روشهاى كاهش هزينه در سفر به استانبول

روشهاى كاهش هزينه در سفر به استانبول
98.12.26

شهر استانبول به خاطر زيبايى هاى بى نظير، نزديكى فرهنگى و مسافتى به ايران مورد توجه بسيارى از گردشگران ايرانى مي باشد. در دوره اخير به خاطر بالا رفتن قيمت ارز در ايران مسئله صرفه جويى در مخارج سفر براى گردشگران ايرانى بسيار مهم شده است. در اين مطلب قصد داريم چند راهكار براى كم كردن هزينه سفر شما پيشنهاد دهيم.

مكان اقامت خود را درست انتخاب كنيد!

مي توانيد با انتخاب هتل و يا خانه اقامتى خود نزديك مكان هاى گردشگرى و در مركز شهر از مخارج وسايل نقليه كم كنيد. با اين راهكار هم صرفه جويى ميكنيد هم با پياده روى به مقصد ميتوانيد از زيبايى هاى شهرى بيشتر لذت ببريد. در ضمن اگر به جاى هتل، خانه اجاره اى (به صورت روزانه و يا هفتگى) بگيريد ميتوانيد از هزينه خوراك هم كم كنيد و با وسايل انتخابى و باب ميل ذائقه خودتان پخت و پز كنيد.

از استانبول كارت استفاده كنيد!

با استفاده از اين كارت ميتوانيد با هزينه كمتر و در سفرهاى متوالى از تخفيف برخوردار شويد. در اين مورد مطلب مفصلى قبلا ارائه شده است. اين كارت را ميتوانيد از باجه هاى مخصوص و دستگاه هاى اتوماتيك موجود در ايستگاه ها تهيه نماييد.

بدون تور سفر كنيد!

هميشه تورها براى همه چيز، پول هاى اضافى دريافت ميكنند در حالى كه شما شخصا همان كارها را ميتوانيد با پول كمترى انجام دهيد (مانند تور شهرى پياده يا با وسايل نقليه عمومى و يا استفاده از اتوبوس به جاى ترانسفر خصوصى)

در زمان و فصل مناسب سفر كنيد!

استانبول اكثرا در دو فصل جشنواره خريد دارد. فستيوال خريد زمستانى: حدودا از ٢هفته قبل از كريسمس شروع مي شود و به مدت ١ماه ادامه دارد.

فستيوال خريد تابستانى: از اواسط تيرماه تا هفته اول شهريور. با مسافرت در اين فواصل زمانى ميتوانيد از خريد مقرون به صرفه ترى برخوردار شويد.