید به طور کامل در آلمان زندگی کرده باشید. از سوی دیگر باید طی این مدت فعالیت اقتصادی، حتما به دولت آلمان مالیات پرداخت کرده باشید. نداشتن سوءسابقه کیفری هم از دیگر الزامات زندگی و سرمایه‌گذاری در آلمان است.

بعد از مدت سه سال می‌توانید برای تمدید ویزا به مدت 2 سال اقدام کنید. برای تمدید باید به اداره مهاجرت آلمان مراجعه و برگه تمدید را تکمیل و امضا کنید. ارائه برگه عدم سوءسابقه و مدارکی که ثابت کند طی حداقل 2 سال به طور دائم در آلمان زندگی و مالیات دولت را پرداخت کرده‌اید، ضرورت دارد.

قدرت پاسپورت آلمان در میان سایر کشورهای اروپایی

پاسپورت آلمان در بین لیست 10 کشور با پاسپورت معتبر، در رتبه دوم جهان (بعد از امارات) و رتبه اول کشورهای اروپایی قرار دارد. از سوی دیگر شما با اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و دریافت پاسپورت این کشور می‌توانید بدون دریافت ویزا به 123 کشور سفر کنید. همچنین با داشتن پاسپورت آلمان می‌توان برای 43 کشور ویزای فرودگاهی دریافت کرد.

از آنجا که آلمان عضو اتحادیه اروپاست، می‌توانید بعد از دریافت اقامت این کشور، به هر یک از کشورهای اروپای که بخواهید بدون دریافت ویزا، سفر یا مهاجرت کنید.

بیشتر بخوانیدکدام کشور برای مهاجرت بهتر است؛ آلمان یا ترکیه؟

هزینه‌های زندگی در آلمان
زندگی در آلمان

مزایا و معایب زندگی در آلمان

این کشور جزء اقتصادهای بزرگ دنیا و اروپاست که به دلیل سیستم آموزشی ارزان، سیستم حمل و نقل پیشرفته، امکانات بهداشتی مدرن، نداشتن تورم و عضویت در اتحادیه اروپا می‌تواند شرایط کافی برای یک زندگی مرفه را فراهم کند.

از سوی دیگر فرصت‌های شغلی زیادی در آلمان برای افراد تحصیلکرده و ماهر وجود دارد. همچنین میزان درآمد نسبت به مخارج و هزینه‌های زندگی در این کشور بالاست و هر ماه می‌توانید بخشی از درآمد ماهیانه را پس‌انداز کنید.

اما یکی از معایب زندگی در این کشور، پرداخت حداقل 60 درصد حقوق (برای کارمندان) و 30 درصد برای کارفرمایان به عنوان مالیات است. همچنین دریافت بیمه سلامت برای تمامی متقاضیان مهاجرت به این کشور الزامیست که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

یکی از معایب زندگی در این کشور، زمستان‌های بسیار سرد است که شاید با طبع برخی از ایرانی‌ها سازگار نباشد. عدم آشنایی با فرهنگ مردم آلمان و سخت‌گیر بودن آن‌ها در برقراری ارتباط با غریبه‌ها نیز یکی دیگر از معایب مهاجرت به این کشور است.

مزایای داشتن اقامت آلمان

وقتی از طریق سرمایه‌گذاری بتوانید ویزای اقامت در این کشور را دریافت کنید، افراد خانواده نیز قادرند با همین ویزا به آلمان مهاجرت کنند. ضمن اینکه بعد از مهاجرت، همسر و فرزندان نیز حق تحصیل در این کشور را دارند. شما می‌توانید برای فرزندان بالای 18 سال نیز از طریق الحاق به خانواده ویزا دریافت کنید. حق اشتغال برای همسر و فرزندان بالای 18 سال یکی دیگر از مزیت‌های اقامت در این کشور است.

سفر و مهاجرت بدون ویزا به کشورهای اروپایی از دیگر مزیت‌های اقامت در این کشور است. نرخ رشد اقتصادی، امنیت کسب و کارها و سودآوری بالای سرمایه‌گذاری هم از جمله مزیت‌های اقامت در آلمان است. آلمان با عنوان «کشور دوچرخه سواری» شناخته شده است که البته برای آن قوانین سختگیرانه‌ای وجود دارد. از جمله داشتن گواهینامه به شما اجازه دوچرخه سواری در این کشور را می‌دهد.

هزینه زندگی در آلمان

حداقل هزینه زندگی در آلمان برای هر نفر در ماه 860 یورو است. به ازای هر نفر که به فرد اضافه شود، 400 یورو باید بیشتر در نظر گرفت. برای مثال برای یک زوج بدون فرزند، حداقل 1260 یورو در ماه نیاز است تا یک زندگی عادی داشته باشند. اما توجه داشته باشید که حداقل دستمزد برای هر ماه از حداقل 2.500 یورو شروع می‌شود که می‌تواند برای برخی از مشاغل تا 5.000 و 6.000 یورو نیز باشد.

توجه داشته باشید که هزینه‌های زندگی بدون محاسبه اجاره آپارتمان است. برای اجاره محل زندگی در این کشور به حداقل 500 تا 1500 یورو در ماه پول نیاز دارید که به سبک زندگی شما بستگی دارد.

شاخص های اقتصادی کشور آلمان

این کشور بزرگترین اقتصاد اروپا را در اختیار دارد و تولید ناخالص داخلی آن در سال به 327.015 میلیارد یورو می‌رسد. نرخ تورم این کشور 4.6% است که نسبت به تورمی که در ایران تجربه می‌کنیم، ناچیز محسوب می‌شود. میزان کل صادرات سالیانه آن به 152.19 میلیارد یورو می‌رسد.

این کشور در صنعت خودروسازی، صنعت هوایی، پزشکی، صنایع مصرفی و خدماتی و صنعت منسوجات جزء پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. از جمله محصولات صادراتی آن باید به خودرو و قطعات خودرو، ماشین‌آلات الکتریکی، دارو و تجهیزات پزشکی و تجهیزات سنجش و اندازه‌گیری اشاره کنیم.

نرخ بیکاری در این کشور 5.4% و نرخ اشتغال در آنجا 75.6% است. همچنین دریافت وام بانکی بدون بهره است.

امکانات رفاهی کشور آلمان

از جمله امکانات رفاهی که در این کشور وجود دارد باید به سیستم آموزشی رایگان و با هزینه پایین اشاره کنیم که نسبت به سایر کشورهای اروپایی، ارزان‌تر است. همچنین سیستم بهداشتی و مراقبت‌های پزشکی در این کشور یکی دیگر از دلایل اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری است. به طوری که از این نظر در سال 2018 در رتبه دوازدهم جهان قرار گرفت.

رشد اقتصادی، رفاه و امنیت بالا، سیستم حمل و نقل نمونه در اروپا، طبیعت زیبا، آب و هوای مطبوع در فصل بهار و تابستان از جمله امکاناتی است که می‌تواند شما را برای مهاجرت به این کشور قانع کند.
دریافت وام بدون بهره برای خرید مسکن و خودرو، امکان بهره‌مندی از حقوق بازنشستگی و حق شهروندی از دیگر امکانات مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور است.

بهترین شهرهای آلمان برای کار و سرمایه گذاری

از جمله شهرهایی که در این کشور برای سرمایه‌گذاری و کار مناسب‌تر هستند باید به مونیخ، برلین، فرانکفورت، اشتوتگارت، هامبورگ، کلن، دوسلدورف، بن، لیپزیگ و دارمشتات اشاره کنیم. در این شهرها برندهای مشهور و بزرگ صنعت خودروسازی، هوافضا، لوازم خانگی و …. فعالیت دارد که فضای کسب و کار را برای خارجی‌ها مناسب کرده است.

معرفی خدمات اقامت سرمایه گذاری در آلمان ام تی سی هوم

موسسه مهاجرتی MTC یکی از مراکز ارائه مشاوره و خدمات مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری است. این شرکت با داشتن مشاوران حقوقی به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوز کسب و کار (Gewerbeanmeldung) را دریافت کنید. تهیه طرح تجاری یا طرح توجیهی از مواردی است که بسیاری از متقاضیان به آن مثل یک مانع بزرگ نگاه می‌کنند. در حالی موسسه ام تی سی هوم می‌تواند در تهیه این طرح کمک زیادی به شما کند. به طوری که بدون رد شدن، بتوانید مجوز راه‌اندازی کسب و کار در آلمان را دریافت کنید.

از سوی دیگر دریافت ویزا برای اعضا خانواده (به خصوص فرزندان بالای 18 سال) یکی از مشکلات بسیاری از سرمایه‌گذاران در آلمان است. شما می‌توانید از طریق این موسسه برای مهاجرت تمامی اعضا خانواده از طریق سرمایه گذاری در المان اقدام کنید.

پیدا کردن بهترین شهر برای سرمایه‌گذاری یکی دیگر از نکاتی است که قبل از اقامت باید به آن دقت داشته باشید. موسسه ام تی سی هوم در مورد اینکه کسب و کار خود را در کدام شهر و کدام منطقه راه‌اندازی کنید، اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

همچنین برای تحصیل و اشتغال همسر و فرزندان هم ممکن است به دلیل نداشتن تجربه، دچار اشتباه شوید. در این صورت به مشاوره‌های مرکزی مثل موسسه مهاجرتی MTC نیاز دارید. خدمات این موسسه بعد از اقامت تا چندین سال ادامه دارد و اگر قصد ماندن و تمدید ویزای سرمایه‌گذاری را دارید، باز هم می‌توانید از خدمات این مرکز استفاده کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌‌ی دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری با مشاوران و کارشناسان ام تی سی هوم در تماس باشید. شماره‌ی تماس : 09129533230 و 09023346652

سوالات متداول دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

 • هزینه اقامت با سرمایه گذاری در آلمان چقدر است؟

هزینه راه‌اندازی کسب و کار حداقل 250.00 یورو است که باید دستمزد کارکنان، اجاره محل کار، تهیه تجهیزات و مواد اولیه و هزینه‌های زندگی حداقل 860 یورو برای هر نفر و هزینه اجاره محل زندگی را نیز در نظر داشته باشید.

 • چقدر طول می‌کشد تا اقامت آلمان با ویزای سرمایه‌گذاری را دریافت کنید؟

از زمان ارائه درخواست برای دریافت مجوز راه‌اندازی کسب و کار در آلمان تا مهاجرت به این کشور بین 6 تا 10 ماه طول می‌کشد.

 • هزینه دریافت ویزای آلمان چقدر است؟

هزینه ویزا برای افراد بزرگسال 74 یورو، برای افراد 12 تا 18 سال 34 یورو و برای کودکان زیر 12 سال رایگان است.

 • مزیت اقامت در آلمان چیست؟

دریافت حق شهروندی، استفاده از امکاناتی مثل سیستم حمل و نقل، آموزش ارزان، امکانات بهداشتی و پزشکی رایگان، حق شهروندی، دریافت وام مسکن و خرید خودرو، اشتغال همسر و فرزندان و …. از جمله مزیت‌های اقامت در این کشور است.

 • مزیت‌های سرمایه‌گذاری در آلمان چیست؟

آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیاست. امنیت اقتصادی، سود بالای سرمایه‌گذاری، نداشتن تورم (حداکثر 4.6%)، حمایت دولت از سرمایه گذاران خارجی، امکان دریافت اقامت دائم، امکان به همراه بردن فرزندان و همسر به آلمان از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است.