محله عمرانیه

عمرانیه یک منطقه بسیار بزرگ در استانبول ترکیه است که بیش از 650000 نفر جمعیت دارد. این ناحیه در سال 1987 با جدایی از اسکودار به یک منطقه مستقل تبدیل شد. همچنین روستاهای اوزرلی (Ömerli)، کوچولو (Koçullu)، سیرا پینار (Sırapınar) و حسینلی ((Hüseyinli  در همان سال از ولسوالی بیکوز جدا شدند.

منطقه عمرانیه در زمینی مرتفع درست در داخل از Üsküdar واقع شده است. تاریخچه عمرانیه در استانبول به دوران امپراتوری بیزانس باستان باز می‌گردد که این منطقه به نام «مامورا» شناخته می‌شد.

به عبارت دیگر، تا زمانی که عثمانی‌ها آن را فتح کرده و در قلمرو عثمانی ادغام کردند، عمرانیه تحت حکومت بیزانس قرار داشت.

این ناحیه ابتدا یک روستای کوچک با کمتر از 900 نفر جمعیت بود. افراد ساکن در این روستا عمدتاً از منطقه دریای سیاه مهاجرت کرده بودند.

اما در اوایل دهه 1950 و در طول دهه‌های 1970 و 1980 جمعیت عمرانیه به دلیل مهاجرت افراد از مناطق روستایی آناتولی بسیار فراتر از ظرفیت آن افزایش یافت و به‌مرور یه‌شکل کنونی آن تبدیل شد.

عمرانیه پس از کشف یک انبار تسلیحاتی در سال 2007، که ادعا شد متعلق به شبکه توطئه‌گر ارگنکون بود، به شهرت رسید.

اجاره یا خرید خانه در محله عمرانیه

گزینه‌های مختلفی از املاک و مستغلات برای خرید و فروش در این محله وجود دارند. عمرانیه دارای آپارتمان، ویلا، ادارات و انواع زمین‌ها و املاک برای کسانی است که به‌دنبال خرید ملک در این محله هستند.

فرقی ندارد به دنبال ملک با اندازه کوچک باشید و یا بزرگ؛ شما می‌توانید انواع املاک، مستغلات و زمین را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه پیدا کنید.

همچنین اگر قصد خرید خانه در محله عمرانیه را دارید، می‌توانید در محله‌های مختلف این ناحیه، خانه، ویلا و آپارتمان‌هایی با متراژهای مختلف را پیدا کنید.

قیمت املاک و مستغلات در عمرانیه

قیمت خرید خانه در محله عمرانیه نسبتاً متوسط است. این قیمت‌ها بر اساس عوامل متعددی مانند موقعیت مکانی دقیق در عمرانیه، اندازه ملک، وضعیت، امکانات رفاهی، نزدیکی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، قدمت ساختمان و موارد دیگر متفاوت است.

شایان ذکر است که قیمت‌ها در معرض تغییر هستند و تحت تاثیر نوسانات بازار املاک ترکیه قرار دارند.

 

می‌توان آپارتمان‌هایی با متراژ کم را برای خرید خانه در محله عمرانیه پیدا کرد. همچنین آپارتمان‌های مجللی نیز در مجتمع‌های مسکونی در این منطقه وجود دارد. بسیاری از پروژه‌های املاک عمرانیه در حال توسعه هستند.

یکی از این پروژه‌ها «یامان اولر» است که یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکونی در استانبول آسیایی محسوب می‌شود. این ساختمان دارای موقعیت استراتژیک در قلب عمرانیه، نزدیک به ایستگاه مترو و بزرگراه است.

Yaman Evler از 11 برج مسکونی تشکیل شده و امکانات رفاهی اجتماعی و تفریحی لوکس با چشم اندازهای خیره‌کننده دارید. اگر قصد دارید برای خرید خانه در محله عمرانیه، یک ساختمان لوکس را انتخاب کنید، یامان اولر یک انتخاب خوب است.