راهنمای دریافت کد HES ترکیه

راهنمای دریافت کد HES ترکیه

شما هم در روزهای آتی قصد سفر به ترکیه را دارید؟ اگر جوابتان به این سوال مثبت است، حتما نام کد HES ترکیه به گوشتان خورده است. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، باید قبل از ورود به این کشور فرم دریافت کد سلامت مخصوص (کد HES) را  پر کنید. این فرم بر روی سایت وزارت بهداشت ترکیه موجود است که در ادامه این مطلب با جزییات آن آشنا خواهیم شد.

اطلاعات لازم برای دریافت کد سلامت ترکیه

سفر به ترکیه در دوران کرونا قواعد خاص خودش را دارد. پر کردن فرم سلامت ترکیه و دریافت کد HES از مهم‌ترین این قواعد است. با پر کردن این فرم، کد سلامت یا کد HES مخصوص برای مسافران ترکیه صادر می‌شود. مسئولان مربوطه با استفاده از این کد می‌توانند در صورت ابتلای شخص یا افرادی که در طول سفر و اقامت با او در ارتباط هستند، به آن‌ها دسترسی داشته باشند. در بدو ورود به ترکیه تکمیل بودن فرم کد HES، توسط ماموران کنترل خواهد شد. در صورت تکمیل نکردن این فرم و اقدام به فریب ماموران با برخورد قانونی از سوی کشور ترکیه رو‌به‌رو خواهید شد و اجازه ورود به ترکیه را نخواهید داشت (در صورتی که شهروند ترکیه نباشید و یا یکی از انواع اقامت ها را نداشته باشید).

برای پر کردن این فرم کی باید اقدام کنیم؟

لازم به ذکر است  72 ساعت قبل ازسفر به ترکیه، باید این فرم را تکمیل نمایید.

چه کسانی از پر کردن این فرم مستثنی هستند؟

برای کسانی که قصد سفر به کشورهای دیگر از طریق خاک ترکیه دارند، پر کردن این فرم ضروری نمی‌باشد.

برای دریافت فرم سلامت ترکیه به کدام سایت مراجعه کنم؟

با مراجعه به سایت وزارت بهداشت ترکیه به آدرس  https://register.health.gov.tr می‌توانید این فرم را دریافت کنید. بعد از ورد به سایت، در بخش بالایی سایت با قسمت راهنما و شفاف سازی این موضوع مواجه می‌شوید که شامل موارد زیر است:

  • قبل از اقدام به مراجعه به سایت حتما مدارک شناسایی و پاسپورت و بلیط خود را آماده نمایید.
  • این فرم مطابق با ماده 10 قانون حفظ حریم شخصی به شماره 6698 (قانون KVK) تدوین شده است.

اطلاعاتی که در این وب سایت تکمیل می‌کنید جهت جمع آوری اطلاعات پاسپورت، جمع آوری سوابق پزشکی و سابقه‌ی ابتلا به بیماری کوید 19، همچنین دریافت اطلاعات شناسایی شما و اطرافیان شما می‌باشد که در صورت نیاز امکان دسترسی به شما وجود داشته باشد.

پردازش اطلاعات شخصی

اطلاعات شخصی ورودی شما در این وب سایت پردازش می‌شوند و فقط به مقامات مربوطه کشورهای مرتبط منتقل می‌گردد. این اطلاعات به هیچ عنوان به شخص یا سازمان دیگری انتقال داده نمی‌شود.

حقوق اشخاص مرتبط

شما می‌توانید با مراجعه به وزارت بهداشت مطابق با ماده 13 قانون kvk به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.

مراحل ورود اطلاعات در وب سایت

  • مرحله ی اول: وارد کردن اطلاعات شناسایی

در این مرحله باید اطلاعات شناسایی خود، مانند نام و نام خانوادگی، شماره ی پاسپورت، آدرس ایمیل، نام کشور مبدا، شماره تلفن همراه، جنسیت، ملیت، تاریخ ورود، نحوه ی مسافرت (هوایی، زمینی، ریلی، دریایی)، اسم شرکتی که از آن بلیط تهیه کرده اید و … را وارد کنید.

  • مرحله دوم: اطلاعات محل اقامت مانند آدرس، شماره تلفن و …
  • مرحله سوم: آدرس و نام مناطقی که در 10 روز اخیر می خواهید در آنجا ساکن شوید.
  • مرحله چهارم: تایید و ثبت اطلاعات ورودی