راحت‌ترین شرایط اخذ شهروندی ترکیه را بیشتر بشناسید

راحت‌ترین شرایط اخذ شهروندی ترکیه را بیشتر بشناسید

ترکیه در چند سال اخیر از لحاظ اقتصادی و بازار کار پیشرفت قابل‌توجهی داشته است. علاوه بر این موارد، موقعیت خوب استراتژیکی، آب‌وهوای مدیترانه‌ای،‌ فرهنگ غنی و ریشه‌های تاریخی ترکیه توجه افراد بسیاری را برای مهاجرت، اخذ شهروندی ترکیه یا سرمایه‌گذاری در این کشور به خود جلب کرده است. ترکیه از قوانین و نظام حقوقی اروپا تبعیت می‌کند و همین موضوع هم یکی از فاکتورهای مهم برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور به شمار می‌رود.

ممکن است بارها شنیده باشید که با خرید ملک در ترکیه می‌توانید تابعیت این کشور را به دست آورید. به غیر از خرید ملک راه‌های متعددی برای این کار وجود دارد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم ۴ مورد از سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها برای اینکه شهروند ترکیه می‌شوید را معرفی کنیم.

1- خرید ملک در ترکیه، سریع‌ترین راه دریافت شهروندی و اقامت ترکیه

در سال ۲۰۱۸ روزنامه‌های رسمی دولت ترکیه اعلام کردند که هزینه‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ شهروندی در این کشور کاهش پیدا کرده است. خرید ملک در ترکیه سریع‌ترین و بهترین راه اخذ شهروندی این کشور است. بعد از خرید ملک باید به اداره‌ تاپو و کاداسترو مراجعه و برای دریافت شهروندی ترکیه اقدام کنید. این اداره بعد از ارزشیابی ملک خریداری‌ شده طرف مدت ۳ تا ۷ روز نتیجه درخواست شما را اعلام می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه با کارشناسان ام تی سی هوم تماس بگیرید.

هرکدام از شهرهای ترکیه ویژگی خاصی برای اقامت یا سرمایه‌گذاری دارند. پیش از اقدام برای خرید خانه باید در نظر بگیرید با سرمایه‌گذاری در کدام شهر سود بیشتری به دست می‌آورید. استانبول یکی از شهرهای ترکیه است که به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود. بیشتر ایرانی‌ها به خرید خانه در استانبول علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

اما باید قیمت خانه در این شهر را در نظر بگیرید. بسیاری از افراد با بودجه‌ حداقلی نمی‌توانند به‌راحتی برای خرید ملک و آپارتمان در استانبول اقدام کنند. بی اوغلو، بشیکتاش و نیشان تاشی از محله‌های گران‌قیمت به شمار می‌روند. باسین اکسپرس و بزرگراه رسانه نسبت به محله‌های دیگر از قیمت مناسب‌تری برخوردارند.

بدروم یکی دیگر از شهرهای ترکیه است که بیشتر به یک شبه‌جزیره شباهت دارد. این شهر در نزدیکی دریای رژه و ساحل ریورای ترکیه قرارگرفته است. بدروم به‌واسطه وجود دریا، جنگل و کوهستان آب‌و‌هوای مطبوعی دارد و به یکی از گزینه‌های مناسب برای خرید خانه تبدیل‌شده است. روستاهای این شهر هم برای افرادی که می‌خواهند از شهرنشینی فاصله داشته باشند انتخاب مناسبی است.

خرید خانه در ترکیه راهی امن برای سرمایه‌گذاری

2- سرمایه‌گذاری، راهی سریع و مطمئن به سمت شهروندی ترکیه

کشور ترکیه برای جذب سرمایه و بهبود اوضاع اقتصادی شرایط سرمایه‌گذاری توسط اتباع خارجی را اصلاح کرده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاری روشی مطمئن و سریع برای دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه به شمار می‌رود. در صورت تکمیل مدارک و طی کردن فرآیندهای قانونی سرمایه‌گذاری، پروسه اخذ تابعیت برای اعضای یک خانواده در حدود ۶۰ روز به طول می‌انجامد.

در ادامه ۵ مورد از شناخته‌شده‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری را به‌اختصار نام می‌بریم:

  • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
  • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
  • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
خرید خانه ساده ترین راه سرمایه گذاری در ترکیه

3- اقامت ترکیه از طریق کار، زندگی و کار در نزدیکی اروپا

رشد اقتصادی ترکیه این کشور را به بازار کار مناسبی تبدیل کرده است. برای دریافت تابعیت ترکیه از طریق کار باید ویزای کار دریافت کنید و از طرف یک کارفرمای ترکیه‌ای دعوت به کار شده‌ باشید. ویزای کار در ترکیه انواع مختلفی مانند: ویزای کار موقت یکساله، ویزای کار دائم، ویزای کار مستقل، ویزای کار فیروزه‌ای، ویزای کار ویژه و ویزای کار ویژه موقت دارد.

4- دریافت شهروندی ترکیه با استفاده از قانون ازدواج

شاید به نظر برسد اخذ تابعیت از طریق ازدواج ساده‌ترین راه باشد. اما این‌طور نیست؛ چون بعد از ازدواج با یک فرد ترکیه‌ای حداقل باید به مدت ۳ سال به‌صورت دائم با هم زندگی کنید. پس از گذشت این مدت همسر ترکیه‌ای تبار می‌تواند برای شهروندی همسرش اقدام کند. درصورتی‌که ازدواج غیرواقعی باشد و دولت ترکیه متوجه این موضوع شود، مشکلات متعددی از قبیل جریمه‌ و اخراج از ترکیه را به دنبال خواهد داشت.

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

مهم‌ترین دلیل برای دریافت شهروندی ترکیه چیست؟

داشتن پاسپورت ترکیه دلیلی مهم و منطقی برای اخذ تابعیت و شهروندی این کشور به شمار می‌رود. اعتبار پاسپورت ترکیه افراد زیادی را برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور وسوسه می‌کند.

با استفاده از گذرنامه ترکیه می‌توانید به بیش از ۷۰ کشور بدون ویزا و بیش از ۴۰ کشور با ویزای فرودگاهی سفر کنید. همچنین امکان دریافت ویزا الکترونیک برای سفر به کشورهایی مثل ژاپن، عمان و استرالیا وجود دارد. با استفاده از گذرنامه ترکیه شانس دریافت ویزای کشورها معتبر جهان بیشتر خواهد شد.

پاسپورت ترکیه یکی از ۴۰ پاسپورت معتبر در جهان

مطمئن‌ترین راه برای خرید خانه در ترکیه چیست؟

با خواندن این مطلب با ۴ تا از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌های اخذ شهروندی ترکیه آشنا شدید. خرید ملک در ترکیه یکی از مناسب‌ترین راه‌های دریافت تابعیت ترکیه است. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه با همکاران ما در “MTC Home” تماس بگیرید. ام تی سی هوم با داشتن سابقه‌ای درخشان در حوزه خرید ملک در ترکیه، راهی مطمئن برای دریافت شهروندی ترکیه پیش روی شما قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن واتساپ 00905312699346 تماس بگیرید.