مجیدیه کوی

مجیدیه کوی

مجیدیه کوی (به ترکی استانبولیMecidiyeköy ) محله ای از منطقه Şişli استانبول است که در بخش اروپایی واقع شده است. این محله اصیل و معروف در حقیقت بین  Şişli و Esentepe در دو طرفBüyükdere Caddesi قرار دارد که مرکز رستوران های محلی، دسته دوم فروشی ها، برج های معروف همچون فرمونت، کوثر، ترامپ و مرکز تجاری جواهیر (معروف به جواهر در بین ایرانیان) و دایره مالیاتی می باشد. به بیان ساده تر منطقه شیشلی شامل 25 محله است که مجیدیه کوی یکی از آنهاست.

 

محله های 25 گانه شیشلی را طبق سطور زیر می توانید ملاحظه نمایید:

 1. MECİDİYEKÖY
 2. 19 MAYIS MAHALLESİ
 3. BOZKURT MAHALLESİ
 4. CUMHURİYET MAHALLESİ
 5. DUATEPE MAHALLESİ
 6. ERGENEKON MAHALLESİ
 7. ESENTEPE MAHALLESİ
 8. ESKİŞEHİR MAHALLESİ
 9. FERİKÖY MAHALLESİ
 10. FULYA MAHALLESİ
 11. GÜLBAHAR MAHALLESİ
 12. HALASKARGAZİ MAHALLESİ
 13. HALİDE EDİP ADIVAR MAHALLESİ
 14. HALİL RIFAT PAŞA MAHALLESİ
 15. HARBİYE MAHALLESİ
 16. İNÖNÜ MAHALLESİ
 17. İZZET PAŞA MAHALLESİ
 18. KAPTANPAŞA MAHALLESİ
 19. KUŞTEPE MAHALLESİ
 20. MAHMUT ŞEVKET PAŞA MAHALLESİ
 21. MERKEZ MAHALLESİ
 22. MEŞRUTİYET MAHALLESİ
 23. PAŞA MAHALLESİ
 24. TEŞVİKİYE MAHALLESİ
 25. YAYLA MAHALLESİ

اگر بخواهیم مختصری از گذشته این محله توصیف کنیم بنظر می رسد قبل از همه چیز باید به انبوه درختان توت این منطقه اشاره کنیم که مشهور به تپه های سرسبز و باغ های توت بوده است. در حقیقت تا نیمه اول قرن بیستم، تپه هایی که محله مجیدیه کوی و همسایگان آن مانند Fulya و Esentepe را در بر گرفته بود به مزارع میخک مشهور بودند.

بر هیچ کس پوشیده نیست که استانبول بلحاظ امکانات شهری در بخش حمل و نقل، بسیار مدرن و پیشرفته عمل کرده است چرا که این شهر هر روزه به عنوان اهرم اقتصادی ترکیه در حال جنب و جوش و تکاپو است و از آنجا که به نقطه اتصال ترکیه به تجارت جهانی در حال فعالیت مستمر است، چه از طریق حمل و نقل زمینی و چه هوایی و دریایی اقدامات در خور توجهی برای سهولت رفت و آمد افراد در نظر گرفته داده است و حال آنکه محله مجیدیه کوی که مرکز چند برج معروف، مراکز خرید و محل سکونت مردم محلی استانبول است از این قاعده مستثنی نبوده و شما در هر نقطه ای از استانبول که قصد عزیمت به این محله را بنمایید، وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس، متروبوس، مترو و تاکسی های مجهز به تاکسی متر براحتی در دسترس شما قرار دارند.

منطقه مجیدیه کوی که نام خود را از زمان سلطنت عبدالمجید و زمان مهاجران بالکانی (در سال های 1839 الی 1861) وام گرفته است از جنوب به Büy tokdere Caddesi و محلهFulya ، از غرب بهKuştepe ، از شمال به محلهGültepe ، شرق به محله Esentepe و در آخر از غرب به محله گلبهار Gülbahar محدود شده است.

زمانیکه ساختار روستایی مجیدیه کوی به سرعت در طی مراحل ساخت و ساز شهری ناپدید شد، بانک ها و مراکز شرکتی جایگزین بافت قدیمی آن شدند. به همین خاطر اگر نام این محله به گوش تان خورده باشد احتمالا بخاطر شعبات اصلی بانک ها و اداره های دولتی آن است.

ورزشگاه علی سامی ین، که محل برگزاری مسابقات مهم ورزشی گالاتاسرای است، بخشی از مجیدیه کوی است و همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم مرکز خرید Cevahir و Profilo در اینجا واقع شده است که تمام توریست های استانبول حتما در طول اقامت خود به این دو مرکز خصوصا مرکز جواهیر سر زده و از لذت خریدها و سوغاتی ها بهره می برند، مضاف بر اینکه مرکز خرید جواهیر دارای یکی از بزرگترین فودکورت ها در طبقه پنجم و ششم خود است.

مرکز خرید جواهیر دارای شش طبقه است که انواع برندهای معروف از زارا، مادام کوکو، السی وایکیکی، ماوی، بنتون، کوتون، ویکتوریا سیکرت، ماسیمو دوتی، برشکا و منگو و … در آن قرار دارد و بروز ترین لباس و پوشاک در این مرکز خرید یافت می شود همچنین سومین ساعت بزرگ دنیا در این مرکز خرید وجود دارد.

هنگامی که شما در حال خرید هستید براحتی می توانید بچه ها در قسمت زمین بازی آن سپرده و از خرید خود لذت ببرید.

 

این مرکز خرید در مجموع 343 فروشگاه و مغازه دارد که شامل تمام لوازم خانه، پوشاک، لوازم الکتریکی، لوازم ورزشی، اسباب بازی و لوازم آرایشی و بهداشتی است.

بدون مزاحمت سرما و گرما و شلوغی که بازار های استانبول یا خیابان های استانبول دارند و ممکن است باعث آزار شما بشود، می توانید در این مرکز خرید از وقت و زمان خود به خوبی استفاده کرده و کاملا از خرید خود لذت ببرید. داخل ای مرکز خرید 12 سینمای مجهز و لوکس قرار دارد که می توانید از آن استفاده نمایید.

مرکز خرید جواهر (جواهیر) کمتر از یک دقیقه با مترو فاصله دارد و دقیقا دو ایستگاه بعد از میدان تاکسیم است.

راستی اگر در زمینه تجارت انفورماتیک و محصولات رایانه ای فعال هستید و یا به دنبال بورس خرید و فروش لپ تاپ و رایانه شخصی و وسایل جانبی آن می گردید ما به شما بازدید از این محله را پیشنهاد می کنیم.

بیشترین تعداد شرکتهای رایانه ای در محله مجیدیه کوی قرار دارد و قدیمی ترین شرکتهای رایانه ای بخش فناوری اطلاعات در این قسمت از استانبول تأسیس شده که می توانید از آن بهره مند شوید.

نزدیکی این محله به میدان تاکسیم، سهولت رفت و آمد و فراوانی وسایل نقلیه عمومی و در کل مجموعه امکانات رفاهی آن، باعث گردیده مجیدیه کوی به محله ای امن و محبوب بین ترک ها و خارجی ها تبدیل شود و برای خرید ملک گزینه مناسبی بنظر می رسد چرا که اگر متمایل به سکونت در منطقه محلی و سبک آپارتمان نشینی باشید و یا طرفدار سکونت در برج های مرفه، هر دو مورد در این محله یافت می شود و خیال شما را از هر جهت آسوده می نماید.

 اگر علاقمند هستید از موارد فروش ملک در مجیدیه کوی مطلع شوید، بوسیله تماس با تلفن های مشاوره ما، سوالات خود را بپرسید.