اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

به دنبال راهی راحت و مطمئن برای دریافت اقامت ترکیه هستید؟ از مدت اعتبار پاسپورت برای سفر به ترکیه اطلاعی ندارید؟ شرایط اقامت در ترکیه با خرید خانه را نمی‌دانید؟ می‌خواهید با خرید ملک در ترکیه برای پاسپورت آن درخواست دهید؟ ام تی سی هوم به شما کمک می‌کند تا شرایط اقامت دائم در ترکیه را پیدا کرده و به راحتی، پاسپورت خود را دریافت کنید.

دریافت پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه ارزش زیادی دارد و به همین دلیل خیلی از افراد به دنبال اطلاع از شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه و شرایط جدید اقامت ترکیه هستند. سهولت در رفت و آمد و داشتن کیلومترها مرز مشترک با ایران، باعث اشتراکات فرهنگی و اجتماعی زیادی بین ایران و ترکیه شده است. شرایط اقامت گرفتن در ترکیه با واجد شرایط شدن برای دریافت پاسپورت ترکیه تفاوت دارد.با دریافت پاسپورت ترکیه می‌توانید به کشورهای زیادی سفر کنید. سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه امکان پذیر است. پس از توافق‌های بین المللی بین ترکیه و اتحادیه اروپا می‌توانید برای اخذ ویزای شنگن نیز اقدام کنید تا مجوز ورود به تمامی کشورهای اروپایی را به دست آورید.

با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

ارزش پاسپورت ترکیه در مقایسه با پاسپورت دیگر کشورهای همسایه ایران، باعث شده که ایرانیان زیادی به دنبال شرایط اخذ پاسپورت ترکیه باشند و راه‌های زیادی را برای دریافت شهروندی ترکیه طی کنند. سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه نیاز به گرفتن ویزا دارد اما در دادن ویزا سخت‌گیری نمی‌شود. با اخذ پاسپورت ترکیه می‌توانید بدون دریافت ویزا به ۱۲۱ کشور جهان سفر کنید از جمله مهم‌ترین کشورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، جورجیا، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، قبرس شمالی، اوکراین و اروگوئه
دریافت ویزای فرودگاهی نیز برای بیش از ۴۲ کشور شامل کویت، بحرین، لبنان و بیشتر کشورهای آفریقایی فراهم است. با گرفتن پاسپورت ترکیه می‌توانید به کشورهایی مانند ارمنستان، لائوس، ماداگاسکار، عمان، پاکستان، تایوان، تاجیکستان، امارات متحده عربی و بیشتر کشورهای آفریقایی با ویزای الکترونیکی سفر کنید.

بیشتر بخوانید: دریافت پاسپورت کشور ترکیه؛ روش‌ها و مزایا

مزایای دریافت شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه علاوه بر سفر به کشورهای شناخته شده جهان با پاسپورت معتبر ترکیه، مزایا و امتیازات زیاد دیگری نیز دارد. با دریافت حق شهروندی ترکیه می‌توانید برای گرفتن ویزای شینگن به منظور سفر به کشورهای اروپایی اقدام کنید. در چارچوب مذاکرات و توافق‌های بین المللی بین ترکیه و اتحادیه اروپا، شهروندی ترکیه شامل اعطای تسهیلات برای دریافت ویزای شنگن می‌شود. حتی ممکن است در آینده با پاسپورت ترکیه بدون ویزا به تمامی کشورهای اروپایی اجازه سفر داشته باشید. اخذ شهروندی در ترکیه می‌تواند امتیازات دیگری نیز برای شما داشته باشد. دریافت خدمات پزشکی کاملاً رایگان و دریافت حقوق بازنشستگی مناسب از جمله این مزایا است که با گرفتن شهروندی ترکیه فعال می‌شود. از جمله دیگر مزایای شهروندی ترکیه می‌توان به مدت زمان اعتبار پاسپورت ترکیه اشاره کرد. پاسپورت ترکیه اعتبار ۱۰ ساله دارد اما می‌توان آن را برای تمام عمر تمدید کرد. دریافت شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری راحت‌تر است یا اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک؟

بیشتر بخوانید: مزایای زندگی در ترکیه چیست؟

شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک یک راه ساده، ممکن و رایج برای دریافت اقامت ترکیه است. بر اساس قانون جدید دولت ترکیه که در سال ۲۰۱۸ وضع شد، افراد می‌توانند برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک اقدام کند. از جمله شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک آن است که ملک شما باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد. پس از آن شما می‌توانید برای گرفتن اقامت ترکیه اقدام کنید. اخذ اقامت در ترکیه با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار برای تمامی اعضای خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال امکان پذیر است. البته شما می‌توانید اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک را نیز دریافت کنید، اما شرایط اقامت ترکیه برای شما متفاوت خواهد بود. مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک امکان پذیر است، با این تفاوت که شما برای مدت زمان محدودی (یک تا سه سال) مجوز اقامت ترکیه را خواهید داشت. شما این امکان را دارید تا برای دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید ملک، به جای خرید یک ملک، چند ملک بخرید و آن‌ها را اجاره دهید. این کار می‌تواند برای شما درآمد ارزی نیز داشته باشد.

بیشتر بخوانید: خرید ملک؛ بهترین راه دریافت اقامت ترکیه

شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

برای گرفتن اقامت ترکیه از طریق خرید ملک باید شرایط مورد نیاز وضع شده از سوی دولت این کشور را داشته باشید:

 • خرید یک یا چند ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا
 • حفظ ملک خریداری شده به مدت 3 سال
 • پر کردن فرم و درخواست اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک
 • ارائه گذرنامه یا سندی بر وضعیت تابعیت متقاضی
 • ارائه رسید واریز مالیات و پرداخت هزینه‌ها به وزارت دارایی ترکیه

با انجام این کارها شما و دیگر اعضای خانواده تان مشمول اخذ پاسپورت با خرید ملک خواهید بود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با موسسات کاریابی در ترکیه

فرایند خرید خانه در ترکیه

رتبه پاسپورت ترکیه در جهان شاید شما را وسوسه کند که به دنبال دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک باشید. اقامت ترکیه از طریق خرید خانه با هر مبلغی داده می‌شود و تنها در مدت زمان اقامت تفاوت وجود دارد. برای اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک باید یک یا چند ملک ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا بخرید. برای خرید خانه در ترکیه باید مراحل زیر را طی کنید:

 • گام اول: تماس با مشاورین ما
 • گام دوم: ارسال مشخصات، عکس و فیلم از پروژه‌های دلخواه شما متناسب با بودجه و خواست شما توسط همکاران ما
 • گام سوم: مراجعه به دفتر مرکزی ما در تهران و انتخاب مقدماتی چند پروژه جهت بازدید
 • گام چهارم: هماهنگی با دفتر فروش پروژه‌های انتخابی و دفتر استانبول ام تی سی هوم جهت بازدید شما
 • گام پنجم: سفر به ترکیه جهت بازدید و انتخاب پروژه توسط شما
 • گام ششم: مذاکره با فروشنده به همراه مشاورین ما و رسیدن به توافقات فی مابین
 • گام هفتم: پرداخت مبلغی به عنوان بیعانه جهت اخذ قرارداد اولیه و دریافت رسید قانونی از شرکت فروشنده
 • گام هشتم: دریافت شماره مالیاتی برای خریدار و افتتاح حساب بانکی (ویزا کارت) به همراه مشاورین ما
 • گام نهم: اخذ گزارش ارزیابی (Eksper Raporu) جهت ارزش واقعی ملک
 • گام دهم: مراجعه به اداره کل ثبت اسناد و املاک جهت انجام امورات نقل و انتقال سند از فروشنده به خریدار

اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری

دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری نیز ممکن است. شما می‌توانید برای دریافت شهروندی دائم ترکیه از طریق سرمایه گذاری در یک پروژه تجاری این کشور یا سپرده گذاری در بانک‌های ترکیه اقدام کنید. برای استفاده از مزایای پاسپورت ترکیه باید راه‌های اخذ اقامت ترکیه را بدانید و سرمایه‌گذاری یکی از این راه‌ها است. شما باید از میزان حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه آگاهی داشته باشید. دریافت مشاوره اقامت ترکیه می‌تواند شما را با انواع راه‌های گرفتن پاسپورت ترکیه آشنا کند اما به طور کلی برای دریافت اقامت سرمایه گذاری ترکیه باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سپرده گذاری حداقل 500 هزار دلار آمریکا در یکی از بانک‌های ترکیه و عدم برداشت آن به مدت 3 سال
 • سرمایه گذاری حداقل 500 هزار دلار آمریکا در یک پروژه تجاری کشور ترکیه با تشخیص مراجع ذیصلاح

با رعایت شرایط حداقل سرمایه گذاری در ترکیه شما مشمول دریافت اقامت دائم ترکیه خواهید بود.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟

اخذ اقامت در ترکیه با ثبت شرکت

قوانین اقامت ترکیه به گونه‌ای است که شما می‌توانید با ثبت شرکت مشمول شرایط اقامت در ترکیه شوید. ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت راه مناسبی برای استفاده از مزایای پاسپورت ترکیه است، اما برای دریافت پاسپورت باید نحوه اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت را بدانید. البته در نظر داشته باشید تنها در صورتی که مزایای اقامت ترکیه برایتان به صرفه است، برای ثبت شرکت اقدام کنید. برای ثبت شرکت در ترکیه باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • دریافت کارت بازرگانی و ثبت شرکت
 • استخدام حداقل ۵۰ شهروند ترک
 • بیمه تمامی کارکنان
 • استخدام حسابدار ترک

تنها در این صورت می‌توانید برای اخذ اقامت ترکیه امید داشته باشید.

بیشتر بخوانید: قدم به قدم برای ثبت شركت در تركيه

مشاوره اقامت ترکیه

دریافت مشاوره اقامت می‌تواند شما را با قوانین کشور ترکیه برای اقامت آشنا کند. شما باید راه‌های گرفتن اقامت ترکیه را بشناسید و حتی از مزایای اقامت یکساله ترکیه خبر داشته باشید. مشاور اقامت ترکیه کسی است که گام به گام تا اخذ اقامت شما را راهنمایی و همراهی می‌کند و شرایط اخذ اقامت ترکیه را برایتان شرح می‌دهد. نحوه گرفتن پاسپورت ترکیه به حدی واضح و روان است که هر کسی می‌تواند برای آن اقدام کند. شما باید بدانید که اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک برایتان بهتر است یا سرمایه گذاری. سفر به ترکیه بدون پاسپورت امکان پذیر نیست و نمی‌توانید انتظار ورود به ترکیه بدون پاسپورت ایرانی داشته باشید، اما برای این کار نیازی به گرفتن ویزا نخواهید داشت. همین امر شاید شما را ترغیب کند تا تنها به گرفتن اقامت ترکیه بدون پاسپورت این کشور بسنده کنید و با سرمایه گذاری به دنبال اجاره ملک در ترکیه و درآمد ارزی باشید. پاسخ سوالات شما نزد مشاور اقامت ترکیه است.

اخذ اقامت دائم ترکیه با ام تی سی هوم

با اطلاع از قانون جدید اقامت ترکیه و دانستن شرایط گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک احتمالاً فکر مهاجرت و کار در کشور خارجی به ذهنتان خواهد رسید. انتخاب کشور مقصد می‌تواند آینده شما را دچار تغییر کند. برای مثال شما می‌توانید حتی برای دریافت اقامت تایلند با خرید ملک (یا هر کشور دیگر) اقدام کنید. اما تایلند یا ترکیه؛ کدام یک می‌تواند آینده بهتری برای شما رقم بزند؟ مشاوران ام تی سی هوم در ایران و ترکیه به شما کمک می‌کنند تا انتخاب درست و دقیقی داشته باشید. شرایط اقامت در ترکیه برای ایرانیان فراهم‌تر است. اقامت ترکیه برای ایرانیان راحت‌تر از کشورهای دیگر است. ترکیه به دلیل همسایگی اشتراکات فرهنگی و اجتماعی زیادی با ایران دارد. ام تی سی هوم به شما کمک می‌کند تا اقامت ترکیه با خرید خانه را به دست آورید. از طریق گفتگو با مشاوران ام تی سی هوم شرایط اقامت در ترکیه با خرید ملک را جویا شده و از نحوه دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک آگاه شوید. خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت می‌تواند راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین راه برای مهاجرت به ترکیه باشد.شما می‌توانید برای گذراندن مراحل اداری دریافت اقامت به ترکیه سفر کرده و به شکل حضوری نیز با مشاوران ام تی سی هوم گفتگو کنید.

راه‌های برقراری ارتباط با ما:

 • 09129536964
 • 09129533230 (واتس اپ)
 • 00905304119082
 • 02188664067