رازهای دم کردن قهوه ترک خوشمزه و اصیل

رازهای دم کردن قهوه ترک خوشمزه و اصیل
98.12.28

چه به ترکیه سفر کرده باشید یا خیر، در هر دو حالت آوازه طعم دلچسب قهوه ترک به گوشتان خورده است. قهوه، یکی ازسوغاتی های خوب ترکیه است. شاید بتوانید در سراسر دنیا قهوه ی ترکیه را پیدا کنید و بخرید اما در هیچ کجای دنیا جز ترکیه نمی توان طعم واقعی را تجربه کرد. چرا که سرو کردن و دم کردن درست قهوه روی طعم آن بسیار تاثیرگذار است.

می خواهیم به شما تمام فوت و فن های لازم را آموزش دهیم که چطور طعم اصیل یک قهوه ترک عالی را به خانه بیاورید.  اگر قصد سفر به این کشور را دارید فراموش نکنید که به هنگام بازگشت، حتما یک بسته قهوه تازه ترک را از ترکیه سوغات بیاورید.

اگر در استانبول به کافه رفتید و سفارش قهوه دادید، درباره‌ نوع قهوه از شما سوال خواهد شد و شما می توانید میزان شیرینی قهوه خود را مشخص کنید. اگر این سوال را با کلمه‌ی ” ساده ” پاسخ دهید یعنی بدون شکر میل می کنید. اگر بگویید قهوه “آز شکر” یعنی قهوه کم شکر با 1 الی 2 قاشق چای خوری شکر میل می کنید و اگر بگویید “شکری” همانطور که از نامش پیداست یعنی قهوه با شکر زیاد یعنی 3 الی 4 قاشق چای خوری می‌خواهید.

قهوه ترک چه در کافه های مشهور استانبول و کافه‌های نزدیک به اماکن دیدنی معروف ترکیه و چه در منزل اهالی محلی ترکیه همراه با آب سرو می شود. به این معنا که قبل از نوشیدن قهوه‌، باید یک جرعه آب سرد بنوشید. نوشیدن یک جرعه آب قبل از قهوه، به شما اجازه می دهد تا مزه خالص و ناب قهوه ترک را کاملا حس کنید. بیشتر مردم ترکیه قهوه را همراه با باقلوای خوشمزه ترکیه، شکلات و یا شیرینی نوش جان می کنند.

جالب است بدانید که در ترکیه هم همانند ایران، فنجان قهوه به نشانه احترام اول از همه به مسن ترین مهمان داخل اتاق تعارف          می شود و رعایت نکردن این موضوع نشان دهنده بی توجهی فرد به بزرگ تر ها است.

به این دلیل که طعم قهوه ترک بسیار گیرا تر از قهوه های آماده دیگر موجود در بازار است، معمولا نوشیدن بیشتر از یک فنجان آن مرسوم نیست.

 

درست کردن قهوه ترک از صفر تا صد

چیزهایی که برای درست کردن یک فنجان قهوه عالی به سبک ترک ها نیاز دارید به این صورت می باشند: یک قوری قهوه جوش ترکی (جذوه)، شکر، قهوه ترک و یا پودر قهوه ترک.اگر دانه های قهوه را بصورت درسته (دان) خریداری کرده اید، باید آن را برشته کرده و کاملا به صورت یک دست پودر کنید.

 حالا به دقت مراحل هشت گانه ی تهیه ی قهوه ترک را انجام دهید. حرارت زیر قهوه جوش مهم ترین نکته ی در بدست آوردن قهوه ی ترک می باشد.

 مرحله اول تهیه قهوه ترک

 

  1. به اندازه ای که می خواهید آب سرد در نظر بگیرید که بهتر است برای هر نفر یک فنجان باشد.

 

  1. قهوه جوشِ پر از آب را روی اجاق گاز قرار دهید و حرارت گاز را ملایم رو به بالا زیاد کنید. (فقط تا زمانی که آب به جوش آید.)

 

  1. زیر گاز را ملایم تنظیم کنید و به ازای هر فنجان 1 تا 2 قاشق چای خوری پر و یا 1 قاشق غذاخوری قهوه ترک اضافه کنید. پس از اضافه کردن قهوه آن را هم نزنید، اجازه بدهید تا قهوه خود در آب پخش و در سطح آب شناور شود، هم زدن آن در این مرحله ممکن است باعث گلوله گلوله شدن قهوه در آب شود.

 

  1. بعد از 1 تا 2 دقیقه در صورت تمایل به قهوه خود شکر اضافه کنید اما آن را هم نزنید؛ در عوض کمی حرارت گاز را بیشتر کنید تا شکر به خوبی حل شود. 3 تا 4 دقیقه قهوه را با این حرارت رها کنید.

 

  1. بعد از اینکه قهوه کمی حرارت دید و آب به اندازه کافی گرم شد، شکر حل می شود. حالا با قاشق چند بار قهوه را هم بزنید و سپس حرارت گاز را کم کنید. قاشق خود را از قهوه جوش خارج کنید تا به قهوه اجازه دهید کف دار شود. بعد از چند دقیقه کف روی قهوه را خواهد گرفت.

 

  1. زمانی که اولین حباب را روی کف قهوه خود دیدید، حرارت را باز کمتر کنید و یا قهوه جوش خود را از حرارت مستقیم دور کنید، فراموش نکنید که قهوه نباید زیاد جوش بخورد. حباب های ریز روی کف قهوه کافی می باشد.

 

  1. در این مرحله نباید چشم از قهوه بردارید. نگذارید قهوه به سرعت بجوشد و حرارت آن به قدری بالا برود که شروع به تند جوشیدن کند. بهتر است بدانید اگر قهوه سریع بجوشد، کف و طعم ناب آن را از دست خواهید داد.

 

  1. بعد از اینکه کف روی قهوه بالا آمد به آرامی کف قهوه را با قشق بردارید و داخل فنجان قهوه خوری بریزید. دقت کنید که همه فنجان ها به یک اندازه کف داشته باشند. سپس دوباره قهوه جوش را روی حرارت قرار دهید تا به مدت 10 تا 15 ثانیه دیگر روی گاز بجوشد. و در نهایت فنجان خود را با قهوه پر کنید.