میزان بار مجاز برای سفر و هزینه اضافه بار به ترکیه

میزان بار مجاز برای سفر و هزینه اضافه بار به ترکیه
98.12.28

میزان بار مجاز برای سفر وهزینه اضافه بار به ترکیه

میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار در فرودگاه استانبول مسئله مهمی است که شما برای سفرقطعا باید از آن آگاه باشید، چرا که استانبول علاوه بر مکان های تفریحی فراوان، یک شهر فوق‌العاده برای خریدهای به روز و ارزان است و البته میزان بار وهزینه اضافه بار به ایرلاینی که از آن خرید می‌کنید، بستگی دارد.

پرواز تجاری یا بیزینس کلاس: حداکثر بار مجاز برای مسافرین ایرلاینی همچون ترکیش ایرلاین در پرواز تجاری30 کیلوگرم است.

پرواز اکونومی: حداکثر بار مجاز هواپیمایی ترکیش ایرلاین در پرواز اکونومی 20 کیلوگرم است.

مسافر کودک: به ازای هر کودک مسافر می توان مجموعا ۲۳ کیلوگرم بار شامل ۱ بسته یا قطعه بار و چمدان و یک کالسکه یا گهواره دستی تاشو همراه داشته باشید. مجموع ابعاد این وسایل می بایست کمتر از ۱۱۵ سانتی متر باشد.

در صورتی که وزن یا ابعاد بار مسافر بیشتر از میزان مجاز باشد مشمول اضافه بار خواهد شد و مسافر ملزم به پرداخت جریمه اضافه بار می شود. اگر بارتان بیشتر از میزان مجاز است نگران نباشید، هواپیمایی ها تسهیلاتی برای حمل بار و چمدان فراهم کرده و مسافران می توانند با پرداخت هزینه، بار بسیار بیشتری را با خود همراه داشته باشند.

در پروازهای داخلی (بیزنس کلاس و اکونومی) به ازای هر کیلوگرم بار 20 لیره ترکیه باید بپردازید. در پروازهای بین المللی جریمه اضافه بار به مبدا و مقصد شما بستگی دارد. برای محاسبه دقیق هزینه اضافه بار (با توجه به مبدا و مقصد) می توانید جدول مناطق پروازی ایرلاین خود را مشاهده کنید.

میزان بار مجاز برای سفرهای بین شهری ترکیه؟

میزان بار مجاز در سفرهای داخلی ترکیه 15 کیلوگرم می باشد و هشت کیلو گرم هم بعنوان کریون و یا چمدان داخلی اجازه حمل خواهید داشت.