خرید خانه در محله زیتون بورنو 

منطقه زیتون بورنو 11.42 کیلومتر مربع مساحت دارد و در بخش اروپایی استانبول واقع شده است.

دریای زیبای مرمره در جنوب، منطقه معروف باکرکوی در شمال، منطقه اسنلر در غرب، و منطقه قدیمی فاتح (با نام قدیمی قسطنطنیه) در شرق آن قرار دارد.

موقعیت و اعتبار زیتون بورنو از این واقعیت ناشی می‌شود که این منطقه به مهم‌ترین مناطق مرکزی که ضربان قلب استانبول هستند، نزدیک است. مهم‌تر از آن اینکه سه سیستم حمل‌و‌نقل اصلی در این ناحیه وجود دارد: متروبوس، تراموا و مترو.

جایگاه زیتون بورنو در سال‌های اخیر به دلیل افزایش کیفیت خدمات شهرداری بالا رفته و بهبود خدمات به این منطقه اجازه داده تا جایگاه خود را در بین سایر مناطق استانبول حفظ کند.

Zeytinburnu به‌عنوان یک مرکز مهم تجارتی و صنعتی در استانبول محسوب می‌شود و اخیراً تعداد زیادی املاک و مستغلات لوکس و بزرگ در داخل آن ساخته شده‌اند.

به‌همین دلیل نیز در حال حاضر زیتون بورنو یک منطقه خوب برای توریست‌ها و افرادی محسوب می‌شود که قصد خرید خانه در استانبول را دارند.

محله‌های زیتون بورنو برای خرید و اجاره کردن ملک

محله جمعیت (هزار نفر) مساحت (کیلومتر مربع)
محله بشتلسیز (Beştelsiz) 21693 نفر 0,579 کیلومتر مربع
محله چیرپیجی (Çırpıcı) 27426 نفر 0,384 کیلومتر مربع
محله گوکالپ (Gökalp) 19750 نفر 0,287 کیلومتر مربع
محله Kazlıçeşme 3605 نفر 2,136 کیلومتر مربع
محله مالتپه (Maltepe) 9902 نفر 3098 کیلومتر مربع
محله مرکزفندی (Merkezefendi) 24581 نفر 1362 کیلومتر مربع
محله نوری پاشا (Nuripaşa) 29111 نفر 0,344 کیلومتر مربع
محله سید نظام (Seyit Nizam) 23.993 نفر 1244 کیلومتر مربع
محله سومر (Sümer) 38714 نفر 0,658 کیلومتر مربع
محله تلسیز (Telsiz) 36120 نفر 0,603 کیلومتر مربع
محله ولیفندی (Veliefendi) 26277 نفر 0,402 کیلومتر مربع
محله Yenidoğan 10981 نفر 0,156 کیلومتر مربع
محله Yeşiltepe 21686 نفر 0,224 کیلومتر مربع

خرید خانه در زیتون بورنو و بازگشت سرمایه

اعداد، آمار و پلتفرم‌های املاک در ترکیه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در املاک زیتین‌ بورنو سودمند است.

طی پنج سال گذشته، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات این منطقه کاملاً سودآور بوده است؛ به‌طوری که سود در نتیجه افزایش نرخ اجاره از یک سو و افزایش ارزش ملک از سوی دیگر افزایش یافته است.

خرید خانه در محله زیتون بورنو برای زندگی و سرمایه‌گذاری یک تصمیم فوق‌العاده است.

براساس منابع و داده‌های معتبر، رشد قیمت املاک و مستغلات در Zeytinburnu بیش از 498 درصد رشد قیمت‌های مرکز استانبول است.

چرا در منطقه زیتون بورنو خانه بخریم؟

اگر برای خرید خانه در زیتون بورنو شک دارید، دلایل زیر می‌توانند شما را قانع کنند که این ناحیه برای خرید خانه مناسب است.

 • تراکم جمعیت متوسط: این عامل یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد را برای خرید خانه در محله زیتون بورنو تشویق می‌کند. بسیاری از افراد مایل هستند در مناطق کم جمعیت و دنج زندگی کنند و خرید خانه در محله زیتون بورنو این مزیت را به‌همراه دارد.

 

 • زیرساخت‌های جدید و پیشرفته: این شهر زیرساخت‌های قوی و مدرن دارد و به‌همین دلیل هم شرکت‌های ساختمانی بزرگ به‌سمت ساخت‌وساز در این منطقه کشیده می‌شوند. ساختمان‌های لوکس مسکونی و اداری ساخته‌شده در این منطقه، از بسیاری از جهات با سایر ساختمان‌های مدرن ساختهکشده در بخش‌های دیگر استانبول رقابت می‌کنند.

 

 • مرکزیت منطقه زیتون بورنو در بخش اروپایی: این منطقه در مرکز بخش اروپایی قرار دارد و به‌همین دلیل می‌تواند برای سرمایه‌گذاری تجاری و ایجاد پایگاهی برای معامله با کشورهای اروپایی کاملا مناسب باشد.

 

 • مجاورت با دریای مرمره: مجاورت زیتون بورنو با دریای مرمره و سواحل باشکوه آن یکی دیگر از ویژگی‌های ارزشمند این ناحیه است. از دورترین نقطه این منطقه تا دریای مرمره فقط پانزده دقیقه راه است. با خرید خانه در محله زیتون بورنو، علاوه.بر استفاده از مناظر دریا، می‌توانید از مزایای حمل‌و‌نقل آبی و بازارهای ساحلی بهره ببرید.

 

 • وضعیت اجتماعی و تحصیلی خوب: محیط اجتماعی منطقه زیتون بورنو یک محیط اجتماعی بسیار با فرهنگ است که 73 درصد از مردم آن تحصیل‌کرده و دارای مدرک تحصیلی هستند. این ویژگی به افرادی که به این منطقه می‌آیند، انگیزه می‌دهد تا با افراد تحصیل‌کرده محلی ارتباط برقرار کنند و تجارت کنند.

 

 • مدارس و کالج‌های ترکیه در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته‌اند. علاوه‌بر این، دانشگاه‌های زیتون بورنو طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها را فراهم می‌سازند تا دانشجویان داخلی و خارجی این کشور بتوانند در آن تحصیل کنند. برخی از این دانشگاه‌ها دارای رتبه بالایی هستند.
 • مسئولان ارائه خدمات آموزشی در منطقه زیتون بورنو بین یک خارجی و یک ترک تفاوتی قائل نمی‌شوند که این امر تأثیر مثبتی در پذیرش ارتباط مردم منطقه با خارجی‌ها دارد. با این حال این مدارس و آموزشگاه‌ها معمولا براساس زبان ترکی اداره می‌شوند.

قیمت خانه در زیتون بورنو

قیمت املاک و مستغلات در Zeytinburnu متوسط و تا حدودی بالا است و این قیمت‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که درباره این منطقه برشمردیم کاملا طبیعی است. قیمت املاک در زیتون بورنو از طریق منابع رسمی ترکیه به روز می‌شود. اما به‌طور کلی، قیمت‌ها در سه ناحیه روستایی، مرکزی و مجتمع‌های مسکونی متفاوت است. مناطق روستایی از دو منطقه دیگر ارزان‌تر هستند و قیمت آن‌ها تقریبا نصف قیمت خانه‌های موجود در بخش مرکزی است. به‌همین نسبت، خانه‌های بخش مرکزی زیتون بورنو نیز تا حدود زیادی ارزان‌تر از مجتمع‌های مسکونی (Residential complexes) هستند.

قیمت اجاره نیز به همین ترتیب از مناطق روستایی تا مجتمع‌های مسکونی افزایش می‌یابد؛ طوری که قیمت‌های اجاره در مناطق روستایی می‌تواند یک سوم مجتمع‌های مسکونی باشد

 

 

مزایای اجاره خانه در زیتون بورنو

اجاره خانه در منطقه زیتون بورنو و همچنین خرید خانه در این محله، با مزایای زیر همراه است.

 • حضور زیتون بورنو در ابتدا تا انتهای جاده اصلی E5
 • قرارداشتن زیتون بورنو در ساحل دریای مرمره
 • زیرساخت قوی، برجسته و توسعه‌یافته در زیتون بورنو
 • دسترسی آسان به Zeytinburnu از تمام مناطق اروپایی استانبول از طریق متروبوس، مترو و تراموا.
 • ساختار متمایز جمعیت و تراکم متوسط